Feed

Unisex

Inimeste omavahelisest läbisaamisest erinevatel tasanditel ja erinevates situatsioonides.

Unisex

Postby janMortis » Sun Oct 17, 2010 4:00 pm

Seoses teemaga Women the Karvajalad ja oTta postitusega tekkis mõttelõng loomaks ka UNISEX teemat. See on siis midagi vastukaaluks/kaalukeeleks seisukohale: naised naisteks, mehed meesteks... Tänapäeval ju igasugused seksuaalsused aktuaalsed (metroseksuaalid ntx.).

Ütleme nii, et minu jaoks esindab inimkonna ilu poolt siiski naissugu. Ja pole ma mitte tahteline ega võimeline seda arvamust muutma. Sellest aga lähtub kohe, et ma saan aru püüdlusest naiselikkuse poole (ilu kontekstis), aga mitte vastupidi. Mis omakorda paneb põlglikult turtsuma: I cannot stand butches!!! Mehelikkuse poole pürgivad rindadega ja nokuta olevused ei saavuta eriti kergelt mu mõistmist ja on sama "koledas liigas", nagu skinheadide kiilakad naised ;) (Ei vabanda oma arvamuse pärast!)

Seoses unisex'iga on välja käia ka üks link, mida ma vahelduva eduga jälgin: FLICKRIVER
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby oTta » Sun Oct 17, 2010 9:15 pm

butch või mitte...naiseliku ilu kõrvale eelistan jõulist meest näha. ei peagi olema ülespumbatud kehaga "steroidi-pulk", peab olema mehelik...selle otseses mõttes. naljatamisest san aru, kuid muidu elustiil võiks siiski oma sexi järgi olla. ega mulle seegi parimalt ei istu, et naised pükstes käivad. okas, vahel jah on mõistetav (kas vastav töö või ilm vm, mil püks parem), kuid enamasti tahan naisi näha seelikutes/kleitides.
mõistan, kui mees näiteks kilti kandes pulli teeb, kuid muidu ikka pükstes esineb. mehest peab õhkama mehelikku essentsi...nagu naisest naiselikku.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Unisex

Postby janMortis » Sun Oct 17, 2010 9:35 pm

Kas kilti kandes "tehakse pulli"?
Mul sõber, kes ise oma käte ja õigete originaaljooniste järgi omale kildi ehitas. Nägi verd ja vaeva ja sai valmis ning kandis seda nii, et pool Lasnamäge turtsus "standardite rikkumise pärast". Kas see on "pulli tegemine"?
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby oTta » Sun Oct 17, 2010 9:41 pm

no isiklikult kilti igapäevaselt ei kannaks...pole piisavalt mehine minu arust. vahelduseks mingil üritusel (näiteks õllesummeril) poleks mul selle vastu midagi...olgu ni pro kilt kui tahes.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Unisex

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 4:58 pm

kilt on ka ju samas mehelik .Mehelikus on tegelikult vaataja silmades.
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Unisex

Postby oTta » Mon Oct 18, 2010 7:09 pm

no üsna mehelikku kilti olemas, aga mitte vastavalt eesti kultuurile
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Unisex

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 7:29 pm

Ometigi tehti Šoti kildimeistrite poolt Eestile kingituseks suisa oma muster. Mida siis mõned riigimehed (nimesid küll ei mäleta enam) üsna avalikult üritustel kandsid ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby oTta » Mon Oct 18, 2010 8:24 pm

huvitav, miuke se muster on..? olen ka ise muidu eestipärase mustri valmistanud. säärast müügil kusagi näinud pole ja teha on kallis.
aga taas, NAD kandsid seda kilti üritusel (-tel)...ka mina kannaksin, kuid mitte igapäevaselt..!
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Unisex

Postby Miisu » Mon Oct 18, 2010 8:54 pm

Mort ja Issues - kui siit teie arutlusest tuleb välja, et seelikukujulise riideeseme ehk siis kildi kandmine ei muuda meest vähem mehelikuks, siis kas siit võib järeldada, et ntks tunkede kandmine ei muuda naist näivalt vähem naiselikuks? Ja ma ei mõtle siin seksuaalset kütkestavust! Ristriietumise veetlus ongi just selle kohatuses, eksole. Aga mina pean praegu ja siin silmas ikkagi naiselikkust ja mehelikkust kui oma soo tunnuste perfektset esindamist.

Niih. See oli üks mõte kildi ja mehelikkuse seostest. Siit teine mõte - eeldame, et seeliku/kildi kandmine näitab meest sama mehelikuna nagu ta on. Aga kust jookseb piir? Kui sama mees, kes kannab kilti, värvib ära ka küüned? Aga siis, kui ta raseerib sääred? Kust algab see piir, mismaalt lääne kultuur (sh, šotlased) ei nõustu enam meest mehelikuks pidama?
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: Unisex

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 9:33 pm

No mina pole miskit rääkinud teemal: seelik ja mehelikkus :D Ma tean, milliseid nüansse vältida... Seelikus mees ei ole mehelik, kindel. Samamoodi ei ole maskuliinses riietuses (ja ma ei mõtle siinkohal vaid pükse!) naine naiselik. Need noored nublud, kes tänaval ikka täitsa ühtemoodi riides on, soost olenemata, ei ole ei naiselikud, ega mehelikud... (Muig, nad on... lapsed/lapselikud.) Roosa käepael või mp3 player ei tee sellisest "sootust" veel naist... Vähemalt visuaalselt.

Aga kildi juurde tagasi. Kilt ON mehelik, see on MEHE riietusese. Ainus mille üle vaielda saab kannad tugevalt mulda surudes on see, et kilt ei ole Eesti riie. Samas, tänapäev on piiriülene... Inimesed liiguvad, kohanevad, õpivad ja võtavad omaks... asju ja kombeid, mis pole nende sünnikohale omased. Minge Roskildele ja mida te näete, terve hunnik mehepoegi müttavad gooti seelikutes ja kiltides ringi... Ning naiselikkusest on asi väga kaugel, minu arust on nad pigem mehelikud, peeretavad, läbustavad, jorisevad ja kaklevad, olgu seelikus või mitte... :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby Miisu » Mon Oct 18, 2010 9:36 pm

Mhmh, Mort. Ma olen päri. Roskilde seelikutes mehed pole teps mitte naiselikud. Aga sa ei vastanud küsimusele ega soostunud spekuleerima, milliste lisandite puhul need Roskilde härjad juba OLEKS naiselikud...? Küünelakk, huulevärv, depilatsioon, pitsvarrukatega top?
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: Unisex

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 9:37 pm

Olen hetkel tööl, vb vastan kui koju jõuan. Poetan siia paar pilti ;)
Mida ühest "härjast" teha annab :D Aga... pilt on üks asi, käitumine teine...
Kes pildil on "ümber ehitatud" võib tegelikkuses käituda ikkagi mühakana...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 10:02 pm

minu jaoks alates sellelt maalt kui mees hakkab küüsi värvima ja jalgu depileerima .. Kuid samas ma saan ka aru misk mees kitaristid värvivad küüned mustaks..Kuid kui niisama värvitakse siis oleks see arusaamatu.
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Unisex

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 10:06 pm

Ära jama... Oli aeg, kui ma küüned mustaks võõbatult ringi käisin, üsna tihti.
Ja juuksed värvisin ka mustaks (ja kulmud ka kusjuures;)... Hahaha...

A no ma pole juba ammu "normaalne" ka olnud enam...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby Vürstitar » Mon Oct 18, 2010 11:34 pm

arvan ka, et kilt on mehelik...kui see hästi välja kanda, seevastu pitsist seelikud ja miniseelikud pole kindlasti mehelikud.
must küünelakk on aeg-ajalt ok, aga kui see muutub tihedamaks kui minu küünte lakkimine, siis vast enam pole ok.
depileerimine ei ole kohe kindlasti mehelik (kui piiratakse natuke...khmm, varustuse ümbert on fine :lol: ) ...aga näiteks siledad jalad on meeste puhul ikka väga rõvedad...
kui mehel on pikad juuksed, siis minu jaoks on see plussiks, meeldivad pikajuukselised :) lühikesed juuksed naiste puhul on kah ok, mõnele sobibki paremini, aga mulle isiklikult ei meeldi (VIHKAN, et mul praegu õlgadeni juuksed on)
ma tunnen tegelikult igasuguseid karvaseid ja sulelisi - seelikutes mehi ja ainult pükse kandvaid naisi, inimestena on need seelikutes mehed täitsa lahedada, aga endale koju ei tahaks....kodus eelistan meest, kes on tugev ja lõhnab peale garaažis tsikli kallal nokitsemist mootoriõli järele :D
From our lives' beginning on we are pushed in little forms no one asks us how we like to be/.../I want out - to live my life and to be free
User avatar
Vürstitar
Discens
 
Posts: 26
Joined: Mon Sep 27, 2010 3:21 pm
Location: Saaremaa

Re: Unisex

Postby janMortis » Tue Oct 19, 2010 7:03 am

Okei, olen kodus. Aga lubatud pilti ei suuda kuskilt välja võluda, ehkki silme ees oli väga konkreetne foto, mille peale mul "karp lahti kukkus", selline before and after. Poleks eales osanud arvata et kiilanevast 40 aastasest mehest võib valmis vuntsida täiesti korraliku naise, vähemalt visuaalselt. Mitte suvalt riides vanamuti, aga naise :D

Ja ei väldi ma spekuleerimist midagi. Mõned teemad on sellised, et seal jätkub mul möla kohe kauemaks. Kust läheb piir, mil seelikut/kilti kandev mees pole enam mehelik? Subjektiivne. Mõne eriti isase jaoks on ainuüksi seelik mehe seljas iseenesest juba tagajalgadele ajav nähtus. Olgu siis kilt või mitte. Aga ärgem siis selliste "korralike esindusmeestega" arvesta hetkel.

Roskilde seelikutes härjad? ;) No piisab neil üksainus vale käeliigutus teha ja nad ongi juba "meestena maha kantud". Käeliigutus a la millegi maast üles võtmine spetsiifilise naiseliku liigutusega. Sellest piisab. Või siis jutu sees lipsanud pädevus mõnes teemas, "millest mees ei peaks midagi teadma". Jälle tempel küljes. Kõik, nii lihtne see ongi. Ei ole vaja mingeid pitse ja satse, vaid vaevutajutavat hälvet käitumises, hoiakus, sõnades :P Btw, pigem saadakse külge "mingi pede oled vä"-märk, kui midagi naiselikkusega seoses...

ps. muuseas, ristriietumise ja/või transseksuaalsuse jaoks võite suisa eraldi teema teha, siinne rohkem selline genderfuck nurk, et kuidas inimesed ei hooli paika pandud soolistest normidest välimuse osas ja rikuvad reegleid kas lihtsalt niisama poolkogemata või teadlikult/provotseerivalt :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Unisex

Postby issues » Tue Oct 19, 2010 11:18 am

sellega seoses tuli meelde mulel kuidas tehakse päris palju unisex lõhnu ja riideid ka..

Mina leian et kõik oleneb sellest ,et kas riie sobib selle inimesega või mitte.Samuti mõningad unisex lõhnad on liiga mehelikud või liiga naiselikud .Ise olen omanud mõningaid meeste tooteid :aftershave (ajab jalgadelt kiheluse ära mis tekib kuan mul kuiv nahk) ,habemeajamisvaht jalgadele ja mõnikord ka oma mehe lõhna peale pannud kuna see mulle nii väga meeldib,pluss ma armastan meeste boksereid kuna need on nagu lühikesed püksid.. Kuid ei saa neid igapäevaselt ka kanda kuna see ei oleks sobilik ..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Unisex

Postby Vürstitar » Tue Oct 19, 2010 11:39 am

issues wrote:ma armastan meeste boksereid kuna need on nagu lühikesed püksid.. Kuid ei saa neid igapäevaselt ka kanda kuna see ei oleks sobilik ..

kodus on ju ükskõik kui neid igapäevaselt kanda, oma kodus võin ka alasti ringi joosta kui tahan, keegi ei tule ütlema, et see pole sobilik :D kuigi see oleks reaalne üksi elades, või kahekesi, oleneb kuidas inimestel endal mugav on :P
unisex kraam on minu meelest ÖÄKK...eriti parfüümid...muude asjade seast veel võib miskit huvitavat leida, aga see on ka erand...unisex kraam on nagu kaltsukad...üldiselt ainult rämps, aga mõnikord leiab rämpsu vahelt midagi lahedat :D
From our lives' beginning on we are pushed in little forms no one asks us how we like to be/.../I want out - to live my life and to be free
User avatar
Vürstitar
Discens
 
Posts: 26
Joined: Mon Sep 27, 2010 3:21 pm
Location: Saaremaa

Re: Unisex

Postby oTta » Tue Oct 19, 2010 4:46 pm

janMortis wrote:Aga kildi juurde tagasi. Kilt ON mehelik, see on MEHE riietusese. Ainus mille üle vaielda saab kannad tugevalt mulda surudes on see, et kilt ei ole Eesti riie. Samas, tänapäev on piiriülene... Inimesed liiguvad, kohanevad, õpivad ja võtavad omaks... asju ja kombeid, mis pole nende sünnikohale omased. Minge Roskildele ja mida te näete, terve hunnik mehepoegi müttavad gooti seelikutes ja kiltides ringi... Ning naiselikkusest on asi väga kaugel, minu arust on nad pigem mehelikud, peeretavad, läbustavad, jorisevad ja kaklevad, olgu seelikus või mitte... :D

no krt, eesti kultuuris pole kilti. kui sgotlased, iirlased ja britidüldiselt kannavad kilte, sis okas...nende ühiskonna kultuuris on ka siuke riietus ülimalt mehelik.
kilt eesti halli massi jaoks oli, on ja jääb seelikuks, mis pole kusagilt otsast võetavalt mehelik...sellele vaatamata, kui leian/lasen valmistada oma soovitud mustriga kildi, kannan seda uhkelt ja rõõmuga üks-kõik mis omalt poolt valitud üritusel :D
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Unisex

Postby janMortis » Tue Oct 19, 2010 4:48 pm

No misma just ütlesin, ainus kus räusata saab on väide, et kilt pole eesti riie. Ja sina rõõmsalt kohe justnimelt selles punktis ka häält tõstad.

Muuseas, me võime mängu tuua ka hoopis uue nüansi: pole kellegi kuradi asi, mida inimesed seljas kannavad, kuivõrd me elame demokraatlikus ja suhtkoht ateistlikus ühiskonnas, kus inimese vabadusele on nii riigi kui religiooni poolt minimaalne surve. Vot!

ps. kuna ma käin ntx linnas vb kord poole aasta jooksul, kui sedagi, siis sellest lähtuvalt on IGA linnaskäik (jalgsi) minu jaoks ÜRITUS :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Next

Return to Inimene vs Inimene (suhted)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron