Korduma Kippuvad Küsimused
["Musta Veenuse Ordu"]
[Kõik küsimused ja vastused]

 

Miks just "Musta Veenuse Ordu"?

Peamiselt seepärast, et avalikul nimepakkumisel ja salajasel hääletamisel MVO asutamiskoosolekul (2001a.) sai just see nimi kõige enam poolthääli. Pealegi sobib nii 'must', 'veenus' kui ka 'ordu' igati teemadega, millega me tegeleme. Ehk siis 'must' kui pimedama, varjatuma poole esindaja; 'Veenus' kui Koidutäht, Lucifer (puudub reaalne seos negriidse rassi iluideaaliga "Must Veenus"); 'ordu' kui religioossete aga ka ilmalike (filosoofiliste) suunitlustega inimeste ühendus.

Miks ma peaks liikmemaksu maksma? Kust ma tean, et see pole "kadunud raha"?

Liikmemaks on täiesti tavaline ja normaalne alustala igas korralikumas organisatsioonis, klubis, ühenduses... Samuti toimib see väga konkreetse filtrina inimeste puhul, kellel on kalduvus võtta, mitte anda. "MVO" ei ole heategevuslik org. Ning liikmemaksust ja ühekordsetest annetustest moodustuv kapital on meie eksistentsi jaoks täiesti hädavajalik, kuivõrd just sealt võtame me oma rahad, millega maksta kinni ürituste söögid/joogid, olengukohtade reserveerimised, samuti raamatud, mis antakse välja "MVO" sildi all, ning ühekordsed väljaminekud näiteks "MVO" sümboolikaga embleemide, kleepsude, ehete näol. See raha ei kao musta auku, st. kellegi isiklikku põhjatusse taskusse!

Soovin liituda MVO, kui avalikult ja uhkelt oma eksistentsi kuulutavate satanistide grupiga. Millised on minu õigused ja kohustused, mis liikmestaatusega kaasnevad?

MVO täisliikmeks saavad inimesed vanuses 21 eluaastat. Nooremad võivad alates 18ndast eluaastast küll organisatsiooniga liituda, kuid jäävad seejuures kuni 21a. saamiseni noorliikme staatusesse. Õigused ja kohustused jätame "turvalisuse" huvides pigem liikmete eneste teada, kuid paari nüanssi võib ikka mainida. Esiteks kohustus maksta liikmemaksu nagu teevad seda teised, kohustus aktsepteerida põhikirja ning juhatuse ja üldkoosoleku otsuseid. Kohustus vältida igasugust tegevust, mis võib viia MVO kui Eesti ainsa avaliku satanistliku organisatsiooni kompromiteerimiseni juriidilisel, kriminaalsel või laiemas skaalas sotsiaalsel tasandil. Õiguseid on vähe (lihtliikme tasandil vähemalt, et oleks kuhu suunas pürgida), nii et need selguvad peale ankeedile positiivse vastukaja saamist. MVO leiab, et "käsi pikalt ees"-isikutesse ei ole eriti mõtekas toetavalt ja mõistvalt suhtuda.

© MVO