Feed

Satanistliku meelsuse avaldamine...

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Satanistliku meelsuse avaldamine...

Postby Kurat21 » Tue Sep 28, 2010 3:27 pm

{{{RePosting JanMortis}}}

Mis te arvate kuidas näeks välja juriidiliselt korrektne satanistliku meelsuse avaldus? MVO faq lehte lugedes tuli ootamatult meelde see Saha kabeli juhtum ja siis need ristid, mis seal piltidel paistsid. Samuti meenutus iseenda kogemustest, kui kodutee kunagi surnuaiast mööda viis ja siis aia taga olevast prügihunnikust võetud roostes ristid aia najale kõik tagurpidi ritta sai laotud ;) Watta badass! ;)

Loome siis spekulatiivse olukorra:
On väike ilmselgelt mahajäetud ja väga kehvas pikemaajaliselt hoolitsemata olukorras kabel, mille küljes puuduvad igasugused vihjed kristlusele või ühelegi muule konkreetsele usundile/religioonile. Ja on satanist (vb teatud kunstilise kiiksuga, kellele meeldivad performance´id)m kellel hetkemõtte ajel tekib ideeraasuke siin "meelt avaldada". Kindlasti on ka muid kohti eks, aga hetkel on objektiks just selline kabelike. Niisiis see satanist vaatab kaalutlevalt ringi, veendub, et hoone ise ei anna ühtegi vihjet oma "religioosse vaimu suuna" suhtes ja otsustab et just siin näitab ta maailmale, et "satanism on olemas". Kusjuures ta ei lähe lähedusest riste kangutama või seinte jaoks aerosoolvärve hankima. Selle asemel tuleb ta hiljem OMA MATERIALIGA kohale ja paneb püsti niipalju satanistlikke sümboleid, kui heaks arvab. Ilma mitte midagi lõhkumata, ilma ühtegi "õigetpidi" mõeldud risti tagurpidi keeramata, ilma seinu sodimata... Kõik, mis ta teeb on paari minutiga eemaldatav... :)

Kellel on juriidilist nutti ja käpp paberites sees, see öelgu, milline on sellise juhtumi puhul poolt ja vastu väited (by the law strictly!!!), kui on veel teada, kes selle kõik korraldas ja ametivõimudele on esitatud kaebus (mis sisaldab sõnu rüvetamine ja laamendamine)?
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: Satanistliku meelsuse avaldamine...

Postby rittmeister » Mon Oct 11, 2010 12:37 pm

Loome siis spekulatiivse olukorra:
On väike ilmselgelt mahajäetud ja väga kehvas pikemaajaliselt hoolitsemata olukorras kabel, mille küljes puuduvad igasugused vihjed kristlusele või ühelegi muule konkreetsele usundile/religioonile.


Nojah - vaat sellega ma ei nõustu. Millised oleksid need "vihjed" religioonile? Konkretselt?
Tegelikult on fakt, et tegemist on kristliku kabeliga - fakt.
Kui kristliku kabeliga, siis on see kindlasti sisse õnnistatud - samuti fakt.
Rohkemat pole vajagi, et ÜKSKÕIK milline muu tegevus läheks pühaduseteotusena kirja. Kuid viibides võõras valduses...jne... ise teate ju. Ja muideks - Pirita Birgitta ordu soovis tõsimeeli seal kena kinnistu omandada, et nunnad saaksid kenasti hanereas kabelisse palvusele ja tagasi käia paarsada meetrit, kuid hind oli liiga soolane.
Kui nüüd satanist läheb seda teed, on ta 1.olnud rumal (cardinal sin), 2.rikkunud maailmareeglit.
Lisaks lubanud hüvakäerajal endale õigustatult (sic!) turja karata.
See, et õigluses valitsevad topeltstandardid, on ammu selge, ning satanit peab sellega arvestama.
Kord juba kirjutasin sellest, millele miskipärast pole keegi kunagi tähelepanu julenud juhtida - mäletate esimest selgeltnägijate tuleproovi - kuna Saha kabel on mulle vägagi kodune koht, siis vaatasin seda seal filmitud jaburdust päris huviga - ja mis ma näen! Altari peal Nastjake nõiub, võtab oma pühitsetud kuldristi kaelast, kasutavb pendlina ja ugri-mugri-abrakadabra!!! määrab pühitsetud vett.
Kurat võtaks - mõelge natuke järele - samahästi võiks minna ükskõik millisesse suvalisse tegutsevasse kirikusse, ronida üle altaripiirde ja altari peale (võimalikud niisked variandid).
Topeltstandardid näevad ette, et satanist endale rumalust ja jaburdusi ei saa lubada.
New Age Shit on toit rahvamassidele, aga satanism ei ole.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Satanistliku meelsuse avaldamine...

Postby janMortis » Mon Oct 11, 2010 3:35 pm

Jah, tegelikult, "pühitsetud pind". Selle jätsin ma oma mõttelõngast välja, ei tulnud lihtsalt selle peale. Ja kui aus olla, siis see panebki juba kõik paika. Kõik ülejäänu võib nö. maha kanda, jääb järgi vaid üks küsimus: kui kaua on pühitsetud pind pühitsetud olekus? Igavesti? Kui konkreetne objekt on ilmselgelt hüljatud ja unustatud... Et ainult loodusel on õigus võimutseda? Samas teisest otsast, satanisti jaoks on inimene osake loodusest, loom... Seega?

Seega on edasi asi ainult tähenärimises ja kohtunike/politseinike personaalses arusaamas teatud religioossetes nüanssides ja oskuses oma personaalset arusaama seadusepügalaga sobitada.
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Satanistliku meelsuse avaldamine...

Postby rittmeister » Tue Oct 12, 2010 8:15 am

.. et kui kaua pühitsetud/õnnistatud...
Uskliku jaoks alatiseks - Saha kabelit võib igal ajal kasutada kristlikuks jumalateenistuseks, kuigi tema sisustus nõuetele ei vasta: 1.altar on kõigile juurdepääsetav, ja 2.tegelik originaalne altar on purunenud ning vedeleb nurgas maas - igaüks võib peale astuda, kui soovib. Tegelikult kujundab antud kabeli olemuse iga inimene ise - kes peab pühakojaks, kes ajalooliseks vaatamisväärsuseks ja kes ei pea millekski.
Lahenduseks oleks mingi seose leidmine ühise nimetajana, et määratleda üldine suhtumine antud objekti.

Surnuaed - kristlik surnuaed on alati pühitsetud koht, vähemalt niikaua, kui need kondid seal maa sees alles on.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Satanistliku meelsuse avaldamine...

Postby Jann » Wed Oct 20, 2010 12:30 am

Päris huvitav kaasus :D
Aga proovin siin anda mõningad §-d, mis kohe nagu pähe lööksid sellise teo puhul:
Kui lähtuda nüüd tõesti sellest case-st, mis kirjeldati siin, siis puht juriidiliselt polegi midagi ette heita, küll aga on väheusutav, et selline kabel maha jäetud päris on. Kindlasti on see maa ikka kellegi omandis, mistõttu sinna oma esemete (näiteks metallist vanad roostes ristid ja muu seesugune prügi) mahapanek on kindlasti keelatud. Ei meeldiks mullegi, kui keegi tuleks tagurpidi või õigetpidi roostes riste mu maale maha panema (isegi kui need hiljem sealt koristaks). Ka on keelatud enamasti ilma valdaja loata eramaal viibida... Kui selline kabel aga keset riigi metsa asub ja kellegi omandis selle kabelialune maa pole, siis metsas tee, mis tahad.
Kui see kabel aga ühegi religiooni sümboleid enda peal ei oma, siis see polegi ju kabel, vaid lihtsalt hüljatud kiviehitis.
Omanikuta asja kohta sätestatut peaks muidu vaatama asjaõigusseadusest, kuid minu arust sai maha jätta mitte kinnisasja, vaid vallasasja (asi, mis pole püsivalt maaga ühendatud, viskad käest näiteks pastaka metsa alla, siis see muutub peremehetuks asjaks ja selle võib leidja omandada, kui aga kogemata rahakoti maha pillad, siis sa ei loobu sellest asjast tahtlikult, vaid kogemata, mistõttu selle leidja ei saa selle omanikuks), seega on äärmiselt ebausutav, et nö "mahajäetud maja" kellelegi ei kuulu.

Üldiselt kirjeldatud kaasuses ei ole midagi karistatavat.

Jann
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron