Feed

Elu24: USA katoliku kirik koolitab preestreid kurje vaime...

Shemhamforash...

Moderator: rax6

Elu24: USA katoliku kirik koolitab preestreid kurje vaime...

Postby rax6 » Tue Nov 16, 2010 4:56 pm

http://www.elu24.ee/?id=342486

Et.. nojah, mida iganes.

Kui moded/adminnid leiavad parema koha selle lingijaoks tõstke siis ümber!USA katoliku kirik koolitab preestreid kurje vaime välja ajama
16.11.2010 10:07

USA katoliku kirik pakub preestritele nädalalõpukoolitusi, milles õpetatakse kurje vaime välja ajama.

Kuigi tänapäeval tuleb kurjade vaimudega võitlemist üsna harva ette, tahavad katoliku kiriku esindajad siiski võimalikeks juhtumite kasvuks valmis olla, kirjutab foxnews.com.

Kirikuisade sõnul on koguduste liikmed uurinud, kas preestrid on selliste juhtudega toimetulemiseks ette valmistatud.

Siiani on USA katoliku kirikul vaid käputäis preestreid, kes eksortsismiga hakkama saaks.

Texase osariigi peapiiskopi, kardinal Daniel DiNardo sõnul ei ole kurjade vaimude väljaajamise rituaali õppimine raske.

Möödunud nädalalõpul toimunud koolitusel osales üle 100 piiskopi ja preestri kogu USAst. Koolitusprogrammis on mitu osa – millisel kujul saatan end avaldada võib, kuidas teha kindlaks, kas isik on tõesti kurjast vaimust vaevatud, milliseid palveid ja loitse kasutada ning milliseid rituaale läbi viia.

Katoliku kiriku esindajate sõnul on usklike seas kurjade vaimude vastu võitlemise huvi kasvanud, kuid huvi suurenemise põhjus pole teada.

Kuigi enamik katoliku kiriku esindajad on huvitatud eksortsismi koolitusest, on ka selles kahtlejaid. Isegi koolituse organiseerijad on pidanud silmitsi seisma naeruvääristamise ja pilkamisega.

USAs on kurjade vaimude väljaajamise oskusega preestrid püüdnud oma oskusi mitte laialt reklaamida.

Reeglites seisab, et kurjade vaimude väljaajamise rituaali tohivad teha vaid selleks koolituse läbinud ja piiskopilt tegutsemiseks loa saanud preestrid. Kuid iga juhtumi puhul peab preester konsulteerima ka psühholoogi või psühhiaatriga, et kurjast vaimust vaevatu puhul ei oleks tegemist psüühiliselt haige inimesega.

Katoliku kiriku sõnul väljendub kuratlik kohalolu näiteks vägivaldses käitumises, kui püha veega kokku puututakse, mingis kummalises keeles rääkimises ning ebatavalises jõus.

Preestrite sõnul peaks rituaalid tooma kohale püha vaimu, kes kurja vaimu hävitab.

Toimetas Inna-Katrin Hein
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Et.. nojah, mida iganes.

Postby Jann » Tue Nov 16, 2010 5:16 pm

Nojah, kaks varianti, miks selliseid asju USA-s ikka tehakse:
1. Vaja on ju mingisugust vastast, olgu see siis saatan või kurjad vaimud, kellega oma jüngreid hirmutada, et nad jumala pärast ristiusust ei võõranduks;
2. Ideaalne viis kirikukassa täitmiseks: kindlasti on rituaal hirmkallis ning teiseks usun, et need preestrid ja piiskopid, kes eksortsismi õppetunde "kõrgemate" vaimulike käest võtsid, maksid ka meeletud summad selle eest. Äri missugune kuna USA-s on selliseid lihtsaid lollikesi jalaga segada, kes kogu oma vara pärandavad kogudusele ja miks mitte selliseid röövida siis ;)

Noh..sis on ka kolmas võimalus...et tõepoolest on "kurjast vaimust vaevatud" inimesed tegelenud maagiaga ja see, kelle nad välja kutsusid, seda ei suudetud enam tagasi saata, banish, ja see deemon või vaim ajas nende psüühika segi ja inimene pole enam tema ise... olen ka sellist teooriat kuulnud.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn


Return to Maagia / Rituaalid

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest