Page 1 of 1

Poliitiline kalle

PostPosted: Fri Jun 26, 2015 2:10 pm
by janMortis
Pole ammu siia kirjutanud, aga ei saa mitte vaiki olla hetkel.
Nimelt sattusin peale ühele küsimustikule, kus muude asisemate teemade puudumisel antud hetkel küsiti satanistide poliitilisi eelistusi. Tunnil kui mina sellele pilgu peale panin, oli vastanuid kümmekond ja mu vaesed silmad said ikka valusa hoobi. Kümnest vastanud satanistist ÜHEKSA olid vasakpoolsed! Sotsialistid, liberaalid, "lihtsalt vasakpoolsed", demokraadid, vasakule kalduvad sõltumatud jne. Nagu WTF?!!!
Ma ei ole varem selle teemaga kokku puutunud, ega sellest mõelnud, nii et šokk ... ikka oli. Millised paistavad teie poliitilised hoiakud ja arvamused antud teemas, kas satanism on tõesti oma olemuselt vasakpoolne nähtus või oli tolles topic'us tegu lihtsalt "tüüpilise lääne ühiskonna mässuga võimu (kapitalism) vastu"?

Re: Poliitiline kalle

PostPosted: Sat Jun 27, 2015 11:50 am
by The_Wraith
Satanism on nii individualistlik värk, et vasakpoolse poliitilise vaatega tekkib konflikte küll ja veel. Samas inimesed on erinevad ja mitte kõik ei saa asjadest ühte moodi aru.
Tegelikult on siin foorumis üks sarnase sisuga poll, see vihjab parempoolse poliitilise vaate poole:
http://mvo.saadanas.org/foorum/phpBB3/viewtopic.php?f=18&t=110&view=viewpoll

Re: Poliitiline kalle

PostPosted: Sat Jun 27, 2015 3:15 pm
by GraMortis
Pakuks, et ka poliitilisel maastikul on satanistide vaadetes nn kolmas külg/variant mängus - mündi serv. Seeläbi sõltubki küsitluste endi kallutatusest kas satanistide vaated määratakse kui vasakpoolsed või parempoolsed.

Ei taha uskuda, et satanistid valdavalt stampvasakpoolsed oleks ja kõigile võrdseid õigusi nõutaks. Pigem võidakse tahta mingeid baasväärtusi kõigile (nö elamisväärse elu kriteeriumid) ja seda võidaks juba puhtalt vasakpoolsena käsitleda, kuigi satanist võrdsena küll inimesi näha ei tohiks.

Seega pakun, et lihtsalt küsitluste-küsimustike binaarsuse probleem mitte satanistid reaalseid poliitilisi eelistusi kuvav näide.

P.S. Valim on ka väga väike (sinu vaadatud hetkel vaid 10).