Page 1 of 1

POLLi kallutatus

PostPosted: Wed Oct 20, 2010 5:24 pm
by janMortis
Nii, kallid kaaskannatajad musta taustaga foorumis, tekkis küsimus, et meie poliitikat/erakondi puudutav POLL on kallutatud (kuna seal ei ole optsiooni poliitika p... saatmiseks;), seega palume kolmandate isikute arvamust ja kohtuotsust sellega seoses :D

Joel Valhalla says:
*sel juhul avaldan arvamust, nii selles et tegemist on suunava polliga, kui...


See oleks ilmaime, kui me Val'iga suudaksime mõnes asjas nõustuda, seega meie omakeskis iseendi vaidlustest jagu ei saa...

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Wed Oct 20, 2010 8:46 pm
by Miisu
Hmm, mina leian, et kui küsitluse teema on "poliitiline suundumus" siis oleks mõistlik teemas vastata ainult neil, kel on - ma rõhutan! - POLIITILINE SUUNDUMUS ka olemas. Kui inimene ei eelista ühtki riigis esindatud poliitilist suundumust, võiks ta sel kohal kuss olla ja teha küsitluse a la "maailmavaateline suundumus" vms, kus ta saaks teatada, et teda ei huvita, kuidas riiki juhitakse. Praegu on aga analoog a la kokandusfoorumi küsitlusega "Milline on maitsvaim kook? a) maasikakook b) õunakook c) martsipanikook", kus keegi pistaks räuskama, et talle üldse koogid ei maitse.... Siis tekiks ju kohe õigustatud küsimus, et mida ta seal koogiküsitluses üldse möllab... :P

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Tue Oct 26, 2010 11:48 am
by oTta
olulisim, et keskerakond võimule ei saaks...ülejäänd suht savi

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Tue Oct 26, 2010 9:55 pm
by Robin
Tegelikult võiks poliitikaga kursis olevatel, aga seda maha teha armastavatel (stiilis "issand kui lollid nad kõik seal on") inimestel olla rohkem ideid ja mõttearendusi selles suunas, et mida võiks teha teisiti. Kindlasti on kriitikameele ja ideetulvaga inimesi palju näiteks noorpoliitikute seas jne (st ma ei ürita väita, et keegi ei paku võimalusi), aga kuidagi imelik on kuulata, et oi raisk kuidas nad mitte midagi teha ei oska ja samas mitte saada isegi põhjendust sel teemal, mis praeguses koosluses varasemaga/tulevikuperspektiiviga võrreldes paigast ära on.

Ma olen poliitiliselt küllaltki harimatu, mistõttu ei arvaks sel teemal üldse midagi enamat peale enda valimisotsuse, aga neilt, kes seda teevad, ootaks ju kompetentsi ka. :mrgreen:

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Tue Oct 26, 2010 10:08 pm
by Pentagramm
Robin wrote:Tegelikult võiks poliitikaga kursis olevatel, aga seda maha teha armastavatel (stiilis "issand kui lollid nad kõik seal on") inimestel olla rohkem ideid ja mõttearendusi selles suunas, et mida võiks teha teisiti.


Hiljuti käisin ühel koolitusel, kus eeskõneleja (Riigikogu saadik) kasutas väljendit "tulenevat seaduse eesmärgist....."
Selle peale hakkas üks saalis viibijates protestima: elutul asjal .. eriti kui see on paberil ei saa olla eesmärki. Sellel saab olla vaid mingisugune otstarve. Inimestel on visioonid ja eesmärgid, mitte vastupidi. Kui seadustel ja regulatsioonidel on eesmärgid, siis inimesest saab otstarve. <- Sellega kaldun ma nõustuma!

Sellega tahtsin sinna jõuda, et midagi muuta tuleb läbi närida sellisest paberijamast, et ... lihtsam on kritiseerida :twisted:

POLLi kallutatus

PostPosted: Sat Nov 06, 2010 1:18 pm
by karvik
Kui nüüd ma enda arvamust avaldan siis selles suunas kuhu eesti poliitika läheb praegu pole just kõige parem. Aina rohkem kutsutakse erakondadesse igasuguseid inimesi kes sinna ei sobi, sportlased, lauljad, modellid, avaliku elu tegelased jne. Ei taha nüüd midagi halvasti öelda, aga mida teeb näiteks tipp-sportlane poliitikas kui tal pole selle jaoks piisavalt teadmisi. Ta võib erakonnas passida küll, et hääli saada oma erakonnale. Kuid kui ta hääletamiste tulemusel saab riigikokku siis mida ta teeb seal... Ta võib olla natukene kursis mis toimub aga põhiline mis ta võib teada on see mida teised ütlevad talle ja ta ei pruugi ise mõelda, vaid teeb otsuseid, hääletusi vastavalt sellele mis talle öeldakse, et teha.

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Sat Nov 06, 2010 2:47 pm
by oTta
sportlased, lauljad, modellid, avaliku elu tegelased jne. on erakondades selleks, et nad rumalukeste jaoks erakonna rate'ingingut tõstaksid. lihtsameelsed on mõutatavad populaarsusest, mitte vajalikest teadmistest.

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Tue Dec 20, 2011 11:28 pm
by Megraton
Ma siin Täna suht Noor Kasutaja. Aga mina oma seisukohapealt ütlen, vaid seda, et ega mind need poliitikud suurt ei huvita, kuna nad istuvad tooli peal ja peeretavad Raha. Eesti on muutunud viimastel aegadel see on kapitalist..Olen Konkreetne ja ütlen otse välja :)

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Thu Dec 22, 2011 4:54 pm
by Jann
Mis värk sul selle eesti keelega on? Kirjutad väga rohkete vigadega...oled vene rahvusest või milles asi? Kui oled, siis mõistan..kui eesti keel ei ole emakeel, siis arusaadav... aga muidu austame, kui satanist peab kinni eesti keele reeglitest, see näitab tarkust kah! ;)

Re: POLLi kallutatus

PostPosted: Mon Nov 09, 2015 11:15 pm
by neovo
Eks see poliitika on üks bürokraatia, vahet pole kes võimul kui on kindlasti inimesed kellel on rohkem mõjuvõimu et neid seadusi enda kasuks pöörata.

Võtaks näiteks ameerika. Suured rikkurid maksavad väga suuri summasid et seadusi veidikene nihutada kasvõi mõne sõna muutmisega et selle oma kasuks pöörata, selle pealt teenivad omale selle teo eest korraliku kopika.