Feed

Alfa-isadus

Inimeste omavahelisest läbisaamisest erinevatel tasanditel ja erinevates situatsioonides.

Alfa-isadus

Postby janMortis » Fri Oct 22, 2010 12:44 am

Mõttelõng nõudis oma sünniõigust, kui vaatasin, ohh seda häbi, Texase Rusikakangelast Walkerit :) Järjekordne üks isane teise vastu (või üks "tõeline mees" teise "tõelise mehe" vastu) konfrontatsioon. Kas see on ainult filmides nii või ongi alfaisastega see probleem, et nad kipuvad "biitsepsitega eputama"? (Mina kui korralik, ehkki ebaeeskujulik beeta julgen ilkuda küll, sest "oma saba peale trampimist ei tähelda";) Selle all mõtlen ma seda, et riskitakse siis kui riskeerimist ei ole vaja (asju ei tehta optimaalselt). Selle asemel et oht eliminieerida läbi teataval tasandil üleoleku (iga üleolek on saavutatud evolutsiooni või personaalse arengu tulemusel, seega peaks "kogu kupatust(inimest ja tema oskuseid ja staatust ja üldse kõike)" võtma ühtsena), kipuvad alfa isased füüsilise kontakti peale minema. Kas see on filmides ainult nii või ka päriselt? Okei, teame, ei ole... baaride ees küll neid kukekeste kaklusi nähtud (Bemmi-Kristjan?) Sama lugu vist ka alfa emastega, seega tegu üldse "alfa paaridele" iseloomuliku käitumisega.

Keerates jutu satanismi dimensioonidesse: satanism ergutab ja toetab "alfadust" igal võimalikul juhul, seega kui alfa-satanist (mida idee järgi peaks IGA satanist olema?) hakkab käituma loogikat eirates (loobub teatud lahendustest psühholoogilise rahulolu ja tõestamisvajaduse võtmes), siis kuidas see satanismiga kokku sobib? Ma saan aru, et kui sind rünnatakse, tuleb samaga vastata ("...hävita ta!"), aga kui sind EI rünnata, kui tekib lihtsalt tüli mittemillestki (kui kaks võõrast kukekest kokku saavad, siis on selline situatsioon kerge tekkima). Või hakkame arutlema, kumb on satanisti jaoks ülimuslik: loogika/ratsionaalsus vs. emotsionaalne/psühholoogiline rahuldatus ja üleoleku tõestamisvajadus? Kas on mõistlik (satanisti jaoks) minna konflikti ainuüksi tõestamisvajadusele toetudes? Ja kuigi me teame MIKS adrenaliinist punnis mees üht või teist teha võib, siis kas see teadmine tähendab automaatselt, et käitumismall on loogiline?

In social animals, the alpha is the individual in the community with the highest rank. Where one male and one female fulfill this role, they are referred to as the alpha pair ...

...An alpha male or alpha female is the individual in the community to whom the others follow and defer.


Kui alfa hakkab idioodi kombel käituma (inimloomade seas seda ikka juhtub ja mitte vähe), siis kas "ülejäänud" grupp peaks järgnema...?;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Alfa-isadus

Postby Miisu » Fri Oct 22, 2010 7:52 am

Kirjutad, et "alfaisased kipuvad füüsilise kontakti peale minema". Ma tahaks siinkohal natuke norida ja vastu hakata. :P Kui eeldada, et alfaisendi tunnus on kõrgeim positsioon oma kogukonnas, siis mina ei näe tänapäeval enam alfat, kelle tunnuseks oleks füüsiline võim. Olgu, oleneb, kuidas kogukonda mõista. Kui mõista kogukonna all "depressiivse Eesti väikelinna" külapoe tagust kaadrit, siis on seal jah alfa kõige valjema häälega mörisev ja kõige suuremte musklitega tüüp. Tema lahendab vaidlused ja tema kepib kõiki küla naisi. Aga - kui laiendada seda tervele ühiskonnale, siis, vabandust väga, alfa on see, kes iial ei kakle. Tänapäeva Eesti ühiskonnas defineeriks mina alfa järgnevalt: hea sissetulekuga (ja selleks mõistagi vajalike eeldustega nagu haridus ja haritus) enesekindel inimene, kelle ametialane ja/või sotsiaalne positsioon võimaldab inimesi ja seega otsuseid mõjutada nii enda tutvusringkonnas kui ka sellest kaugemal asuvas huvisfääris. Ma loodan selle definitsiooniga mõista anda, et lihtsalt hea sissetulek (ehitaja Soomes) i tähenda alfasust ega ka see, kui sa suudad suunata vaid suletud tillukest kogukonda (a la oled Pae tänava pokkeriklubi "Kõva mees" juht). See on minu definitsioon alfast. Aga - sellel definitsioonil on teatav puudus. Nimelt see külapoe taga mörisev jõusaalilõvi ei saa iial teada, et ta polegi alfa, kuna ta on selleks liiga rumal ja tal on asja üle järgi mõtlemiseks liiga vähe aega, kuna tal on liiga palju tegemist kohalike gamma-emaste viljastamisega. Mahedahäälselt ühiskonda suunav päris-alfa ei lase ennast muidugi sellest häirida. Ja eeldatavasti saavad ka alfa-emased aru, kumba meest võtta. :)
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: Alfa-isadus

Postby Vürstitar » Fri Oct 22, 2010 12:33 pm

Meeldib Miisu definitsioon ja nõustun sellega, igastahes hakkab silma haritud, rikas ja mõjuvõimas mees ;)
kuna olen ise väiksest kohast pärit, siis olen neid poetaguseid ülespumbatud isaseid piisavalt näinud ja hoian neist kaarega eemale, nad on nii häirivad oma jutuga a'la "ma saan kõike mida tahan ja üldse olen üks kõva mees"
From our lives' beginning on we are pushed in little forms no one asks us how we like to be/.../I want out - to live my life and to be free
User avatar
Vürstitar
Discens
 
Posts: 26
Joined: Mon Sep 27, 2010 3:21 pm
Location: Saaremaa

Re: Alfa-isadus

Postby janMortis » Fri Oct 22, 2010 3:35 pm

Noh, mul on blogis pikka aega alfanduse teemal väike seisukohti selgitav jupike:

    LIKES:
    Inimesed:

    * naised, kes on Naised (mitte mingi unisex-gen), elik kes kannavad enamus ajast seelikuid, pikki juukseid; kes ei püüa pidevalt võidelda maskuliinse võimukorra vastu, olemata samas totaalselt kodukana tüüpi; kellele meeldib luuletada, “hajevil olla” ja kellele meeldib tähelepanu, mida osutatakse neile kui Naistele suure tähega.
    * mehed, kellel puudub vajadus enese pidevaks tõestamiseks, kes lihtsalt on ja kes teevad seda, mida tahavad, tegemata väljagi ühiskonna ja sõprade/sugulaste egoistlikest ootustest; elik kes on alfa-isased ilma selle juurde kuuluva vaimse või füüsilise rivaalitsemise, agressiivsuse ja vägivallata.

Nagu näha, kattuvad meie mõtted selles osas täiesti. Kuid siinkohal paneks ma paika ka selle, et sotsiaalne staatus pannakse paika igale keskkonnale ja grupile erinevalt. Ühed on külapoe rusikakangelased ja teised on suurlinna (Eesti mõttes sisi vb ehk ainult Tallinn) sotsiaalne eliit. Ehkki nad erinevad teineteisest täiesti ja üksikisendid võivad vahel "üle piiri teisele poole hüpata", on tegu siiski alfadega. Samal ajal on ka linnakeskkonnas näha, et viisakuse ja soliidsuse piiridesse on paljudel raske jääda, ikka kipub see füüsilise domineerimise iha välja lööma, seda ka enamasti lipsustatud ja korralike meeste puhul. Mingil hetkel langevad nad "looma tasemele" ja alluvad vaid oma sisemistele impulssidele kellegagi sarved kokku panna...
Jah meil on omad (üli?)kõrged ideaalid, mida üks alfa-isane (või emane) tähendab või võiks olla, aga...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Alfa-isadus

Postby Miisu » Fri Oct 22, 2010 4:08 pm

Absoluutselt õige, igas grupis on oma alfad ja üks grupp ei pea teise alfasid millekski. Aga, kui vaadata lõpuks seda, kes suunavad riiki ja ühiskonda, siis noh, need on need mahedahäälsed...
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: Alfa-isadus

Postby rax6 » Fri Oct 22, 2010 5:53 pm

Piinlik (jaa-jaaa) tunnistada, aga olen seoses oma elukutsega leidnud väga meeldiva ajaviite. Nimelt neil haritud, suure rahakotiga (üldjuhul nohikutel) tekitada extreemsetes olukordades KÕVA ego laks ja eriti magus on see naiste ees :twisted:
Lausa nauditav vaadata kuidas nad lõpuks näost valged on ja kogu nende teooria on vastu taevast lastud ..... Sellest ka (juba raudkindlaks muutuv) väljend; haridus tapab lõpuks harituse!

Ärge saage valesti aru, aga kui sa oled loodud ja ise valind kontori elu siis mädane seal ja ära arva, et su teadmised ka REAALSELT toimivad ja kui hakkad veel kellegi kallal nokkima, kellest sõltub su heaolu ja tõsises pasas su elu ..... :twisted:
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Alfa-isadus

Postby oTta » Fri Oct 22, 2010 7:52 pm

eks teinekord on tarvis ka "füüsilist" noomitust. ning selleks ei pea satanist olema, et ratsionaalset mõtlemist kasutada...on mõistlike ateiste, kristlasi jne kui ka emotsionaalseid ja impulsiivseid sataniste, kes turtsuvad, pauguvad, ärrituvad (kaklevad) iga väikseimagi asja peale.

janMortis wrote:Või hakkame arutlema, kumb on satanisti jaoks ülimuslik: loogika/ratsionaalsus vs. emotsionaalne/psühholoogiline rahuldatus ja üleoleku tõestamisvajadus? Kas on mõistlik (satanisti jaoks) minna konflikti ainuüksi tõestamisvajadusele toetudes?

satanisti olemuseks peaks suuresti kalkuleeritus olema, mis tähendab kõrgendatud loogikat ja ratsionaalsust. muidugi, mõnikord võib 1 lõuahaak ühele töllmokale üsna loogilisena tunduda, kuid üldjuhul peaks satanist olema suuteline oma esmast füüsilist ärritust siiski kontrolli all hoidma.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Alfa-isadus

Postby rax6 » Fri Oct 22, 2010 8:19 pm

Ma ei pidanud silmas "füüsilist noomitust näkku kandmise teel" :D Pigem panna inimesed omaenda tarkusest "endale hauda kaevama". Või 10-fakti ette mis keerab nende teooria täielikult tagurpidi. Ega jah .... nii ma nende sõprust ei leia.... aga mõnu vaadata solvunut ja "niuksuvat" direktorit kes alles mõni tund tagasi oli "tegia nr.1" ooo-jee :twisted:
PS!mitte kõik ei ole loomulikult sellised kelle kulul nalja tasub teha. Kui ikka inimene tuleb minu "mängumaale" on viisakas ja norm, siis vastan samaga ja üldjuhul oleme ka hiljem kohtund.
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Alfa-isadus

Postby lilka » Fri Nov 26, 2010 7:42 pm

Oma kogemuste põhjal ei saa nõus olla, et alfaks olemiseks piisab haridusest, kõrgest positsioonist ja igahommikusest lipsusättimisest. Seda kõike on piisavalt, et hunnik inimesi, kes teda lähemalt ei tunne, koogutaks ta tuntuse ees aga tegelikkus on teine. Vaja on veel muid mehelikke omadusi ja minu arvates, kui on vajadus, siis ka oskus korralik löök teha.
lilka
Munifex
 
Posts: 7
Joined: Sun Oct 24, 2010 10:43 am

Re: Alfa-isadus

Postby Altaria » Sun Feb 06, 2011 12:59 pm

Siin tekib pigem küsimus ju sellest, et kelle jaoks mida alfa tähendab?

Kui võta ikkagi puht bioloogiliselt, siis alfa näitab oma mõjuvõimu ennekõike füüsilise üleoleku teel. Lõvid ei võrdle ju, et kes on rohkem kutsikaid teinud.

Kui aga see sümbolistlikult, pigem, tänapäeva inimühiskonda üle kanda, on alfa see seletamatult karismaatiline meesisik, kes omab just neid iseloomuomadusi ja hüvesid mis arvamuse avaldajale meelepärased on.
User avatar
Altaria
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Sun Jan 16, 2011 1:26 pm

Re: Alfa-isadus

Postby janMortis » Sun Feb 06, 2011 4:19 pm

Alfa on see, kellele ühiskonna või grupi teised liikmed vabatahtlikult või sunnitult alluvad. Lihtsamalt enam vast ei saagi :) Naljakaks läheb asi siis, kui tekib vajadus "alfade pundis" Ülem-afla valida, aga ma usun, et ka sellega saadakse edukalt hakkama :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Alfa-isadus

Postby oTta » Wed Feb 23, 2011 1:13 pm

minu lühike selgitus sis siuke.
alfa-isik - oma valdkonnas ülimalt pädev isik, keda järgivad teised isikud lugupidamise ja austuse tõttu.
koostöö teiste alfadega ning allumine pea-alfale (järgides pea-alfat) on puhtalt omakasumlikkusega seotud.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Alfa-isadus

Postby janMortis » Wed Feb 23, 2011 9:43 pm

"Alfandus" on juba TEADUSLIKULT defineeritud nähtus :P

google-define: An alpha male or alpha female is the individual in the community to whom the others follow and defer.

Ainuke pädevus selles kontekstis puudutab subjekti võimet kõiki ülejäänuid enda tahtele allutada. Punkt. :)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme


Return to Inimene vs Inimene (suhted)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron