Page 1 of 1

Anarhism

PostPosted: Sun May 06, 2012 3:28 pm
by Melanholic-Devil
Ei ole kindel kas nii on õige küsida aga kas Satanist võib olla anarhist või ta peab olema anarhist või midagi sarnast?

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 9:35 am
by rax6
Sama hästi võiks küsida, kas satanist peab olema keskerakonna liige. Vastus oleks üks, ei pea aga kui ta seda ISE TAHAB ja talle see meeldib, siis miks-mitte antku minna, kuni seadustega pahuksisse ei lähe ja lapsikuid lollusi ei tee ;)

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 9:39 am
by rax6
PS! kõige rohkem on vormikandjate seas sataniste esindatud ja paljudel teistel on mil. pisik sees :P

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 2:14 pm
by janMortis
o_O Sõjardite seas on enim sataniste?
Tohohh, kust see tõde nüüd välja kargas O_O ? Kuri kahtlus, et see ikka päris nii pole...

Anarhismi ja satanismi seosest... See on ennegi esile kerkinud küsimus inimestel, kuidas ja kas saab neid kahte liita, mingisuguse sümbioosi luua. Kuivõrd kokkupuutepuntkidest hoolimata on neil ka üsna olulisi erinevusi. Näiteks esindab satanism ratsionaalsust, loogikat, kaalutletust... flirtides kohati lausa tehnokraatiaga, kus kogu tegevus on ette planeeritud ja võimalikult effektiivne, praktiliselt ilma "humanitaarse paindlikkuseta" (Samas pooldavad satanistid kunsti!). Anarhism samas suhtub eitavalt süsteemi ja allumisse (hierarhia). Korrektse välimusega tegelane versus "lõdvalt võttev sell". On naerdud teemal "ülikonnas anarhist, give me a break...".
Samas on satanist ka (sõltumatu) individualist, kes valib ise omale raja, mida mööda käia. Ja see tähendab, et ta võib oma maailma, oma mulli integreerida, mida iganes, what ever makes him/her tick! Inimese fantaasia on piiritu ja mis ühe jaoks tundub kaos, on teise jaoks ideaalselt toimiv süsteem. Meenutage näidet totaalselt segamini toast, kus näilise kaose asemel valitseb selle omaniku jaoks kindel süsteem, mis võimaldab tal kõik asjad kiiresti üles leida ning peale "korra loomist" kellegi teise poolt on ta stressi äärel, sest "kõik on segi aetud".
Elik... satanist kaasab oma maailmavaatesse täpselt seda, mida ise heaks arvab. SAMAS ei tohi ta vastuollu minna satanismi enda kui sellisega, sest sel juhul pole tal ka enam põhjust end satanistiks nimetada vaid pigem mõni teine mõiste hõlma alla tõmmata...

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 2:20 pm
by Melanholic-Devil
Ma tänan teid info eest!!

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 5:49 pm
by oTta
mnjah...leian samuti, et satanist üldjuhul anarhist pole. lubatud on, kuid üldjuhul on satanist selleks liiga ratsionaalne ja organiseeritud. esialgselt tunduv anarhia võib tegelikult olla läbimõeldud plaan.
teise asjana ma nõustun raxiga - valdavalt tundub kõigil satakatel see nn. mil-pisik olevat jah. kas on tegemist tegevteenistusliku kaaderkaitseväelasega, kaitseliitlasega või tsiviiliga, kes oma olemuselt, välimuselt, käitumiselt vm moodi siiski militarismi austab.

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 6:44 pm
by janMortis
Seda nimetatakse distsipliini-sümpaatiaks ;)

Keskajal "targad mehed" väitsid, et deemonitel/langenud inglitel on peaaegu militaarne distsipliin ja korraldatus... :D

Re: Anarhism

PostPosted: Mon May 07, 2012 7:33 pm
by rax6
jM tean isiklikult 9 tegelast kes on tegevteenistuses ja kuuldavasti on neid seal 2x samapalju (kahjuks enamus ei taha oma ametikoha pärast mvo-ga tegemist teha) :P
Ütle üks teine amet kus on suurem satanistide "esindus"?

Re: Anarhism

PostPosted: Tue May 08, 2012 7:55 pm
by Jann
Advokatuur :lol:

Re: Anarhism

PostPosted: Sat May 12, 2012 10:32 am
by Raudvasar
Kas anarhism ei ole mitte iseorganiseeruv, kiirelt muutuv süsteem, mis siiski järgib seaduseid, need lihtsalt ei ole kõiki hõlmavad ja pidevalt kehtivad

totaalne sedusete/reeglite keeld on ju ka seadus?