Feed

Suur Reede vs Jüriöö ülestõus

Small-talk & chitchat...

Suur Reede vs Jüriöö ülestõus

Postby Jann » Fri Apr 22, 2011 10:01 am

Et selline vahva kokkusattumus, et täna on kristliku ilma suurim püha ja homme kohe on vanade eestlaste suurima ristiusu vastase ülestõusu aastapäev - Jüriöö. asusid nad ajalooski üsna lähestikku...kui u. 1225 aasta paiku eestlased ristiusuliste poolt alistati ja 13. sajandi keskel (kui ma ei eksi, siis vist 1346. a.) otsustati rõhujate vastu üles tõusta..kahjks ebaõnnestunult. Nüüd on need kaks päeva veelgi enam lähestikku..täna kristlik homme vanade eestlaste päev..

Eks suure reede ehk munadepühaga ole vist samuti nagu eestlastel enamasti jõuludega, et noh mune värvitakse ja vb süüakse pašat (vrdle jõuludel tehakse kinke ja süüakse praadi), kuid igasugune selline religioosne tausttemaatika pole just väga teretulnud, vähemalt meie peres mitte.

Eile oli muidugi päevalehest ärritav lugeda üht artiklit, mis kohe avades esimesel lehel oli..mingi vana teoloog kiitles, et ikka hea ja uhke, et kristlus niivõrd levib Eestis ning selle usuta elamine on nagu elamine pimeduses jne jne..leiab ehk veebist üles selle, aga ei ole väga mõtet lugeda.

Mida teed SINA munadepühal?
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Suur Reede vs Jüriöö ülestõus

Postby rax6 » Fri Apr 22, 2011 10:41 am

Igasugused pühad on ägedad... siis makstakse tööl rohkem ja minul isiklikult on praegu tööd ennast sitaks tänu igasugustele pühadele ja näiteks täna on mul arukordne võimalus minna raftima jägalasse(mina tööle siis) ja Pentagramm panna parvele ja lasta allavoolu :D
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST


Return to Vabad Teemad

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron