Feed

Peter Howard Gilmore biograafia

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Peter Howard Gilmore biograafia

Postby neovo » Tue Oct 03, 2017 9:34 pm

Nii, postitan siia veidikene oma tööd mille olen tükk aega tagasi teinud mis nimelt on Peter H. Gilmore'i biograafia. Ma ei ütleks et see on sada protsenti grammatiliselt õige, laused vajavad kindlasti ümber ehitamist. Saatsin selle ammu mvo e-maili peale ja lootsin et mvo lehele lisatakse ta biograafia - Kindlasti saaks seda täiustada. Kõige selle komposteerimiseks kuulasin umbkaudu 4 tundi audiofaile intervjuudest, kasutasin wikipediat. Kui keegi soovib seda parandada, täiustada olge lahked - ma ei soovi selle eest mingit tunnustust.

Peter Howard Gilmore on ameerika helilooja, maalija ja saatana kiriku (Church of Satan) juht.
Peter H. Gilmore sündis 24 Mai 1958 New Yorgi põhjaosas
Juba 9 aastaselt saadik ta pidas end ateistiks.
Ta hakkas juba noorest põlvest huvituma raamatutest, täpsemalt näiteks nagu Teadus -ja arheoloogia raamatud - Teda huvitas ajalugu, vanad kombed, sõjad jms.
Tema esimene kokkupuude 13 aastasena oligi raamatu poes kus ta parasjagu raamatuid lugemiseks otsis, ta nägi tumedate kaantega kummalise sümboliga raamatut, ta sirvis seda veidikene ja otsustas sellega tutvuda. Ta sai kohe aru et see on just temale.
Olles tutvunud Satanistliku piibliga (Satanic Bible) ta otsustas kirjutada saatana kirikule kirja, kus oli kirjas et ta sooviks liikmeks hakata.
Läks tükk aega, umbes 5-6 kuud enne kuni ta kirjale vastati. Talle öeldi, et ta peab olema vähemalt 18 aastane et saatana kiriku liikmeks saada - Seni kuni ta nii vanaks saab võivad nad sidet omavahel pidada.
See side aja möödudes vaikselt katkes ning Peter H. Gilmore keskendus õppimistele. Keskkoolis sai ta tuttavaks oma naisega: Peggy Nadramia kes oli samuti satanismi huviline.
Nad abiellusid keskkooli ajal ning pidasid satanistliku temaatikaga pulmad.
Keskkooli lõpu poole nad mõlemad tahtsid saata saatana kirikule liikmeks hakkamise taotluse aga nad mõtlesid et nad peaks enne veel targemaks saama et neil oleks mida panustada.
Peggy Nadramia läks edasi ülikooli kus ta omandas inglise keeles magistri kraadi.
1980 Peter H. Gilmore ja tema naine kolisid Manhattanile - New York(Hell's Kitchen)
1981 Peter H. Gilmore ja Peggy Nadramia ühinesid saatana kirikuga.
Veidike aega hiljem Anton S. LaVey kutsus neid isiklikult endaga kohtuma San Fransisco linna, LaVey vastas täpselt Peter H. Gilmore'i ootustele ja oli täpselt samasugune hingelt nagu nõnda ta oli raamatus.
Peter H. Gilmore'i esmamulje saatana kirikust oli veidike pettunud, ta kohtus ainult käputäis kiriku liikmetega. Ta sai aru et saatana kirik pole nagu iga tavaline kirik kus kõik kogunevad kokku ja hoiavad üksteist, selline lähenemine on hädavajalik, kui saatana kirik peaks lagunema siis ei hävi satanism.
1997 Anton S. LaVey suri olles haige juba kaua aega, ta ei tahtnud arste ega rohte. Peter H. Gilmore'i kirjeldusel Anton S. Lavey oli tugev ja surmavoodil oli ta kui loom kes kõnnib metsa surema.
Peale LaVey surma ei osanud keegi enam midagi teha, niisiis Peter H. Gilmore ja tema naine asusid saatana kirikut edasi juhtima.
LaVey ei kirjutanud ametlikku testamenti vaid kirjutas ainult nimekirja paberile, mis oli seaduste järgi kehtetu.
LaVey lapsed kohe peale LaVey surma hakkasid saatana kiriku maad himustama ja lõpuks saidki osa sellest maast omale.
2001 Blanche Barton määras Peter H. Gilmore'i peapreestriks.
2005 Peter H. Gilmore kirjutas satanistlikule piiblile uue sissejuhatuse.
2007 13 Oktoober Gilmore avaldas teose nimega: Saatanlikud pühakirjad ( Satanic Scriptures), kus olid teemad nagu: Satanistlikud pulmad, Satanistlikud matused, rituaalid jms.
Gilmore ei lootnud midagi saatana kirkult saada vaid ta pigem mõtiskles, et mida tama saab saatana kirikule anda ja panustada.
Gilmore'i jaoks kõige raskeim aeg saatana kiriku jaoks oli 1980-ndate aastate Saatanlik paanika (Satanic Panic) kus tehti väga suuri eelarvamusi satanistide suhtes, valetati, mõeldi jutte välja. Kõik see lõpuks laabus kui nendel suurtel valetajatel puudusid tõendid oma jutu kinnitamiseks.
Gilmore loodab et saatana kirik jätkab samas vaimus edasi - Andes mõistmist ja teadmist laiali ja ei lase teadmatutel võita.
neovo
Discens
 
Posts: 44
Joined: Sun Mar 22, 2015 10:11 am
Location: Valgamaa

Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron