Feed

Satanist Versus Satanism

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Satanist Versus Satanism

Postby janMortis » Sun Oct 17, 2010 10:00 pm

Ajendas mind seda teemat tegema viimase 10 aasta jooksul vahelduva eduga esile kerkinud olukord, kus ma leian, et satanistid tegutsevad satanismi vastu või sellest mitte hoolides. Otsapidi puudutab see teemat, et kellel on õigus defineerida satanismi, aga sellest hetkel ei räägi.

Küsimus, MIS ON SATANISM, kas inimene (satanist) või inimesed (satanistid) või religioon/filosoofia, mis on kõrgemal positsioonil, kui üksikisik või mõni lokaalne grupp? Jah tore, et rusikaga vastu rinda põristatakse ja korralikult maasse kaevutakse oma seisukohtade osas. Satanist peaks ju olema suuteline teadma, mida ta asjadest arvab ja MIKS. Nii... Kui satanist on algaja nö. ja alles satanismi avastanud, siis ometigi ei kuuluta ta ju maailmale, et tema ongi Saatan/satanism?! Elik on siiski midagi kõrgemat, midagi mida see inimene tunnistab ülemaks arvamuseks (ntx Saatanlikud Deklaratsioonid või LaVey/Gilmore). Aga mingil ajahetkel saavutab see satanist vb sellise enesekindluse, et tema võime väliseid (ja seni autoriteetseid) infovooge "tõena tunnistada" muutub puudulikuks. Muidugi, Kahtle Kõiges, AGA... Ka satanismis on siiski autoriteedid, need kes MÕTLEVAD ja KIRJUTAVAD... Need, kes tõesti arendavad kogu seda filosoofiat ja religiooni, mitte ei tammu vaid seni saavutatu otsas loorberitel.

Mingi osa sataniste aktsepteerib selliseid satanismi siseseid "loovaid isikuid", kuid mingid "hakkavad mässama", ignoreerides kõike, mis läheb vastuollu nende senise maailmavaatega. Me ometigi peame ju tunnistama, et satanism areneb ja seda arendatakse (inimeste poolt)??? Seega kuidas reageerida satanistile, kes ühel hetkel pole enam võimeline uut vastu võtma ja raiub kui rauda, et "see kõik on jama" (uus info, uued seisukohad, maailma ja keskkonnaga kohandatud reeglid)?

Või veel "hullem", kuidas reageerida, kui satanist koguni konkreetselt kuulutab, et mingi satanismi kontekstis ja satanismi olemust toetav statement on BS?! No a la "kõik neegrid on loodrid ja tuleks maha lasta!" või "peded peab munnipidi lakke üles pooma". Need on sellised näited, mis ehk kõige kergemalt mõtte edasi kannavad...

Kui tekib tõesti olukord, kus satanist hakkab tegutsema oma sõnades ja hoiakutes satanismi olemusele vastu? Kus on see kriitiline piir? Okei ma mõistan et oleme paindlikud ja teatud seisukohti lubame olla satanistide domineerivale enamusele vastanduvad, KUID... Kui vastuolu on mõnes satanismi core statement'is?!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Satanist Versus Satanism

Postby oTta » Tue Oct 26, 2010 5:55 pm

evolutsioon satanismis peaks olema vältimatu. võib tõesti olla selliseid sataniste, kes on reeglites tuimalt kinni, kuid leian, et enamus on sellised, kes kas ühes või mitmes reeglis teevad mööndusi...painutavad. seni, kuni mööndused jäävad moraali-eetika piiridesse, keegi kisama ei hakka. tänu selle pikaldasele rakendusele areneb ka satanism. pole isegi imestada, et teatud reegleid hakatakse muutma, käske muudetakse, käske sab juurde/vähemaks, ühe käsu all mõeldakse rohkem väljundeid jnejne.
ka ise olen juba leind, mida kahandada, mida kokku võtta, mida kaotada, mida juurde tuua...paljud neist aint nõusoleku saaksid, on iseasi.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
User avatar
oTta
Admin [MVO]
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Satanist Versus Satanism

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 7:44 pm

...eks ta vist olegi nii, et igaüks leiab endale oma nišši ja selle järgi elab. Saatanlikus filosoofias on päris hea võimalus omale iseenda satanism kujundada, valides, millised deklaratsioonid/käsud/patud sulle omasemad on ja millised mitte. Tõlgendades muidugi seaduse piiresse jääda, kuid moraalinormidega on nii, et neid võib järgida, aga ei pea...siiski targem oleks, kui ei taha vaenlasi tekitada. Ja noh...põhiline ongi nagu see mu meelest, et põhimõtete laiendava või kitsendava tõlgendamisega ei tohi minna nii kaugele, et satanismi olemus totaalselt muutuks. Kust see nähtamatu piir nüüd läheb...see on jällegi iga sataka jaoks kindlasti erinev.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Satanist Versus Satanism

Postby janMortis » Tue Oct 26, 2010 9:47 pm

Kust see piir, või täpsemalt see suunav joon läheb, see ongi see põhjus, miks ma arvan, et autoriteedite austamine (kuid samas mitte igale nende sõnale arvamusele kuuletumine!) on õige asi. Sest satanismis on autoriteetsust imo eriti raske saavutada ja kui see positsioon on kord juba saavutatud, siis on seal ka tõesti kõva seljatagune, korralik põhi. Seega peab hoidma "kätt pulsil" ja mitte jonnima oma aja jooksul teataval määral aeguvate seisukohtade krampliku hoidmisega. Uute asjade lugemine ja uute mõttekäikude teatavaks võtmine tuleb nii ehk naa inimesele kasuks, olgu teemaks mis tahes...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron