Page 1 of 1

The Stepford Wives

PostPosted: Sat Oct 02, 2010 1:16 am
by janMortis
Ikka ja jälle, nagu kellavärk, jõuan mõtetes tagasi selle filmini, aastas vähemalt korra. Küll mõtlen, et "lahe värk niimoodi vastassugupoolt brutaalselt allutada", kord mõtlen, et "ehkki mehed paistavad süüdi, on meeste taga näha hoopis võimukat naisekuju"... Tõsiselt häiriv ja tõsiselt ahvatlev film.

Huvitav kui toimiv oleks reaalses elus lahendus, et "headus võidab" ja protagonist lõhub süsteemi, paljastades selle kurja niiditõmbaja? Kui paljud mehed keeraks selja ahvatlusele panna oma naine tegema KÕIKE, mida nad tahavad? Ei ole enam virinaid päevade kaupa teleka ees vedelemise teemal, toad on alati korras ilma et mees ise lillegi liigutaks, külmutuskapp õlut täis, ilma et ise peaks toomisega vaeva nägema, naiselt saab alati kebo ja riides käib ta nii et "mehe silmale nauditav vaadata"... Ahvatlus on pehmelt öeldes võimas. Inimese loomuses on teist inimest allutada, omada võimu teise inimese tegude, elu ja eriti mõtlemise üle. Antud filmis on siis mõtlemine vist üldse tasalülitatud.

Ja ma ei kujuta ette, mida naised looksid, kui oleks olemas The Stepford Husbands... Aga seda oleks mõnus kuulda... Ärge häbenege ja laske fantaasial lennata ;)

http://www.imdb.com/title/tt0327162/

ps. muuseas oleks täitsa huvitav selle esmast versiooni näha, peab vist otsima kuskilt :)
pps. Seitsmekümnendate versioon ka vaadatud, vähemalt oli "aus lõpp"... Ei mingit "kangelanna näeb kõik läbi ja lahkub võidukana!;) Nägi läbi jah, aga tänapäevaselt hästi tal ei läinud teps mitte. Julm nagu Itaalia film :D

Re: The Stepford Wives

PostPosted: Sun Apr 14, 2013 4:16 pm
by janMortis
UP.

Stepford Husbands... ? o_O

Re: The Stepford Wives

PostPosted: Wed Aug 14, 2013 9:58 pm
by oTta
Olen ka ise mõelnud, mis oleks, kui oleks Stepford Wives taoline kodukana olemas. Arvan, et esialgu võib vast lahe olla, kui sedasi ümmardatakse ja asju ette-taha tehakse, kuid lõpuks hakkab igav - vaidlused-arutelud puuduvad, naine iseloomu ei näita...jama.
Oli kunagi võimalus saada siuke tibi, kes tegi süüa, koristas, andis igal soovil kebo, kuid iseloom oli nõrk ja rääkida meil omavahel suht sittagi polnud, nisis lõpetasin suhte varakult.
Nüüd naine, kellega tegelikult ühist umbes 25-33%, kuid selle eest on meil teineteisele tohutult pakkuda ja igav ei hakka...paraku on ka toidu- ja koristustööd jagatud :mrgreen:

PS: UP?

Re: The Stepford Wives

PostPosted: Fri Aug 16, 2013 4:26 pm
by janMortis
Nii vana teema, et ei mäleta, misse UP* oligi :P

Aga nendel meestel seal igav ei paistnud olevat. Eriti kui neid ilmselt mingil määral erutas selliste "robotiseeritud abikaasade" olemasolu ja selle olukorra pehmelt öeldes kriminaalne olemus.
Vb tänapäeva meessugu, kes on harjunud pideva "naisõiguslaste lobiga" ja kelle ajusid komposteeritakse "ühtlase massi" nimel, ei leia sellise olukorra olevat eriti seeditava, aga pakun et mees sajandi tagusest ajast mõistaks sellist tillukest mikroühiskonda suurepäraselt.

* UP öeldakse tavaliselt selleks, et teema oleks eespool ja ei vajuks unustusse, elik oodatakse reaktsiooni... vms.

Re: The Stepford Wives

PostPosted: Thu Aug 22, 2013 6:22 pm
by oTta
Filmis oli meestel hea ka selle poolest, et peale naise kasutamise (toit ja kebo) tõmmati kohe oma kommuuni tüüpidega mingisse M-klubisse, kus kuttidega muhe aega veeta.
Muidugi sajandi tagusel ajal...isegi 60'tel oli siuke asi veel ju täiesti pro. Muidugi naised valdavalt ka tööl ei käinud ning nägidki terve päev vaeva, et meestel, kui pere ainsal sissetulekul, oleks peale tööpäeva mõnus koju tulla.
Mis riietusse puutub, siis on see puhtalt naise ja mehe enda teha. Kas naine tahab ise olla või tuleb mehele vastu, kuid võimatu poleks ka praegu. Mu endagi proua on tihti isegi kodus üles-löödud. Mina olen see, kes ergutab teda ennast kodus vabamalt tundma (riietuse koha pealt siis). Kõige vabam on üldse all naturel...kui väheke ulakas olla, siis võib ju põlle ette panna...urr 8-)

Muuseas The Stepford Husbands oli ju tegelikult vähemalt uue versiooni lõpus selle hullu muti lõplik plaan lisaks kõikidele nukustatud naistele.