Feed

Enesepettus satanismis

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

Enesepettus satanismis

Postby Kurat21 » Tue Sep 28, 2010 4:22 pm

{{{RePosting JanMortis}}}

Kas satanism lubab või keelab enesepettust? LaVey tekstidest lähtuvalt keelab, kuid hei, vägagi paljud haaravad kinni ühest teises väitest (kahtle kõiges) ja sellel liugu lastes vaidlustavad kõike mida iganes parajasti vaja enese upitamiseks kahtluse alla seada. Võtame näiteks juhtumi, kus inimene (väidetavalt satanist siis) ütleb, et isikliku heaolu nimel on tal õigus tõde väänata (et siis tõde pole oluline?). Või veelgi kriitilisemalt, satanist olemine ja satanismi põhimõtete järgi elamine nõuab vahel (kui mängus on isiklik heaolu) ka iseenda salgamist ("Mis, mina satanist vä? Ärge tehke nalja.") Minu arust on see täielik enesepettus, tegu EI OLE satanistiga, sest heaolu nimel tehtu ei ole võrdne ellujäämise nimel tehtuga. Ja ellujäämine on satanisti jaoks vaat et püha. Ma ei kujutaks ette, et inimene, kes on korduvalt võtnud sõna satanismi, satanistide kaitseks ühtäkki "piinlikku" olukorda sattudes punastab ja pomiseb, et inimesed on asjadest valesti aru saanud, et ta ise ei ole tegelikult satanist... (mõte katkes raevust lämmatatuna)

ps. siinkohal mainiks takkajärgi, et see teema on kusjuures mujalgi maailmas esile kerkinud satanistide vahelistes vaidlustes. Et kumb siis on satanisti jaoks olulisem ja kumma nimel tegusid teha ja... (self-gratification vs. survival) Sest aegajalt kerkivad esile inimesed, kes isikliku heaolu lipu all on nõus kõike muud väänama ja painutama, nii et nende kaaslased (või endised kaaslased) ei tunne neis enam satanisti lihtsalt ära.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby issues » Sat Oct 16, 2010 10:45 pm

Kuid kuidas saab see olla seotud inimesega kui ta leiab et see on enda jaoks õige kuid keegi teine sellest ei tea vaid lähedasemad inimesed teavad sellest.
Milleks on vaja sellest teada anda tervele maailmale.
näide : " ou jee olen satanist!"
ja küsitakse vastu : "millest selline usk või miks see sulle tähis on ?"
vastab : " ämm, tegelt ma ei teagi miks ma sed ütlesin, vaid tähelepanu saamiseks!"
Selliseid on ka nähtud ja ma arvan , et see on tõesti vale..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby Kurat21 » Sun Oct 17, 2010 3:53 pm

issues wrote:Kuid kuidas saab see olla seotud inimesega kui ta leiab et see on enda jaoks õige kuid keegi teine sellest ei tea vaid lähedasemad inimesed teavad sellest.
Milleks on vaja sellest teada anda tervele maailmale.
näide : " ou jee olen satanist!"
ja küsitakse vastu : "millest selline usk või miks see sulle tähis on ?"
vastab : " ämm, tegelt ma ei teagi miks ma sed ütlesin, vaid tähelepanu saamiseks!"
Selliseid on ka nähtud ja ma arvan , et see on tõesti vale..

Kui inimene arvab et talle on mingi põhimpõte/usk on õige, aga ei oska seda põhjendada, siis mille kuradima pärast oli seda vaja kuulutada?(kui lihtsalt küsitakse kuulujuttude põhjal, siis ei pea ka põhjendama) Sellega teeb ta ainult ennast narriks... ja väidetaval on usukuulutajad ühed ebakindlamad oma veendumustes. Enesekindlus ei hooli sellest, kui kellelgi on mingi asja suhtes eriarvamus.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby oTta » Sun Oct 17, 2010 6:27 pm

oot, olulisim ongi, et sa vähemalt ise suudad (kasvõi peegli ees) endale silma vaadata ja tunnistada tõde. kas oma kasumi saavutamiseks teistel suud-silmad putru täis ajad ja naha üle kõrvade tõmbad pole enam nii oluline. skeptikat iga asja kohta pilduda on üks asi...ise endale tõde tunnistada teine (ja ka olulisem...vähemalt minu arust).
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Enesepettus satanismis

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 3:49 pm

Tihti peale on kõige hullem minna peegli ette ja enda sisemust hakata uurima..Olen uurinud end mingil määral ja kui nägin halbu külgi,siis teadsin ,et iga inimene peab end pidevalt muutma millegi poole teadvustamaks end iseendale,,Esimene kord peegli ees seistes tahtsin maha lüüa peegli kuid kõigil on neid hetki olnud.Me näeme tihti kesta ehk välimust kuid sisemus on keerukam kui me arvame sest me ei näe ega taju end kõrvalt .Kuid kui vaadata siis teadvustame seda.Üks mu sõber ütles, et kõige hullem on minna peegli ette esimene kord ja öelda iseendale lause :"Ma olen inimene ,kellega ma pean elu lõpuni elama!" Tekkis vastu küsimus :" Aga kui ma ei meeldi iseendale?!"
Sõber:" Siis on aeg end analüüsima hakata miks ,kuidas ,milleks jne!"
Ma arvan ka seda ,et kui inimene on kindel oma usus kuid ei tea kindlat seisukohta miks, siis on targem seda iseenda teada hoida ..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby The_Wraith » Tue Oct 19, 2010 9:03 pm

issues wrote:Ma arvan ka seda ,et kui inimene on kindel oma usus kuid ei tea kindlat seisukohta miks, siis on targem seda iseenda teada hoida ..


Ma ei ole nõus. Ma arvan, et kui inimene hoiab enda teada oma ebakindlad "teadmised", siis need ei saagi kindlaks. Neid ei lükata ei ümber ega tõestata. Loomulikult ma ei arva, et selline inimene peaks kuulutama, et on (antud juhul näiteks) satanist, aga võibolla peaks ta arendama aktiivset diskussiooni selle kohta, mis on satanism, missugusele inimesele jms., pädevate inimestega selles vallas. Niimoodi on võimalus jõuda lõpuks selgusele oma peas toimuvas. Muidugi ei kehti see vaid satanismi oma religioonina tunnistamise kohta, vaid sisusliselt kõige, mis tekitab kahtlust.
User avatar
The_Wraith
Munifex
 
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:52 pm
Location: Harjumaa

Re: Enesepettus satanismis

Postby issues » Wed Oct 20, 2010 6:37 pm

The_Wraith wrote:
issues wrote:Ma arvan ka seda ,et kui inimene on kindel oma usus kuid ei tea kindlat seisukohta miks, siis on targem seda iseenda teada hoida ..


Ma ei ole nõus. Ma arvan, et kui inimene hoiab enda teada oma ebakindlad "teadmised", siis need ei saagi kindlaks. Neid ei lükata ei ümber ega tõestata. Loomulikult ma ei arva, et selline inimene peaks kuulutama, et on (antud juhul näiteks) satanist, aga võibolla peaks ta arendama aktiivset diskussiooni selle kohta, mis on satanism, missugusele inimesele jms., pädevate inimestega selles vallas. Niimoodi on võimalus jõuda lõpuks selgusele oma peas toimuvas. Muidugi ei kehti see vaid satanismi oma religioonina tunnistamise kohta, vaid sisusliselt kõige, mis tekitab kahtlust.

On tüüp inimesi kes tahavad ise probleemidega hakkama saada ilma abi palumata kuid on ka selliseid kellel on vaja abi..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby rittmeister » Mon Oct 25, 2010 2:20 pm

„Kiireim moodus saada teada teise inimese suhtumist sinusse on teeselda lihtsameelset kuid samas mitte mingil tingimusel valetada“ (Sir W.Churchill...oli vist.)

Tõtt öelda ei ole lugenud DrLaVey „Saatanlikku nõida“, sest kuuldavasti on raamat mõeldud naistele, kuid lugemise pärast seda kätte võtta pole kunagi hilja.

Saatanlik Piibel jagab samuti piisavalt infot, saavutamaks alus eneserakenduslikule enesemuundamisele, tulemaks toime mitmesugustes olukordades, kuhu elu satanisti tahtmatult aga loomulikult ka tahtlikult viib. Arvestama peaks aga sellega, et tegelikult ei jookse keegi läbi elu, pilk suunatud näpusolevale SP-le, sellest igal sammul eeskuju ja julgustust ammutades. Olukorrad tulevad ja lähevad ning soovitult või soovimata, kuid sa oled neis osaline.

Tegelikult sundis „sulge haarama“ jMo poolt „provotseeritav“ teema auto-regulatsioonist, kuid kuna enda puhul on praegune teema päevakajalisem ja samas see osaliselt kattub jMo poolt tõstatatuga, siis otsustasin siin eraldi teema all sõna sekka öelda.

Kui püüda jõuda selgusele, mis või kes satanisti käitumist mõjutab, siis peaks vist esmajärjekorras püüdma jõuda selgusele, kas mõju johtub väljastpoolt või sinust enesest. Tegelikult johtub mõju alati mõlemilt poolt, kuid mõjulepääsu määrab otsustavalt ära ekstrovertsus-introvertsus elik tõlgendamine, k.a. enesetõlgendamine.

Mõjutamine ja manipuleerimine toimib kõikjal üldjuhul läbi nelja valdkonna – informatsiooni, mõtlemise (mõttekujunduse), harjumuste ja emotsioonide. Et otsustada, kuivõrd satanism kujundab satanisti käitumist neis valdkondis, peaks iga satanist siiski johtuma omaenese määratlusest, kuivõrd ta teadlikult kujundab oma käitumist kooskõlas satanismi filosoofiaga või siis kuivõrd see filosoofia loomuomaselt temas valdkonniti „välja lööb“. Elik kumb on käitumises primaarne – satanist ise või satanism kui talle omane loomus.

Kuidas oleks võimalik „ühtlustada“ satanistide seas kolme esimest valdkonda? Võimatu. CoS on seisukohal, et satanistide konglomeraat ei saa üksteisega en masse läbi ning see on täiesti loogiline – manipuleerimine ja ühtlustamine religiooni raamides on omane vaid hüvakäerajale ning satanismi olemusega absoluutses vastuolus. Emotsionaalsusega on lood pisut teisiti. Kui informatiivsus, mõtlemine ja harjumused on ka satanistide seas isikuomaduste näitajad, mis eristavad üht inimest teisest ja võivad olla põhjuseks, miks omavahel läbi ei saada, siis emotsionaalsus on justnimelt selleks põhjuseks, miks satanistid en masse teineteisega läbi ei saa.

Siit teen järelduse, et korrigeerida oma käitumist minemaks mitte vastuollu satanismi olemusega saab ainult läbi emotsionaalse tasandi. Emotsionaalne tasakaalukus teis(t)e satanisti(de) suhtes on ainuke kohustuslik käitumismall, mida iga satanist peab järgima. Tulemuseks ongi midagi „vastastikuse imetluse“ taolist.

Olgem ausad – tegemist on kontrollitud enesepettusega satanismi tasandil – ja seda ainult ühel „ühisel“ eesmärgil – mitte saagida oksa millel istud.

Väljaspool satanismi võimaldab kontrollitud enesepettus rakendada kõiki mõjutamise ja manipuleerimise valdkondi – vajadusel lolli mängida, valeinfot jagada, käitumist korrigeerida, mida iganes – kõik oleme seda teinud – mitte ainult satanistid.

Minu arvates on olulised ainult mõningad asjad, millede vastu ei tohiks eksida:
1. Edastatud info olgu alati tõene, sest osaline tõde on parim vale – seda ei anna ümber lükata;
2. Kas enesepettus on kontrollitud või kontrolli alt väljas, ei määra mõistus vaid emotsioon – väikseimgi ebamugavustunne lõbu asemel tunnistab viimast;
3. Tasuks meeles pidada, et rumalus pole pidada end targaks kui on põhjust; rumalus pole pidada teisi inimesi lollideks kui on põhjust; vaid rumalus on pidada end alati targaks ja teisi lollideks.
4. Saatanlik huumorimeel ja ümbruse shokeerimine võimaldab hoida vajalikku „hingamisruumi“ enda ümber.

Raudne värk on, et kui selle vastu eksida, siis emotsionaalne laks (elik „Saatana lõuahaak“) ei jää mitte tulemata ja see on oi kui valus.
Annab päris haavu lakkuda ning sisemine taastumine võib võtta väga kaua aega ja energiat.
Kuid see on hariv.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Enesepettus satanismis

Postby Kurat21 » Mon Oct 25, 2010 10:49 pm

rittmeister wrote:Olgem ausad – tegemist on kontrollitud enesepettusega satanismi tasandil – ja seda ainult ühel „ühisel“ eesmärgil – mitte saagida oksa millel istud.

Huvitav väljend on muidugi "kontrollitud enesepettus" satanismi kontekstis... kuidagi vasturääkiv...
Kui teed midagi teadlikult, seega tegutsed enda huvides ja see tuleb eeldatavasti sulle kasuks. Kui sa aga teeksid sama asja teadmatusest ja avastad ennast mingisse jamasse mässituna a´la "naise käest korraliku peapesu täispeaga öösel koju ilmumise eest", siis see oleks põlgust väärt. Seega teadlikult tehtud valik ei ole enam enesepettus.
Kuna satanist peaks ikka oma emotsioone valitsema ja säilitama "kaine mõistuse", siis igasugune kõrvalekalle on teataval määral ohtlik satanisti egole.
Last edited by Kurat21 on Tue Oct 26, 2010 8:57 pm, edited 1 time in total.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: Enesepettus satanismis

Postby janMortis » Mon Oct 25, 2010 11:52 pm

Ma ei tea, see ei sobi küll otseselt satanismi konteksti, kuid mina praktiseerin "kontrollitud enesepettust" igal tööpäeval. Seal kus teised vaatavad, et tööpäevalõpuni on 2h55min ja ütlevad, et kolme tunni pärast saab minema, kasutan mina väljendit kaks tundi veel (loogika selles, et 175minuti sisse mahub siiski vaid kaks täistundi;) Minu arust on see täielik teadlik enesepettus, mis aitab järelejäänud aega "kergemalt üle elada" hoolimata sellest, et tegu on ju "peaaegu kolme tunniga"...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Enesepettus satanismis

Postby oTta » Tue Oct 26, 2010 10:30 am

OT: ma ümmardan ikka suuremaks alati, kuna lõppedes on meeldiv üllatus "oii, ei kulunudki kolme tundi...kõigst 2h ja 55min" :D
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron