Feed

Auto-Regulatsioon

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Auto-Regulatsioon

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 11:34 pm

Ma siin panin tähele, et üks teine, minu arust väga oluline teema, mis ma algatasin, pole saanud seni ainsatki vastukaja, seega ajendas see mind edasi urgitsema.

Kui tihti te, satanistid, oma käitumist reguleerite/korrigeerite, et see oleks vastasvuse, või pigem, et see ei läheks vastuollu satanismi olemusega?

Ma tean, et näiteks Rax on selliseks asjaks võimeline, see on dialoogides korduvalt välja tulnud, kus mees tahaks kedagi pikalt pu... saata, aga ei tee seda, sest see poleks satanismi kontekstis kohane. Aga teised...?

Satanism toetab inimese ego jne jne, samas kuivõrd te lasete satanismil enda käitumist dikteerida? Sest te ju olete ometigi satanistid ja seega teatud käitumisviisideks suisa kohustatud. Fakt! Kui keegi väidab, et see pole teps mitte nii ja "satanist teeb, mis tahab", siis peaks revideerima konkreetse isiku arusaama satanismist (õigemini peaks ta püüdma seda ISE teha;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Auto-Regulatsioon

Postby oTta » Tue Oct 26, 2010 12:02 pm

kui nüd järele mõelda, sis polegi tegelikult satanistlikku käitumisfiltrit kasutanud. oma elufilosoofia käib suht-koht 1:1-le satanistliku elufilosoofiaga, nisis seni pole vasturääkivust/tõrkeid täheldanud.

aga käitumine on aeg-ajalt erinev sellegi poolest. nt: sõjaväes kõrgemale ülemusele ei saa ni naljalt vastu rääkida. teinekord peab hambad risti ajama ja käsku täitma.

sis kuskil sünnipäeval samuti võiks viisakas olla. mõni võib ju närvidele käia, aga sellepärast ei pea hakkama vägivallatsema. võib lissalt eemalduda konfliktist säilitades meelivat peomeeleolu.

on kül ja küll olukordi, kus jätan teatud sõnad ütlemata ja tegemised tegemata, kuid se regulatsioon ei toimu registreeritult (vähemalt teadlikult mitte)...just nimme automaatselt (alateadlikult). alles hiljem täheldan, et tavaliselt ma ju nii ei tee. harva on olukordi, kus annan endale aru, et tegelikult tahaks teisiti käituda.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Auto-Regulatsioon

Postby janMortis » Tue Oct 26, 2010 2:46 pm

Ma olen vist aastatega mingiks imelikuks (paindumatumaks?) muutunud, praktiliselt iga päev analüüsin korduvalt oma tegusid (mitte mõtteid ja soove;) ja võimalikke tegusid selles võtmes, kuidas need satanismiga sünkroniseeruvad. Ja muidugi on seda kerge teha, sest nagu sa ütlesid, satanism on loomulik, see on juba hinges/mõistuses olemas, ilma et peaks meeletult vaeva nägema enda õigel kursil hoidmisega.

Sõjaväes peab ülemust kuulama, ebaloogiline oleks seda mitte teha... Ja seal kuulub territoorium sellele, kes on auastmelt parajasti ruumis sinust kõrgemal või kõige kõrgem ;)

ps. sünnipäeval ollakse võõral territooriumil, seal tuleb masterit austada! Minu sünnipäeval hakkas mu pikaajaline sõber ja klassikaaslane joogise peale selliseid asju tegema, et ma kandsin ta hetkega maha. Hiljem ta muidugi ei mäletanud enam oma tehtud sitta ja tahtis kohates vanamoodi edasi lasta, aga ma ütlesin kuvalt Tere ja jalutasin minema... Jäi mokk töllakil järgi passima. Aga mis teha, inimestel on teatud arusaamad õigest ja valest...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Auto-Regulatsioon

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 2:59 pm

Noh, ise ma põhimõtteliselt katsun elada nii, et elan satanistlike põhimõtete järgi sellisel määral, millisel nad pole vastuolus seadusega. Põhimõtete tõlgendamisel samuti paneb piirid ette seadus, mis ongi õige. Põhimõtete all ei pea silmas mitte vaid saatanlikke maailmareegleid, patte ja deklaratsioone, vaid üldse kogu seda filosoofiat.
Kunagi üks õppejõud Ülo Vooglaid samuti ülikoolis ütles, et ÜHTSUS on igas asjas elus SEE, mis viib edasi. Head ja endale kasulikku tuleb noppida siit ja sealt, peaasi, et oled õnnelik ning ei ole seadusega pahuksis.
Muide, moraalinormid on sellised, mille vastu eksumine pole kriminaliseeritud, vaid sellele järgneb lihtsalt inimeste hukkamõist, mis avaldub kellegi arvamuses su vastu (kuid suvalise isiku arvamus ei lähe ju korda).
Noh selline see auto-regulatsioon ongi ja olema peakski (võiks ka kirjas olla põhikirjas), et kogu filosoofiat tõlgendad kooskõlas seadusega ja kogu jutt. Tulge siis ütlema, et satanism soosib piinamist ja pärsib teiste isikute usuvabadust! Jaburad vastuväited. Vb mõeldi mingit happelist satanismi (misiganes see ka on) või seda kujundit, mille on kristlus maalinud satanismist...
Ühtsus, ühtsus ja veelkord ühtsus ;)
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Auto-Regulatsioon

Postby janMortis » Wed Sep 19, 2012 6:13 pm

Samas on satanismi ühtsus nö. satanisti ori. Ta on pannud ühtsuse ja ühise eesmärgi nimel koostöö enda teenistusse ning loobub sellest koheselt hetkel, kui tunneb, et see koostöö ei täida eesmärki ja hakkab pigem vastu töötama.

Kusjuures ma olen aeg-ajalt veidi üllatunud ühe teemaga seoses. Nimelt minu eneseregulatsioon kicks in peamiselt laste teemal. Ma püüan neid hoida, sest nii on "õige". Õige nii minu personaalsete arusaamade, üldiste normide kui ka satanismi kohaselt. Kuid alati kui ma oma käitumist korrigeerin, teen seda esmaselt justnimelt satanismi kontekstis. Elik mõtlen sellest punktist, et laps on püha ja talle ei tohi liiga teha (sest tal pole veel ajusid, et põhjus-tagajärg seoseid lõpuni aduda ja seega vastutada).
Samas avalikkus tundub täielikult satanismi lapsi hoidvaid nüansse ignoreerivat. No ei ole mina veel kuskil kriitilistes tekstides kohanud selle äramärkimist, et satanism hoiab lapsi. Justkui segaks see üldist demoniseerimisprotsessi (mida ta ka muidugi teeb)...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Auto-Regulatsioon

Postby Jann » Wed Sep 19, 2012 6:22 pm

Ohh rõõm on näha oma 2 aastat vana postitust :D Siin vastamiseks peaks kohe natukene nüüd süvenema lausa. Mida siis noor Jann kord rääkis peab vaatama..aa see ühtsuse asi jah. No see on õige, aga..hmm
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Auto-Regulatsioon

Postby oTta » Tue Oct 02, 2012 10:44 pm

aga kas fakt, et lastele ei tohi liiga teha, ei tähendagi juba, et neid pigem hoidma peab...elik satanism hoiab lapsi..?! või on siin ka lausa neutraalne pind olemas (hoolimatus)?
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Auto-Regulatsioon

Postby 27vaimu » Wed Oct 03, 2012 6:10 pm

Esimene asi mida tahtsin kirjutada, "teen mis tahan"...irv...kui süüvima hakata siis tegelikult reguleerin ikka üsna tihti , tööjuures ei julge isegi direktsioon ja ülejäänud juhtkond teha nõmedaid ja argumenteerimatta märkusi satakate kohta, vähemalt minu juuresolekul. Kunagi kasutasin üsna tihi sellist retoorikat nagu "tänu jumalale" jne jne, see oli küll puhas retoorika aga hakkasin seda mingi aeg tagasi märkama ja püüan sellist sõimu vältida.
Lastest rääkides, püüan küll mitte lapsi suunata aga oma kodus ma ei luba kellelgi jumala nime suhu võtta (muidugi keelan seda inimlikult ja mõne õela märkusega) aga see näitab et mingil määral ma ikkagi suunan enda last, küll alateadlikul,,,,ah mis ma keerutan ega ma ei tahaks küll et minu lastest mingid "tunnistajad " saaksid. Aga ma ei suru enda usku kellelige peale. Ma suhtun asjasse nii nagu enda sõpradessegi, ei luba enda juuresolekul sõbra kohta halvasti öelda, kui selleks ei ole mingit põhjust.
Kokkuvõte: Kas ma tahan või mitte ma ikkagi reguleerin enda käitumist ja pigem sedapidi et ta ei läheks vastuollu satanismi olemusega ja minu enda tõeks-pidamistega .....
27vaimu
Immunis
 
Posts: 68
Joined: Tue Feb 01, 2011 5:43 pm

Re: Auto-Regulatsioon

Postby janMortis » Fri Oct 05, 2012 7:33 am

Kusjuures selle "tänu jumalale"-asjaga tuli mul kohe meelde, et jõmpsikas kasutab viimasel ajal ohtralt lauset: "Oh issand küll!" :D Aga noh, sellised kuskilt kuuldud ja külge hakanud laused tulevad ja lähevad, püüan usinasti silma kinni pigistada, ehkki (ma ei saa sinna midagi parata:S) kõrva kriibib küll...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron