Feed

Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 11:15 am

{{{RePosting ARXOS}}}

Selgitus, miks on satanism osa kristlusest, natuke ka mõlema (minu vaates ühe sama asja) funktsioonist ja eesmärkidest...
Eile siis lubasin ühes teises teemas sellest kirjutada...


Minu jaoks on Saatan lihtsalt kristluse loodud süsteem, millesse pannakse inimesed suhtuma läbi neile loodud illusioonide.
Satanism on väga oluline osa ja tõmbenumber kristlikus orjandussüsteemis.
Minu arvates on kristlus ja satanism ühe terviku kaks erinevat poolt. Nad on ju tohutult sarnased aga vormilt vastandlikud. Tervik ei oleks tervik ilma mõlema pooluseta...

Vaja ju inimestele sisendada, et kõik see ohtlik, jube, halb ja kuri on just selline nagu kristlik maailmapilt võidab.
Kristluse üks eesmärkidest on panna inimesed kartma ja "päästma". Panna kartma seda, mis on osa inimesest endast ja mis on osa maailmas ning kõigest muust eksisteerivast ning mis on kõige eksisteeriva jaoks igati hädavajalik.
Satanism näitab siis kristlastele kätte, et mida tuleb karta, mille vastu tuleb võidelda ja mida tuleb maha salata (nii ise endas, teistes kui mujal)...

Ja satanism on kristluse jaoks suht hädavajalik, kuna maailmale vaja ju näidata et Saatan ikkagi eksisteerib.
Kes muidu seda tohutut "halba" ja "kurja" ikka usub, kui seda näha pole või ise taga otsima peab...

Ja see ei loe milleks keegi ennast nimetab või kelleks ta arvab ennast olevat. Loeb see, mis suunas ta tegutseb ja mis mõjutusi tema tegemised tegelikult endaga kaasa toovad.

Satanism on rajatud kristlusele, sõltub kristlusest, toetub kristlusele ja toetab kristlust...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby oTta » Mon Sep 27, 2010 12:24 pm

jälle ned stereotüüpid
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby issues » Sat Oct 16, 2010 10:54 pm

Selle kohta on üsk ütlus : " Üks ei saa eksiteerida ilma teiseta!"
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby Jann » Fri Jan 14, 2011 10:53 am

issues wrote:Selle kohta on üsk ütlus : " Üks ei saa eksiteerida ilma teiseta!"

Hehe, vaata satanism saab kristluseta eksisteerida kuna ei vaja seda, kuid kristlus satanismita sureks välja kuna vajab n.ö vastast, et elus püsida. Meil pole aga vastasi vaja - saab ka ilma hakkama.

PS! See, et satanism ei saa eksisteerida ilma teiseta, on kristlik arusaam kristlikust filosoofiast, kus saatan on saba ja sarvedega ja selline nagu seal räägitakse.

KÜLL JAH, on sarnasusi kristluse poolt pajatatud satanismi ja satanismi vahel, mida meie usume. Ma pean silmas sümboolikat, näiteks pentagrammi sees sageli on kujutatud (raamatute kaantelgi) soku pead, mis sümboliseeris ka kristluses saatanat. Kuid ma arvan, et selline sümboolika võeti LaVey poolt kasutusele 1960.tel sellepärast, et tekitada ühiskonnas natuke furoori, et end suures ja laias USA-s märgatavaks teha. Kui poleks saatanlikku sümboolikat kasutatud ja selle religiooni nimeks satanism pandud, siis ei oleks LaVeyd ka märgatud. LaVey tütar youtubes ühes klipis räägib sama..otsige ise, mai viitsi praegu.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby Jann » Fri Jan 14, 2011 11:02 am

janMortis wrote:{{{RePosting ARXOS}}}

Selgitus, miks on satanism osa kristlusest, natuke ka mõlema (minu vaates ühe sama asja) funktsioonist ja eesmärkidest...
Eile siis lubasin ühes teises teemas sellest kirjutada...


Minu jaoks on Saatan lihtsalt kristluse loodud süsteem, millesse pannakse inimesed suhtuma läbi neile loodud illusioonide.
Satanism on väga oluline osa ja tõmbenumber kristlikus orjandussüsteemis.
Minu arvates on kristlus ja satanism ühe terviku kaks erinevat poolt. Nad on ju tohutult sarnased aga vormilt vastandlikud. Tervik ei oleks tervik ilma mõlema pooluseta...

Vaja ju inimestele sisendada, et kõik see ohtlik, jube, halb ja kuri on just selline nagu kristlik maailmapilt võidab.
Kristluse üks eesmärkidest on panna inimesed kartma ja "päästma". Panna kartma seda, mis on osa inimesest endast ja mis on osa maailmas ning kõigest muust eksisteerivast ning mis on kõige eksisteeriva jaoks igati hädavajalik.
Satanism näitab siis kristlastele kätte, et mida tuleb karta, mille vastu tuleb võidelda ja mida tuleb maha salata (nii ise endas, teistes kui mujal)...

Ja satanism on kristluse jaoks suht hädavajalik, kuna maailmale vaja ju näidata et Saatan ikkagi eksisteerib.
Kes muidu seda tohutut "halba" ja "kurja" ikka usub, kui seda näha pole või ise taga otsima peab...

Ja see ei loe milleks keegi ennast nimetab või kelleks ta arvab ennast olevat. Loeb see, mis suunas ta tegutseb ja mis mõjutusi tema tegemised tegelikult endaga kaasa toovad.

Satanism on rajatud kristlusele, sõltub kristlusest, toetub kristlusele ja toetab kristlust...

VOHH ÕIGE! See ongi KÕIGE ehedamal kujul tavainimese arusaam satanismist, mis kirjeldab just seda n.ö saatanat, mis loodi kristluse poolt hoiatamaks oma jüngreid, et nad kunagi jumalakartlikkusest ei eemalduks. SELLEl pole aga mingit pistmist satanismiga, mida meie usume. Ühes peetakse satanisti "jumalaks" Saatanat ja ta on saatanakummardaja, teises on jumalaks, kui üldse, siis inimene ise ja usk iseendasse ongi see EDASIVIIV jõud! Usk iseendasse isegi kui lootust ei ole..
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby karvik » Fri Jan 28, 2011 2:19 pm

Kui siin oli jutuks hea ja kurja tasakaal siis kumb on kumb...Kristlaste survel on kristlus hea ja satanism halb, kuid mina julgen selles kahelda;)
karvik
Tiro
 
Posts: 3
Joined: Sat Nov 06, 2010 2:02 am

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby janMortis » Fri Jan 28, 2011 7:21 pm

Kahjuks (või õnneks) ei ela me enam must-valgel ajastul, värve ja toone on siginenud praktiliselt kõigesse. Kurjus peitub valge rüü taha (vabandust, parandan: VÕIB peituda) ja musta kandjad on viimased headuse eest võitlejad (st. võivad olla, aga ei pruugi muidugi). Probleemiks ongi (ma kujutan ette, et mõlemale "poolele) see, et piirid on hägustunud. Mitte millegi kohta ei saa midagi kindlat öelda, kõik kannatab painutada. Ja erandid võivad vabalt muuta kogu "klassi" aktsiakurssi, sest tõrvatilk rikub tünnitäie mett...

KUIGI... Kuigi massilised pedofiiliaskandaalid ei mõjuta mingil põhjusel oluliselt ühe teise religiooni järgijaskonna arvamust. Aga eks see võib olla ka hoolika kodeeringu/programmeerimise tulemus, oli ju kristlus oma sünnihetkel täiesti uutmoodi lähenemine elule ja olule ning mõnigi alustõde peab vastu milleeniume... Näiteks see, et halasta ja pööra teine põsk vms. Kes teeb pattu, sellele lihtsalt halastatakse/andestatakse ja kõik, elu läheb edasi... Fundamentaalselt ei muutu miski.
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby earache » Wed Feb 02, 2011 3:07 am

alustan kohe sellest et eksimine on inimlik. niiet kui midagi "valesti " kirjutan siis juba ette- pole vaja pahandada. nimelt olen veendunud, et satanism on osa kristlusest. kristluse "loodud" jne jne. ideed, mida tänase päeva inimesed järgivad "satanismi" nime all- saaks olla ka mingi autonoomse nimetaja all. ei ole ju vaja spetsiaalselt nimetada ennast satanistiks. kui seda aga tehakse siis mingil põhjusel motiveeritult. ainuke on protesteerida juutide jahve vastu. Mõte? pole. tänapäeva satanistidele on sildistamine "satanist" pigem koorem, sest kellegi jhvh või kristuse vastu toimlemine on juba tükk aega minevik
User avatar
earache
Discens
 
Posts: 39
Joined: Thu Oct 07, 2010 12:23 am

Re: Selgitus, miks on minu jaoks satanism osa kristlusest

Postby Jann » Wed Feb 02, 2011 12:23 pm

earache wrote:alustan kohe sellest et eksimine on inimlik. niiet kui midagi "valesti " kirjutan siis juba ette- pole vaja pahandada. nimelt olen veendunud, et satanism on osa kristlusest. kristluse "loodud" jne jne. ideed, mida tänase päeva inimesed järgivad "satanismi" nime all- saaks olla ka mingi autonoomse nimetaja all. ei ole ju vaja spetsiaalselt nimetada ennast satanistiks. kui seda aga tehakse siis mingil põhjusel motiveeritult. ainuke on protesteerida juutide jahve vastu. Mõte? pole. tänapäeva satanistidele on sildistamine "satanist" pigem koorem, sest kellegi jhvh või kristuse vastu toimlemine on juba tükk aega minevik

No üks põhjus, miks LaVey selle ka satanismiks nimetas 60.-tel oli ju see, et tekitada ühiskonnas ärevust ja niiviisi hea hoog liikumisele sisse anda kohe. Without moving you don't have a movement. Sama juttu räägib ka LaVey tütar oma intervjuus youtubes, mida nägin:
Kerige 01:00 juurde, seal seda räägib.

http://www.youtube.com/watch?v=edllJ1BxxSQ

Aga see oli vaid üks põhjusi, miks satanism julgeti panna...kui SP-d loed, siis see on ikka tugevasti erinev sellest satanismist, mida kristlik filosoofia räägib! Sa ei saa neid kahte ühte patta panna, mees :D jah sümbolites vb on küll sarnasusi, kuid Satanic Scriptures'ki Gilmore väitis, et satanism kui religioon võtab rituaale jms ka teistest usunditest (näiteks Ragnaröki riitus on võetud Skandinaaviast jne jne).
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron