Feed

Satanism versus marurahvuslus

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Satanism versus marurahvuslus

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:50 pm

{{{RePosting}}}

(Tähelepanuväärne, et kui Eesti Wikipediast otsida "marurahvuslust", siis suunab ta ümber "šovinismile".)

Definitsioonidest:

Marurahvuslus -> šovinism

"Šovinism on mingi inimgrupi üleolekut pooldav mõtteviis. Rahvusšovinism ehk marurahvuslus on ideoloogia ja poliitika printsiipe, mis avaldub rahvusliku eraldatuse idees ning teiste rahvuste umbusaldamise ja rahvustevahelise vaenu propageerimises."


Satanism

"...Erinevalt paljudest religioonidest ja filosoofiatest on satanismis põhirõhk inimese Mina väärtustamisel, mitte allumisel mõnele jumalusele või juhtfiguurile või moraalireeglitele..."


Kuidas need kaks küll omavahel sobivad? Kuskil siin oli vist juttu ERL'st ja EIP'st ning koguni mingist ühinemisest kristlastega. Mis viis mind mõttele, et jah, kristlike väärtustega sobib marurahvuslus küll, satanismiga aga mitte eriti. Varem või hiljem peab valiku tegema, kas vabadus, mida pakub satanism või kergelt foobne aura, mida jagab ultra-natsionalism. Procustese mentaliteet on minu arust täiega hälbeline nähe, vähemalt juhul kui tegu pole kliinilise juhtumiga. Satanism lausa nõuab, et maailmale tuleb ratsionaalselt ja loogiliselt reageerida, läheneda objektiivselt, samas kui marurahvuslus on üks suur subjektivismikants. "Miks ma neid hävitada ja merre lükata tahan? Sest nad ei meeldi mulle, nad on salakavalad, pahad, koledad ja võõrad!" (Loe: Nad on liiga teistmoodi, et ma neid ilma hirmuta enda kõrval taluda suudaks.) Rahvuslusest saan ma aru ja toetan igati, mitte küll loogikavabade lahenditeni, kuid siiski. Öeldakse et kõige kauem püsib see, mis on tehtud ajutise lahendusena. Millest võiks siis parafraseerida, et Mida tahetakse igaveseks, hävib õite väledalt.

MVO's on kah rahvusluse aurat (eriti kui teemaks tuleb Eesti riigi vastastele aktsioonidele reageerimine:), kuid kui marurahvuslus peaks välja lööma, siis ega ma selles "ajusid" küll eriti ei näe ning võib vabalt ennustada teatavat konflikti inimese hinges. Kes on "teemaga kokku puutunud" võiks nüüd sõna sekka öelda ja oma arvamust avaldada (täpsemalt: kas satanismi propageeritavas vabaduse, sõltumatuse ja ise mõtlemise kontekstis mõjub marurahvuslus ideoloogilise puurina?). Ja tuletagem siinkohal ka meelde, et inimene võib olla paindlik, kuid ideoloogiate/mentaluteetide/filosoofiate tasandil ta mõisteid oma äranägemise järgi päris paika panna ei saa. Sa kas allud grupi (enamasti mõiste kandja ja arendaja) mõtteviisile või grupp reageerib su "mässumeelsusele"...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Satanism versus marurahvuslus

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:51 pm

{{{RePosting ALTARIA}}}

Mina liigun marurahvuslaste seltskonnas, kuid ise päris seda meelt pole. Ma armastan meie kultuuri ja ajalugu, ei salli tehnikat ega globaliseerumist, aga samas olen igasuguse diskrimineerimise vastu. The best of all evil.
Ma olen nendega harjunud, va natsidega, kuigi paljud seisukohad ajavad siiani naerma, teised hoopis nutma. Aga samas ma pole ka otseselt satanist, et saaksin isiklikust kogemusest sealse vahel laveerimisest rääkida.

Ma mõistan Su pointi, et ideoloogiliselt need kaks asja välistavad teineteist, samas kaudselt on sarnasusi küll ja mitte ainult see, et tegemist on teisitimõtlejatega. Ma usun, et probleeme väga ei tohiks tekkida, sest suur hulk inimesi ei defineeri ega mõtesta üleüldse end nii sügavalt lahti, et need vastuolud kolksti tekiksid.
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Satanism versus marurahvuslus

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:51 pm

{{{RePosting}}}

See tibi on üsna neonatside vastu, aga... lugemiseks sobib. Vb tal on mingi isiklik negatiivne kogemus, mis paneb veidi (kuigi hästi natukene) hüsteeriliselt suhtuma.

Diane Vera
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron