Saatanlik Piibel

 

"Saatanlik Piibel" ("The Satanic Bible") on raamat, mille kirjutas Saatana Kiriku asutaja Anton Szandor LaVey aastal 1969 ja mis on üks kaasaegse ehk ratsionaalse satanismi alustekste. Teosesse on kogutud tähelepanekuid, esseesid ning satanistlike rituaalide kirjeldusi. Ka on seal visandatud A.S.LaVey algupärane satanistlik filosoofia, mida on mõjutanud teiste seas Aleister Crowley, Niccolò Machiavelli, Ragnar Redbeard ja ka kurikuulus Friedrich Nietzsche.

"Hiljem Saatana Kiriku ülempreestriks saanud Anton LaVey, kelle järgijad ristisid Mustaks Paavstiks, alustas 16-aastaselt karnevalil orelimängijana. Sellest hetkest oli tema elutee otsustatud. Lõpuks, 1966. aasta aprilli viimasel päeval – volbriööl, kõige tähtsamal nõiakunsti pühal – ajas LaVey iidsete timukate eeskujul oma pea kiilaks ja kuulutas Saatana Kiriku asutatuks. Ta nägi karjuvat vajadust kiriku järele, mis taastunnustaks austusobjektina inimese keha ja tema lihalikke himusid." /Saatanlik Piibel/

STAATUS: kolmas trükk saada nii MVO varudes kui raamatupoodides (v.a. Rahva Raamat, millel on tekkinud arusaamatud ja kehvasti põhjendatud tõrked seoses satanistliku kirjanduse müügiga).

 

 

© MVO