Anton Szandor LaVey

In memoriam...

 

Nõnda saad sa austatuks kõigis elu valdkondades ja su hing -- su surematu hing -- elab igavesti, mitte olematus paradiisis kuid kõigi nende inimeste mäludes, keda sa oled suutnud panna end austama.

Anton Szandor LaVey
sündinud 11. aprill 1930
surnud 29. oktoober XXXII Anno Satanas

Anton Szandor LaVey oli kaasaegse Satanistliku Kiriku looja. Inimene, kes seisis meist kõigist kõige lähemal oma jumalale. Jumalale, kellele ta kirjutas oma piibli ning asutas esimese omataolise kiriku maailmas.

Anton Szandor LaVey sündis 11. aprillil 1930 Chicago kuritegelikus linnaosas. Kuid tema vanemad kolisid peagi pärast lapse sündi Californiasse. Pärast rahutut noorust, mil ta tegi oma esimesed vaimsed katsetused, langes ta 16 aasta vanuselt keskkoolist välja, otsustades saada San Francisco Ballet Orchestra liikmeks. Hiljem leidis aga, et temasugusele, noorele ja energilisele poisile pole see sugugi õige väljund ja nii asus ta tööle hoopis Clyde Beatty Circus'es.

17-aastaselt taltsutas LaVey puuris üksinda kaheksat nuubia lõvi ja nelja bengaali tiigrit ning avastas suurte kiskjatega lähedased suhted ja kiindus neisse. Kuid ta ei lasknud ka oma muusikutalenti raisku minna ning mängis tsirkuse orkestris mõningaid pille.

LaVey laiendas oma teadmisi meelelahutuskunstist, ühinedes lõbustuspargiga, töötades seal mõnede suurte tuuride jooksul. Seal ta mõistiski, kui palju inimesed on nõus maksma selle eest, et lihtsalt lollitatud saada kui meeleheitlikult nad püüavad põgeneda oma nüri elu eest. Pärast lühikest fotograafikarjääri San Francisco politseijaoskonnas pühendas Lavey end lõplikult okultismi ja maagia uurimisele. Ta asutas "Maagilise Ringi" ja pidas eri teemadel maagilisi loenguid.

Lõpuks, 30. aprillil 1966. aastal, Walpurgisnacht'il, tuli tema elu võrratu kulminatsioon, kui ta asutas Saatana Kiriku, kuulutades välja ka 1. Saatana Aasta. Tema äsjaasutatud organisatsioon pälvis rahvusvahelist tähelepanu 1967. aastal esimese satanistliku laulatusega. Alates Saatana Piibli avaldamisest 1969. aastal veetis dr. LaVey enamuse aja isiklikel ja tele-esinemistel, ja tema filosoofia, mis on segu müstikast ja pragmaatikast, tekitas suurt huvi paljude loovate ja ekstsentriliste inimeste seas. "Musta Paavsti", nagu meedia teda nimetas, kutsuti tehniliseks konsultandiks paljude satanistlike filmide juurde, nende hulgas ka "Rosemary's Baby", milles ta pealegi mängis Kuradi osa. Oma esimesele raamatule kirjutas lisaks veel mitmeidki, mis tõlgiti kõigisse peamistesse keeltesse ning pani nendega aluse modernsele satanismile.

Peale selliste palju tagaräägitud tegelaste nagu Marilyn Monroe ja Jayne Mansfield, kuulub Anton LaVey kirikusse ka Sammy Davis, Jr.

Oma elu viimased aastad veetis dr. LaVey enamasti San Franciscos. Kuni surmani austas ta oma elu produktiivsuse ja elujõulisusega, näidates Saatana Kirikule kätte õige suuna, kuid samuti kirjutas, musitseeris ja tegi helisalvestusi.

LaVey'l oli krooniline probleem südamega, pealegi oli tal "tundmatu päritoluga palavik" mille ta sai siis, kui pärast Teist Maailmasõda Euroopas ringi reisis. Ta suri 29. oktoobril 1997. aastal pärast südame arütmiast tingitud sisemisi verejookse täpselt kell 9:00pm katoliiklikus St. Mary haiglas. Ta viidi sinna haiglasse seepärast, et see oli lähim. Kunagi varem polnud ta seal viibinud.

Tema surmapaberitega on olnud palju segadusi. Mingis kohas on tema surma kuupäevaks märgitud Halloween! Kuulujutud, nagu oleks tema surma põhjustanud kristlasest halastajaõde, on vale. Ta maeti satanistlike tavade kohaselt. Matustel viibisid vaid lähedased sugulased ja sõbrad. Anton Szandor LaVey keha kremeeriti. A. S. LaVey elab oma esimeses tütres Karlas, pojas Xerxes'es, kauaaegses abikaasas Blanche Barton'is, ja lapsendatud tütres Zeena's. Peale LaVey surma oli Blanche Barton Saatana Kiriku ülempreestrinna ja täitis kiriku juhi kohuseid, kuni tema asemele asus magister Gilmore.

 

 

 

© MVO