Page 1 of 1

Satanism vs, natsism

PostPosted: Mon Sep 27, 2010 5:57 pm
by janMortis
{{RePosting}}}

Valulikud reaktsioonid mõndade satanistide poolt, kui mainitakse nende seotust natsismi/fashismi/Hitleriga panevad kulmu kergitama. Ma ei leia vajadust pooldada või fännata eriti ühtegi mainitutest, kuid arvan suutvat vähemalt osaliselt mõista nendes leiduvat positiivset alget. Distsipliini, hierarhiat, (natuke utoopilist) ideaaliihalust... Seega jah, tunnistagem, et oli halb ja tunnistagem et oli ka hea (mainiks kasvõi Saksa teadlasi, kelle "mitte-eetilised" ja "ebainimlikud" moraali poolt kängitsemata katsed viisid teadust ikka korralike hüpetega edasi, sellal kui "tsiviliseeritud maailm" vahtis mokk töllakil natsi-saksa tagatulesid :)). Hea siis selles mõttes, et neidsamu teadlasi ja nende saavutusi kasutati hiljem võitjate poolt võitjate hüvanguks mõnuga ära.

Seega, miks kuradi pärast hakkavad teatud satanistid oigama, nagu oleks neid jalaga näkku löödud, kui keegi mainib satanismi sarnasust/seotust natsireziimiga,-ideoloogiaga? Öelgu lihtsalt, et tema arust (olulist?) seost pole ja kõik, aga ärgu mingu närvi ja hakaku lootusetult vastupidist tõestama :)

A teema ise oleks, et kas kellelgi on anda vihjet mõnele leheküljele, mis ilusti ja põhjalikult arutleb sellesama teema ümber või üle?

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Mon Sep 27, 2010 5:58 pm
by janMortis
{{{RePosting AJU}}}

Mina hakkan ehk seetõttu oigama, et natsism on vabamõtlemise vastu ja dogmaatiline, samas kui satanism leidis alge nende vastanditest. Ning ega need võrdlejad näevad natsismist tihtipeale ka üksnes seda korrapäraseks taotud tahku, milles isemõtlemine oli summutatud ja üksikisik midagi "suure juhi" vastu teha ei saa. Satanism ei ole kultus, seetõttu peame ka meie erinevust selles vallas eriti rõhutama.

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Sat Oct 16, 2010 10:49 pm
by issues
Ma leian samuti ,et need kaks on täiesti erinevad üksteisest ja janmortis juba põhjendas ka ära miks.
Ma ei oskaks midagi juurde lisada kahjuks.

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 4:36 pm
by oTta
nii palju sarnasust on, et ni satanismis kui ka natsismis ülistatakse elitaarsust, puhta rassi hoidmist...tugevat füüsist ja vaimsust (inimeste aretusel arvestades) jne

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Sat Nov 06, 2010 9:18 pm
by janMortis
Satanism propageerib "puhta rassi hoidmist"? Wtf?!
Elitaarsust- jah, head füüsist- jah, realistlikku ellusuhtumist- jah...
Aga "puhas rass"? Et Valge on tegijam kui Must või Kollane?
Absoluutselt ei nõustu, et satanism isegi mokaotsast midagi sellist väidab.

Jah, ühiseid jooni on palju, kuid väga olulistes asjades ei sobi need kaks teps mitte... Sest satanism haibib inimest IGAL JUHUL sellisena ja sellena, kes ta on, HOOLIMATA vähimatki tema taustast või vanematest või klassikuuluvusest või rassist... Mõlema eesmärk võib olla ideaalsema inimese "loomine", kuid üks neist kahest hoolib isikust, teine eelkõige kestast, milles see isik peitub...

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 3:37 pm
by Jann
oTta wrote:nii palju sarnasust on, et ni satanismis kui ka natsismis ülistatakse elitaarsust, puhta rassi hoidmist...tugevat füüsist ja vaimsust (inimeste aretusel arvestades) jne

Ei saa päris nõus olla selle puhta rassi hoidmisega, minu arusaamise kohaselt satanism ikka tõstab esikohale satanisti isiksuse ja individuaalsuse..et nagu vahet pole, kas satakas on mustanahaline või kollane, ka aaria rassist erineva nahatooniga indiviid võib olla üpriski andekas (kuigi vist statistika siiski nende vastu räägib :D )

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Mon Nov 08, 2010 7:30 am
by janMortis
Jah. Võib lausa küsida, et kes aktsepteerib statistikat rohkem, kas satanist või natsist ;)
Sellist statistikat, mis arvajat ennast just kõige-kõigemana ei näita...

Aga statistika on jah tore asi... Asi ,mida poliitilise korrektsuse huvides ka väga kõrgel tasandil kalevi alla lükatakse!!! Urr!

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 8:56 pm
by oTta
äkkäää...kas väljendasin valesti või te mõlemid mõistsite valesti. puhta rassi all pidasin silmas, et neeger jäägu neegriks, juut juudiks, pilukas pilukaks, valge valgeks...ja omavahel ei seguneks. ei väidagi, et valge rass "tipprass oleks. väidan, et satanism eelistab rasside mittesegunemist. ja, kui se nii pole, sis peaks...mina igatahes eelistan..!

Re: Satanism vs, natsism

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 10:19 pm
by Jann
Ahjaa! No sellisel juhul olen suga nõus :lol: Ma sain "puhtast rassist" veidi teismoodi aru. Samas kõõrdi vaatamine mulatile, mestiitsile või poluvernikule on meie individuaalne vaatevinkel, kuid satanism on ka sellisele isikule sobiv kuna see religioon aktsepteerib inimest sellisena nagu ta on...olgu ta kasvõi segavereline üle 120-kilone homo, kes on põhiharidusega :P