Feed

ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Usust ja uskumisest mõne "suure vaimse süsteemi" kontekstis...

ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Fri Oct 15, 2010 2:42 pm

Ma mäletan, et oli üks selline teema, mida mulle meeldis aeg-ajalt südant soojendavate nupukestega täita. Islam ja selle puutepunktid "vaba maailmaga" annavad kajastamiseks ilmselt veel aastakümneteks kui mitte sadadeks küllaldaselt põhjust :)

Suurbritannia suurimat šariaadiseaduste kohtusüsteemi juhtiv islamivaimulik šeik Maulana Abu Sayeed väidab, et sellist asja, nagu abielusisene vägistamine, pole olemas. Seks ilma naise nõusolekuta pole küll hea, aga vägistamiseks seda nimetada ei saa.

Šeik Sayeed
islami šariaadinõukogu president


Ma arvan, et naised "jumaldavad" islamit ja see on nende jaoks religioon, nagu iga teinegi. ;) Tahtmatult kargas silma ette film 300, kus naistele mõttetult palju austust avaldati, vähemal sissetungijate arvates... :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Sun Oct 17, 2010 4:14 pm

Nonäed, ema on hakanud ka mulle "huvitavaid linke" saatma, viimane siis islami teemal,
nii et ma meeleldi jagan seda teie uudishimulikele silmadele: Eksoteerika



Kas ma külvan viha ja vaenu oma suhtkoht anti-islamistliku hoiakuga?
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby The_Wraith » Sun Oct 17, 2010 5:55 pm

Hmh.. Kolme ja poole aastane laps, ma arvan, ei peaks omama eriti teadmisi religioonist. Mind teeb kohe kurvaks, kui ma näen noorikuid keda on usuhulluses kasvatatud ja just sellise mulje see laps mulle jättis.
User avatar
The_Wraith
Munifex
 
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:52 pm
Location: Harjumaa

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby rax6 » Sun Oct 17, 2010 6:02 pm

Need usuhullud, olgu siis koraani peded, juudid, kristlased või kes iganes, tuleks kõik seinaäärde panna ..... Oma perssekukkund jumalad hoitke lastest eemale, raisk!!!
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby oTta » Sun Oct 17, 2010 6:06 pm

ma sin vaatasin neid lingitud klippe samuti...no karju appi, kui haige suhtumine igast õigustesse ja null-tolerants "konkurents-religioonide" pihta. uskumatu, et siukest asja nagu vaba valik üldse pole.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby Kurat21 » Mon Oct 18, 2010 1:55 am

Ma oma nõrga närvikavaga suutsin isegi klipid kuidagi lõpuni vaadata... oli keeruline, aga samas pead liiva alla panna(loe: jaanalindu mängida) polnud ka mõtet.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 4:04 pm

Mul on ka ka kahju ,et lastele ei anta võimalust valida .
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby Miisu » Mon Oct 18, 2010 9:19 pm

Selle üliuskliku kasvatuse nägemine ärritab, kuid traagiline on see, et me oleme ise olnud sealsamas. Islam on kristlusest laias laastus 650 aastat noorem ja seega saab islamikultuuri asetada umbkaudu sinna, kus olime ise aastal 1360. Kus asus kristlik kultuur toona? Milline oli meie maailmapilt? Ristisõjad olid Pühal Maal kas täies hoos või napilt vaibumas (ei mäleta praegu täpselt, vabandust kui eksin) ja Saksa ordud üritasid Maarjamaa paganaist tule ja mõõga abil inimesi teha. Ehk siis praegu saame me islamit vaadelda kui täiskasvanuks (ja kui palju sedagi?) saanud religiooni puberteediealist väikest venda, kes möllab ja räuskab. Erinevused kahe religiooni arengus ei ole kuigi erinevad, tegelikult. Kõik religioonid arenevad üksikisiku elu väheneva kontrollimise suunas ja muutuvad filosoofilisemaks, küsimus on ajas. Peamure islamiga on see, kas ja kuidas mõjutab lääne surve islamit arenema -kas me kiirendame või hoopis aeglustame religiooni arengut? Kui kaua võtab, et islam areneks meie (siinkohal mõtlen Euroopat ja Põhja-Ameerikat) religioosse leiguseni?
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 9:27 pm

Jah, islam on Suurest Kolmest kõige noorem. Mõningad taipavad seda märgata ja öelda. Ning see, et erinevatel arengutasemetel olles (religioonide tasandil) oleme me samas globaalses ühises infoväljas, on... ühtlasi nii õnnistuseks, kui needuseks.

Võimalik, et kui kristlus oleks neist kolmest kõige noorem, oleks hoopis kristlus see, kes täiesti paindumisvõimetuna maailma õhku lasta ähvardaks! Samas, kristluses on "põse pööramise" nüansse, mida islamis ei ole...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby oTta » Tue Oct 19, 2010 5:04 pm

huvtav, kas laias laastus 650 aasta pärast on islam enam-vähem samas punktis, kus kristlus praegu...ja kus sis kristlus vel on...ja kas nad sis omavahel sõbralikult läbi ka saavad..?
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby issues » Tue Oct 19, 2010 5:05 pm

ma arvan pigem et kristlus ja muslimid hakkvad omavahel sõdima kuna nood ei salli ju teisi uske.kuid nad jääksid kaotajateks..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby oTta » Tue Oct 19, 2010 5:15 pm

no ma kalkuleerisin ikka religiooni evolutsiooni samuti. nagu kristlus toodi paganatele mõõga ja verega ning nüüd on nad rahulikud, sis miks ei võiks juhtuda sama islami usuga..?
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby issues » Tue Oct 19, 2010 5:16 pm

Nemad tuleksid kohe aatompommiga.
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby oTta » Tue Oct 19, 2010 5:19 pm

no vähemuslaste kohta oleks seda maailmapildis ikka liiga palju karta. ma pigem panustan uskumuse stabiliseerumisele ja normaliseerumisele...noor usk, neil aega areneda ja rahuneda.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Wed Oct 20, 2010 3:51 pm

Paljudes Hollandi põgenikekeskustes ähvardavad ja ründavad moslemid usulistel põhjustel kristlasi, selgub teisipäeval avaldatud uurimuse tulemustest.

Hollandi parlamendi enamus on kristliku liidu algatuse poolt, millega peatataks nende asüülitaotlejate taotluse rahuldamise protseduur, kes on süüdi tõsistes ähvardustes või füüsilises vägivallas.


D

Islam on tore, islam on hea, islam ei üldse vägivaldne. Vaid "mõned üksikud" rikuvad islami head mainet. Imelik, et see "korralik islam" hakkab muteeruma hetkel, kui ta puutub kokku "lääne mentaliteediga". Samas teisest küljest, on piisavalt ka juhtumeid, kus "korralik kodanik" (loe: lihtsalt keskpärane) hakkab islamiga sügavamalt kokku puutudes niisamuti "läänt" vihkama ja läheb libedale teele riigi- ja kodanikevastaste tegudega. Seega ei saa asi oli VAID selles, et islami negatiivseid komponente genereerivad ja kannavad üksnes isikud, vaid probleem on religioonis endas (selle õpetustes). Kuid kolmandast küljest on sellel religioonide lahingväljal ka oma psühholoogiline nüanss: lääs on lodev ja islamimaad konkreetsed. Üleküllus tekitab stressi, sellal kui puudus sunnib peale distsipliini. Edasi võite ise mõelda...

ps. siinkohal oleks tore, kui julgeks sõna võtta keegi, kes on islamis pädev ning ei pelga "vahutavaid antiislamiste" veidi jahutada...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby Miisu » Wed Oct 20, 2010 8:54 pm

Jaa, oleks tore, kui meil oleks islamis pädevaid. Aga ma kaldun arvama - siirad vabandused, kui ma eksin! - et neid pole. Ja miks? Esiteks sellepärast, et Eesti koolide tunniplaanis ei ole reeglina usundilugu, mis annaks elementaarse ülevaate maailma usunditest. Siinkohal au ja kiitus Noarootsile, Treffnerile ja veel mõnele gümnaasiumile, kes seda õpet pakuvad. Teiseks pole pädejaid väga palju ka sellepärast, et ilma eelteadmisteta asuda endale veebi vahendusel selgeks tegema üht religiooni (veebi, sest koraan ilmus paberil alles hiljuti ja oli ropult kallis), on äärmiselt keerukas. Tahan siinkohal veel vinguda, et eestikeelne koraan pole endiselt netti jõudnud ja ingliskeelselt loetuna käib ta eeldatavasti väga paljudel üle jõu. Eesti (ja mistahes riigi inimeste) harimisel on ääretult oluline, et suurte religioonide pühakirjad oleks veebis emakeeles, tasuta ja korraliku viideteaparatuuriga varustatult saadaval. Piibel.net on asjalik, lihtne ja üsna hea otsingusüsteemiga, aga koraanist pole veebis haisugi. Katsu siis veel ennast harida ja pädevaks saada, kui algallikatki netis pole :S. Sest noh, olgem ausad, kui palju neid ikka oli, kes lihtsalt huvist käisid välja 700 krooni eestikeelse koraani köite eest? Okei, ma käisin, aga kasutan seda endiselt vähem kui ingliskeelset veebivarianti, sest viimane on otsinguks mugavam...
User avatar
Miisu
Discens
 
Posts: 20
Joined: Sun Oct 17, 2010 10:55 pm
Location: Tallinn

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby Woland » Thu Oct 21, 2010 1:20 am

Selle teemaga kohe seostub see video:
http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU

Miisu wrote: Sest noh, olgem ausad, kui palju neid ikka oli, kes lihtsalt huvist käisid välja 700 krooni eestikeelse koraani köite eest? Okei, ma käisin, aga kasutan seda endiselt vähem kui ingliskeelset veebivarianti, sest viimane on otsinguks mugavam...

Mina olin ka üks nendest, kes käis välja see peaaegu 700 krooni puhtast uudishimust. Hetkel on mul koraani lugemine pooleli. Ma kavatsen selle siiski läbi lugeda. Seda sellepärast, et moslem, keda ma isiklikult tean, ütles mulle, et kui ma leian koraanist mõned vasturääkivused, et ma annaks nendest talle teada, et ta siis üritab neid kommenteerida.
Woland
Tiro
 
Posts: 3
Joined: Tue Oct 19, 2010 11:00 pm

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Thu Oct 21, 2010 4:03 pm

Eelmisel nädalal Oslos rääkis igati tubli norrakas loo, kuidas 9/11 sündmuste järel oli ühe Pakistanist pärit poisi isa toonud kooli tordi – nii rõõmus oli ta terrorirünnakute õnnestumise üle. No näete siis, kostsin norrakale, vähemasti saate aru, et teil on seesugustega probleem.
REKLAAM


Oi, kuidas ma eksisin. Norralane seletas, et olen teinud täiesti vale järelduse. Probleem on hoopis selles, väitis ta, et küllap ei ole nad Norras toda Pakistanist tulnud meest ikkagi piisavalt hästi vastu võtnud ja kohelnud. Tema järeldus kõlas nii: nad peavad Norras veel rohkem pingutama, et päästa väike Ahmed (nii oli poisikese nimi) oma halva isa käest.


Pullerits

Irw... (Kuigi see on üks hingepõhjast tuleva ohkega kurb "irw"). Eesti inimese jaoks on vist selline mentaliteet isegi siis arusaamatu, kui ollakse ise aastaid "läänes" elanud... Kust võetakse SELLINE kogus valmidust endale tuhka pähe raputada???
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby rax6 » Thu Oct 21, 2010 9:29 pm

USA raadiojaam National Public Radio (NRP) vallandas uudisteanalüütiku Juan Williamsi, kuna ta tunnistas ühes telesaates, et muutub lennukis moslemeid nähes närviliseks.

Williams rääkis telekanali Fox News saates The O'Reilly Factor, et ehkki ta pole kitsarinnaline inimene, tekitavad moslemid temas ärevust, vahendas BBC.

"Kui ma lähen lennukisse ja näen moslemirõivastes inimesi, kes identifitseerivad end esmajoones ja eelkõige moslemitena, siis ma hakkan muretsema. Muutun närviliseks," kirjeldas Williams, kes ühtlasi on reporter ja kolumnist ajalehes Washington Post ning on kirjutanud mitmeid raamatuid USA tsiviilõiguste liikumisest.

Kui saatejuht Bill O'Reilly ütles, et tänapäeva maailmas ohustab meie planeeti kõige enam džihaad, mida toetavad ja õhutavad mõned moslemirahvad, ütles Williams, et on seisukohaga nõus.

Juba enne seda, kui Williams vallandati, teatas Ameerika-Islami Suhete Nõukogu, et ei pea ühele ajakirjanikule sobivaks sellise kommentaariga esinemist mõne rassilise, etnilise või religioosse vähemusgrupi kohta.

Williamsi arvamus jõudis eetrisse eelmisel nädalal ning eile teatas NRP, et lõpetas ajakirjanikuga töölepingu, kuna Williams õõnestas oma usaldusväärsust uudisteanalüütikuna ega järginud tööstandardeid

http://uudised.err.ee/index.php?06218061

HÄMMASTAV!! isegi neegrid ei ole enam kaltsugubude eest kaitstud ..... :shock:
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: ISLAM [vabaduse varjamatu vihkamine]

Postby janMortis » Mon Oct 25, 2010 4:03 am

Järjekordne killuke tõelise strateegilise hirmu esiletungimisest:

Minister Abolfazl Hassani sõnul revideeritakse õigusteaduste, naisuuringute, inimõiguste, juhtimise, sotsioloogia, filosoofia, psühholoogia ja politoloogiaga seotud kursusi, vahendab Reuters.

«Nende teaduste sisu põhineb Lääne kultuuril ja kursuste ülevaatamise eesmärgiks on need Islami õpetusega kooskõlla viia,» märkis Hassan.

Ta lisas, et ülikoolidel keelatakse nende distsipliinide raames uute erialade avamine.

Ka Iraani ülemjuhataja Ayatollah Ali Khamenei on hoiatanud, et ülikoolides õpetatakse läänelikust materialismist lähtuvaid kursusi, mis ei toeta islami õpetust ja võivad noorte usuvagadust murendada.


http://www.postimees.ee/?id=331292

Just need ained, mis peaksid arendama inimese mõtlemisvõimet ja kriitikameelt, ning elimineerima usupimedusega käsikäes käivat idiootsust. Ja näed sa siis, mõtlemisvõime ja arusaam õigustest/vabadustest on ühe korraliku Iraani noore jaoks "liiga läänelik".

ps. muuseas, kui keegi kohtab meedias midagi positiivset islami kohta, siis andke teada ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Next

Return to Religioonid

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron