Feed

Keda kotib...

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Keda kotib...

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:53 pm

{{{RePosting}}}

Keda peaks satanism kottima?

See, mis ta oli, see mis ta on ja EELKÕIGE see, kuhu ta läheb?!

Satanism on kõikide satanistide summa, kas ta on üksiku satanisti jaoks seeläbi ülem või alam? Samas satanismi suuna määravad üksikisikud ja mitte need kõige "tavalisemad", vaid need, kes on suutnud end isegi satanistidest individualistide/egoistide seas kõrgemale rebida. See on fakt... Üksiküritaja Lõuna-Eesti sügavates laantes ei määra MITTE MIDAGI peale oma isikliku elu. Välja arvatud juhul, kui ta tunneb huvi, on paindlik, areneb ja teeb end kuuldavaks... ja seda niimoodi, et ta suudab tekitada huvi ja austust ning kuulajaskonna...

Kui satanist lõpetab hetkel, kui ta tunnistab end satanistiks, huvitundmise satanismi arengusuundade ja käekäigu vastu, eeldades et tema ise on üks ja ainus õige... siis kuhu see viib...

Mandumiseni? Stagnatsioonini? Midagi, mida satanist peaks südamest vihkama...

...vastuolu...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Keda kotib...

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:54 pm

{{{RePosting EARACHE}}}

su arutlus tekitas minus
sügava küsimuse, kas
satanist on see, kes end
ise satanistiks peab
või see, keda teised on
satanistina tunnustanud
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Keda kotib...

Postby janMortis » Mon Sep 27, 2010 5:55 pm

{{{RePosting}}}

See on selline piiripealne teema. Ja mind huvitab justnimelt see õhuke vaevutajutav ja selgepiiritu limbo. Satanistiks olemise üks suur tingimus on, et inimene ka end ise satanistiks peaks, kui ta seda ei suuda, ega taha on tema psüühika sedavõrd teistsuguste omadustega, et ta lihtsalt ei saagi satanist olla. Isegi kui päris paljud on vahel öelnud, et tuhanded ja tuhanded inimesed on satanistid ilma seda teadmata (kuna nad ei tea satanismist midagi ega nimeta end ka satanistideks). Kahtlane!

Kujutage ette noor inimest, kes ühel või teisel põhjusel on sattunud satanismi nimelise nähtuse otsa. Temas tekib huvi, ta ahmib endasse üha rohkem informatsiooni, kuni ühel hetkel kuulutab selge ja kõlava häälega, et tema ON SATANIST! Ning sel hetkel, saades aru, et tema enda tahe ja iha on tema elus ülim, mis olla saab, tasalülitab ta kõik muu. KAASA ARVATUD satanismi (vihjega siinkohal satanismi nendele külgedele, mis on juhtumisi suuremas või väiksemas vastuolus selle satanisti mõningate seisukohtadega ja arusaamadega). Ma usun, et paljud, kui mitte enamus sataniste on leidnud sellest religioonist/filosoofiast nüansse, mis nendele ei sobi, mis tekitavad nendes ebamugavust või lihtsalt turtsumist. Ja minu arust ei jää muud üle kui kohaneda, mitte lihtsalt ebameeldiv vaikselt kalevi alla lükata ehk siis ülbelt ja rumalalt eitada.

Kuid minu jaoks tähendab see seda, et inimene on neutraliseerinud oma paindlikkuse ja mõningatel juhtudel ka satanismis nõutava loogikavajaduse. Ta on lõpetanud arenemise ja jäänud pidama sinna, kus ta on. Ta peab iseennast olulisemaks, kui seda on üldtunnustatud satanism (koos oma tõdede ja arusaamadega). Seega hakkab ta aeg-ajalt ilmuvaid uusi satanismi olemust ja arenguid käsitlevaid teoseid lugema personaalse selektiivsusega, mis ei meeldi, selle jätab lihtsalt välja.

Lihtne näide, satanist peab lähtuma konkreetsest inimesest (ma olen Gilmore'iga selles osas täiesti ühel meelel). Sest vaid isiklik kogemus näitab, mida inimene endast kujutab. Aga mis juhtub, kui satanist keeldub ratsionaalsusest ja ütleb, et keegi on sitapea puhtalt seepärast et see keegi on vasakukäeline ja kuna senised kogemused on enamus näidanud et vasakukäelised on sitapead. Rõhuga sõnal enamus (aga mitte kõik)! Ma näen siin vaimupimedust ja see on jälk! Sellise kogemuse põhjal võib öelda, et "on põhjust eeldada, et too vasakukäeline võib osutuda sitapeaks (nagu paljud teised)", aga mitte raiuda, et ta ONGI de facto sitapea, kuna nii paljud teised vasakukäelised on ka.

Mul pole mingi vaev tunnistada, et inimese jaoks on tähtsaim ja olulisim tema enda arvamus, ta loob oma maailmas personaalse tõe. Kuid hetkel kui see personaalne tõde, mis muu maailmaga ei arvesta ja kompromissidest miskit kuulnud pole, kavatseb domineerivana mullist väljapoole tungida (teiste elu mõjutama), ei näe ma mingit psühholoogilist takistust sellele väga agressiivselt reageerida!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron