Feed

NECRONOMIC

Usust ja uskumisest mõne "suure vaimse süsteemi" kontekstis...

NECRONOMIC

Postby vari » Mon Oct 04, 2010 8:13 pm

Kas muidu siin foorumis on inimesi kes tegelevad sellega või jagavad mingeid religioosseid arusaamasid necronomiconi vallast?
User avatar
vari
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:24 am
Location: pärnumaa

Re: NECRONOMIC

Postby rax6 » Mon Oct 04, 2010 10:37 pm

:shock: ei ole võimalik ..... MVO ja ülejänud punt kes selle raamatu eesti keelde tõlkis pannakse varsti kinni.
Võtke necrot kui ulmekirjandust või ... mida iganes aga religionide ja puhta tõena ärge seda küll võtke!
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: NECRONOMIC

Postby janMortis » Mon Oct 04, 2010 11:02 pm

Samas vihje: nagu ma ennegi samal teemal olen öelnud/kirjutanud- inimfantaasia on võimas asi ja võimeline korda saatma nii mõndagi ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: NECRONOMIC

Postby vari » Wed Oct 06, 2010 10:28 am

[quote="rax6"]:shock: ei ole võimalik ..... MVO ja ülejänud punt kes selle raamatu eesti keelde tõlkis pannakse varsti kinni. [quote]


MIs mõttes ja mis faktide põhial saa seda arvad.Ei ole keelatud raamatut välja ju anda. Ja pokrise pista ka selle eest ei saa.Mina sülitaks selle peale.Ei ole seadusliku põhjust kinni pana inimesi sellel põhjusel. :|
Ja kirikul ka ei ole võimu seda teha

Seda muidu saab ka võtta ilukirjandusena aga mina leidsin sellest midagi muud.Ja ümber mõttlema ma ka ei hakka.Ega pole ka midagi mõelda kuna see on see mida ma olen otsinud.Ja samas ei ole vahet mida ja keda usud vaid kuidas ja mis on see efekt.Usk on loodud inimestele ja selle süholoogilisele kaitsele ( või midagi sellist ). Usk annab lotust kuigi lotus on lolli lohutus.
Ja ei saa ka väita et see kõik on jama kuna ammu on neid elementa ja märke kumardatud ja kasutatud.
Ja muidu miks ikka kirik nende peale vihane on ja neid asju üritab hävitada.Kuna need on vanadest aegadest sümolid.Sümbolid meie esivanematelt.
Ja miks siis on muidu seda raske uskud?
Sa ei saa muidu kõike võtta kui sula tõsi ja see raamat mis mvo välja andis ei ole ka täielik. ( minu arvamus ). Aga see annab kerge ja kiire ülevaate asjast ja millese saa ennast segada võid.See raamat on kui sisse juhatus sellese maailma.Mailma mida on varjatud ja hävitatud.Nagu kirik ikka ` ei usu meie jumalase siis oled saa pagan ja saatana sigitis ning kuulud hävitamisele ```.Kuid see kiriku jutt ei ole selle teema kohane.
Ja kas siis on vale uskuda sellese?
Kas on paha uskuda sellese mida saa usud ja mille kauda saa saad enda elu üles ehitada ( ja ehitada nii nagu sulle meeldib )?
Ei ole ju vahet mis ninedega ja mis moodi saa usud midagi.Kui võtame näiteks pentagrami - seda kasutavad paljud usundid ja religionid.Ja neid sümpoleid on palju nt elemendid , energram jne.
ei ole vahet mida ja mis nimedega saa midagi usud.Pea asi et see toimib nii nagu on vaja.
User avatar
vari
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:24 am
Location: pärnumaa

Re: NECRONOMIC

Postby rax6 » Wed Oct 06, 2010 8:48 pm

pigem selle põhjal arvan, et topitakse pokri, et necro on ajanud noortel "kuuli kokku" ja juba massiliselt.
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: NECRONOMIC

Postby vari » Sun Oct 10, 2010 7:15 pm

rax6 wrote:pigem selle põhjal arvan, et topitakse pokri, et necro on ajanud noortel "kuuli kokku" ja juba massiliselt.




selle teooriajärgi peaks enamus metali ja rock bande kinni panema.Mina ei leia põhjust ja ei ole ka minu arust seadusliku põhjust kedagi kinni panna.Ja see kui kellelgi jookseb kuul kokku ja mässama akkab on ta enda viga.
Raamatus ei ole kirjas et akake mässamaja ta ei ütle otse ka välja.Ja kui inimene mässab siis on see team mäss mitte raamatu mäss.Iga inimene akkab mässama kui saa teda nurka surud ja liiga teed.Aga selles ei saa süüdistada raamatut.Selle põhjuse leiad kuskilt mujalt nt kool , kodu , sõbrad jne.
Ja ausalt seda protsessi tahaks näha mis ja kuidas pannakse ned inimesed kinni kes selle raamatu välja andsid
Seal saak ikka nareda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vari
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:24 am
Location: pärnumaa

Re: NECRONOMIC

Postby rax6 » Mon Oct 11, 2010 9:38 am

Loe "ridade vahelt" (jM võib õpetada) :P
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: NECRONOMIC

Postby issues » Sun Oct 17, 2010 12:38 am

on rägitud ,et seeon kuri raamat ,kuid ennem ma ei usu kui olen selle raamatu omastanud ja läbi lugenud..Siis võiksin sellel teemal rääkida. Ei saa ju rääkida ega kirjutada teemal millest ei ole täielikku ülevaadet.
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: NECRONOMIC

Postby oTta » Sun Oct 17, 2010 2:45 pm

no ega se raamat targemaks kül ei teinud (mitte, et ma neid loitse varem teadsin). kas on tõesti võimalik, et inimene usub absoluutselt kõike, mida talle räägitakse/ta kuuleb/loeb. eks muidugi - kui väga tahta ja uskuda, sis mõne jaoks võib asi tõene olla (sõltub avameelsusest ja tahtejõust...usust). ise suhtun viimasesse skeptiliselt ja arvestan teost fiktsioonina.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: NECRONOMIC

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 3:58 pm

oTta wrote:no ega se raamat targemaks kül ei teinud (mitte, et ma neid loitse varem teadsin). kas on tõesti võimalik, et inimene usub absoluutselt kõike, mida talle räägitakse/ta kuuleb/loeb. eks muidugi - kui väga tahta ja uskuda, sis mõne jaoks võib asi tõene olla (sõltub avameelsusest ja tahtejõust...usust). ise suhtun viimasesse skeptiliselt ja arvestan teost fiktsioonina.

Tegelikult kõik usuvad midagi mingil määral mida nad loevad/kuulevad/näevad kuid tahavad seda ise tajuda .
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: NECRONOMIC

Postby vari » Sun Nov 21, 2010 6:14 pm

issues wrote:on rägitud ,et seeon kuri raamat ,kuid ennem ma ei usu kui olen selle raamatu omastanud ja läbi lugenud..


raamat ei ole kuri ja kurja raamatut ei ole olemas.Kui saa ostada raamatu poest siis ei saa olla see kunagi kuri.Või keegi annab sull raamatu.
Aga välja arvatud see raamat mis on enne meie aega tehtud ja ka muidugi kellegi varjude raamat või must raamat mida sa oled lugenud ilma omaniku loata .


rax6 wrote:Loe "ridade vahelt" (jM võib õpetada) :P


kui ridade vahelt lugeda siis ka piibel, wicca , pagana , celtide ja saatanismi raamatud olema kurjad ja õhutavad mässule. Usk ( kui nii nimetada ) on poliitika ja seaduste vastu. Kuna usk piirab poliitikat ja seadusi.
User avatar
vari
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:24 am
Location: pärnumaa

Re: NECRONOMIC

Postby janMortis » Mon Nov 22, 2010 4:10 am

Poliitika on usu kõrval poisike ja võib end vabalt koomale tõmmata.

Raamat füüsiliselt ei saa olla kuri, isegi selle sisu ei saa olla kuri, sest kuri olemine on emotsioon ja eeldab emotsiooni kandjat, teadvust. Kas raamatul on teadvus`? Pigem siiski mitte ;) Küll aga võib raamatu sisu, mõte, idee olla kurjust õhutav ja propageeriv... Mõte ridade vahel on vahel olulisem ja enamasti võimsam, kui see, mis otse öeldud ja kirja pandud. Ainult "lihtsad inimesed" suudavad opereerida lihtlausete ja vaid vahetult kogetu pinnal, asjad mis on "otsevaatamise" eest peidetud on nende jaoks "vale" ja/või "olematu väärtus".

Näide ühest vanast loogikat või filosoofiat käsitlevast raamatukesest (ei ole enam kindel):

Mees põrkab nurga peal kokku teise mehega, rabelevad ja rapsivad natuke ning teine mees justkui õlekõrrest haarates küsib "lampi": "Mis kell on?" Esimene mees vaatab kella ja vastab. Mispeale teine võidukalt hüüatab: "Haa, vale puha!" ja läheb rahulolevalt edasi. Esimene mees jääb lolli näoga järele vahtima, sest juhtus midagi, mida tema lihtne mõistus ei suuda läbi närida...


Mis oli asja mõte? Mida kellaküsija tegelikult mõtles? Ja mõtles ta metafüüsilisel tasandil...


...Aeg on suhtleline...

;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: NECRONOMIC

Postby Jann » Mon Nov 22, 2010 3:16 pm

Kuri raamat või mitte, aga ma kunagi lugesin kodukalt et esimene eksemplar Necronomiconist läks vene õigeusu kirikusse Toompeale. Läksin siis sinna ja küisisn ühelt vaimulikult, mida tema teab Necronomiconist, selle peale öeldi mulle inglise keeles: "YOU ARE NOT WELCOME HERE, BEGONE!" Ja nügis mu välja...

nii necro kui ka maagia puhul üldiselt olen ma seni, kuni pole seda oma soovide ja igade rahuldamiseks õnnestunult kasutanud, seisukohal, et ma arvestan tema olemasoluga, kui n
en tõestust, siis usun, et on olemas.

Kui aga arvestada juba ainuüksi Necros sisalduva ja seal räägitava tõesti olemasoluga, siis tasuks meeles pidada leheküljel 8 olevat lauset: "RAAMAT ON EFEKTIIVNE VAID ÕIGETES KÄTES: NEED, KES TUNNEVAD TÄHTI, NÄEVAD LÄBI METAFOORIDEST NING EI KARDA KAOTADA PEATSELT ILLUSIOONIKS MUUTUVAT HINGE." Seda tuleks võtta kui hoiatust, et ära parem jama sellega, mis seal sisaldub. What goes around, comes around ja võimalik, et Necros sisalduvad loitsud ja manamised hõlmavad endas nii intensiivset maagiat, et selle kasutamisel tuleb sulle endale see päris mitmekordselt tagasi...KUI sa oled kogenematu nagu hoiatus ütleb.

Hiljem ühes kohas mainitakse ka seda, et kutsudes välja selle, keda soovisid, võivad läbi avatud portaali/värava läbi tulla ka need, keda ei soovinud ja sinu mõistuse ja hinge tükkideks rebida..jällegi lugeda ridade vahelt ja siit võiks aru saada nii, et lõpetad totaalselt sassi keeratud mõistusega ning korda saab sind teha vaid eksortsismiga vms värgiga, whatever. Igatahes mina hoian PAREM sellest raamatust eemale. Olen küll 2-3 korda läbi lugenud, alles teisel korral oli võimalik sellet metafüüsikast midagi aru saada, kui tõesti proovisin USKUDA, mis seal kõik kirjas on, siis see nagu...made sense, muidu oli võimatu aru saada. Palju on kindlasti seal ka ilukirjandust jms (eriti alguses), aga palju ka sellist, mis paneb mõtlema, kui uskuda ja proovida paraleelselt ka ridade vahelt lugeda.
Kindlasti ei maksa öelda, et tegenmist on täielikult väljamõeldisega ja bullshitiga, sest MIKS MUIDU KRISTLIK KIRIK ÜRITAS SEDA ALGSELT INIMNAHALE KIRJUTATUD RAAMATUT LÄBI AASTASADADE HÄVITADA JA PÕLETAS NEID ISIKUID TULERIIDAL, KES SEDA OMASID?? vaevalt 1000 aastat nähakse vaeva eimillegi päast ja ikkagi see raamat ,justkui umbrohi, ei hävinenud :evil:
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: NECRONOMIC

Postby janMortis » Mon Nov 22, 2010 4:02 pm

Ka mind on Toompea õigeusu sitamajast terve kambaga välja visatud. Kirik peaks olema ... well, vastav sellele religioonile, mida ta hoiab ja õpetab, AGA... Jämedate kuldkettidega kantpead, kes mängivad "turvamehi" või "katust" ei saa sellest muidugi aru. Kes sobib kirikusse paduvihma eest varjule saama ja kes mitte, seda otsustatakse puhtalt välimuse järgi... VÄRDJAD!

ps. see oli küll ammu, 15a. tagasi, aga hui vabandan, viha keeb siiamaani!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: NECRONOMIC

Postby rax6 » Mon Nov 22, 2010 5:23 pm

:D see vist MVO-kate "needus", aga mind paluti viisakalt lahkuda mingist kolkaküla "kurjusekantsist".
PS! iroonia on see, et see sama ülbik oli paar nädalat hiljem üks mu klientidest matkal ja siis oli minukord "teravaid märkusi teha" :P
aga noh jah .... asi lõppes sellega, et nüüd saame ok.-lt läbi ja iga aasta olen samale seltskonnale matku korraldanud.

aga see ei olnud, minu mäletamist mööda õigeusu kirik kuhu esimene necro rändas .....
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: NECRONOMIC

Postby vari » Sat Nov 27, 2010 10:56 pm

Jann wrote:nii necro kui ka maagia puhul üldiselt olen ma seni, kuni pole seda oma soovide ja igade rahuldamiseks õnnestunult kasutanud, seisukohal, et ma arvestan tema olemasoluga, kui n
en tõestust, siis usun, et on olemas. :evil:


Maagia ja loitsud ning muu selline ei ole siuke mängu asi mida soovitaks kasutada enda igade rahuldamiseks ja muu säärase asja jaoks.Igal maagial ja loitsul on oma eesmärk ning reeglid mis piiravad selle omakasu püüdlikuse.Kuna see on väär ja kuritarvitamine.Sest igal asjal on oma hind.Kui on midagi vaja siis seda peab ise välja teenima ja kui see mida saa tahad ei ole siin ilmas olemas siis ole etevaatlik mida soovid.
Kui saa soovid raha, uut ja paremat töökohta, uut autot mille jaoks sull raha ei ole, mõjutada inimest enda tahte alla ilma põhjuseta, teha talle haiget ilma põhjuseta või põhjus ; mulle ei meeldi ta nägu või muu selline põhjus, või kasutada seda enda tähtsamaks muutmiseks või põhjuseta hirmu tekitamine kellegile või midagi muud sellist.
Siis enne küsi kas sull on vaja seda teha kuna igal asjal on oma hind ja vastutus.Ja see mida saa teed võib sinu vastu keerata.Ja teadmatusest võid rikkuda mingit reeglit kuna saa tahtsid proovida või proovisid seda enda igade või ihade peal.Või muul väärsal põhjusel millega saa lähedd vastu mingile reeglile.
Ja kasutada liotsu või mingit maagia vormi lihtsalt katsetamiseks on ka vale.Maagia ja liotsud on nagu vene rulet mida saad 8 korda proovida ja see 9 teeb paugu ja oled surnud.Ja saa ei saa selle vastu midagi teha.Kui keerad mingi p**a või saad mingi s****a hakkama siis on see sinu süü.Ja siis looda et see sinu sõprdele, perele ning sugulastele häda ning viletsust ei too.On vaja lihtsalt teha üks ja väike vale samm ja kaos on tulekul ( kas või mingi liikutuse või mingi sõna valesti õelda ja tagajärjed võivad olla karmid).Ja siis pärast alada ja abi otsid kuskilt.Ja siis pärast abiandiale põhiendada miks saa seda tegis sõnadega MA TAHTSIN SEDA PROOVIDA JA TEADA KAS SEE IKKA TOIMIB.See põhjendus on naruväärne ja loll.
Ja enne kui sa midagi teed pead ka teadma mida saa teed.Pead õppima ja uskuma ka sellese.Ja enne kui midagi teed siis küsi endalt kas ikka mull on seda vaja.
( :!: minult on ka muidu seda küsimust küsitud ; miks sull seda vaja on ja selle peale ma olen mõeldud kas ikka on mull seda vaja ning ma ei ole teinud mõndasid asju.Ei ole õige aega ja õige põhjendus seda teha :!: )
Ära tee seda mida sa ei tea.

Ja see Necromoniconi raamat mis MVO väljaandis on üks sissejuhatus sellese maalima ja see on täis igasuguseid hoiatusi.Hoiatusi sellest et ei tasu toppida enda sõrmi sinna kuhu need ei kuulu kuna sealt saad kõrvetada ja valusasti.Maagia maailmast saad kirjutada raamatu mis viib sind ainult selle ukse lävele ja sull on olemas ainult põhi teadmised.Mida ei tohi teha ja mida tohid teha ning kuidas.Aga enne uksest sisse astumist pead õppima ja veel kord õppima.Ja selle proovimise ära unustama kuna kui midagi valesti läheb siis saa ei saa teha restardi ja algusest alustada.Mis on tehtud on tehtud ja siis pead lootma et korra vaatatakse alla ning halastatakse suu hingele.
User avatar
vari
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:24 am
Location: pärnumaa

Re: NECRONOMIC

Postby Jann » Sun Nov 28, 2010 2:59 pm

Ma vaatan Sa, Vari, oled teemaga päris kursis. Mul on pmst samasugune mulje jäänud nagu sa kirjeldasid, et kui see tõesti olemas on, siis kogenematuna ei maksa jamada, kui tõesti pole vaja sellega tegeleda. Katsetamise eesmärgil kindlasti ei tasuks sellega jamada jah.
Kui sa aga Necrot oled lugenud, siis seal on osad loitsud igivanas keeles ja osad manamised eesti keelde tõlgitud. Saan aru ,et kui ütled valesti mõne sõna, mis on selles võõras keeles, siis oled vea teinud, kuid ma ei saa aru, kuidas saab loitse teistesse keeltesse TÕLKIDA? Sõna kuju ja lähed juba muutuvad siis ja enam ei öelda algupärases keeles neid sõnu, vaid mingi muu riigi keeles. Või on ehk ni, et oluline polegi see, mis sa ütled, vaid millist emotsiooni sa nende sõnade lausumisel tunned ning mida oma vaimusilmas ette kujutad? On ju teada, et maagias loevad väga palju tahtejõud, emotsioon ja ettekujutus sellest, mida sa soovid.
Toon kasvõi kõrvale saatused, mida eestlased on aastasadu teinud, vihasena sooviti kellelegi tõsiselt halba ja emotsioonid olid laes ning nii inimene ära sõnutigi...
On sul peale praktiseerimist halb tagasi ka tulnud? Necrost võis välja lugeda, et kui ei suuda tagasi saata ja ohjeldada seda, keda välja kutsud, siis ta ajab su teadvuse sassi ja oledki omadega pizdets. Need on vist need juhud, kui on inimesel vaja läbi viia seejärel eksortsismi?
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: NECRONOMIC

Postby The_Wraith » Mon Nov 29, 2010 9:07 am

Hämmastav, et see teema juba koolenud ei ole. Mina arvan, et see teema ammendus teise postitusega.
User avatar
The_Wraith
Munifex
 
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:52 pm
Location: Harjumaa

Re: NECRONOMIC

Postby Jann » Mon Nov 29, 2010 10:12 am

Kriitilist suhtumist igasse arvamusse!
The_Wraith wrote:Hämmastav, et see teema juba koolenud ei ole. Mina arvan, et see teema ammendus teise postitusega.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: NECRONOMIC

Postby The_Wraith » Mon Nov 29, 2010 6:23 pm

Jann wrote:Kriitilist suhtumist igasse arvamusse!

Arvad, et ma ei suhtu kriitilistelt su postitustesse? :D
User avatar
The_Wraith
Munifex
 
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:52 pm
Location: Harjumaa

Next

Return to Religioonid

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron