Feed

Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

Tegelikult laiendame subjektinimekirja veelgi: vaimud, hinged, deemonid, kuradid, inglid, jumalad, jumalannad, arhetüübid, päkapikud jne jne jne.

Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

Postby Raudvasar » Wed Jul 25, 2012 4:12 pm

Olen üldiselt skeptiline nähtamatu maailma suhtes, kuid tahaks teada, mis on teiste arvamus.

Kas Vaimud, Deemonid vms. eksisteerivad või on see rohkem inimeste fantaasia vili?

Fantaasia looja jaoks on tema vaimumaailm alati nö. alternatiivne reaalsus ja tihti reaalsem kui materiaalne maailm, aga kas deemonid kui sellised ka iseseisvalt on olemas?
Mis arvate ?
Raudvasar
Munifex
 
Posts: 11
Joined: Wed Nov 24, 2010 3:03 pm
Location: Tallinn

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

Postby janMortis » Sat Jul 28, 2012 10:53 pm

Kõik on kinni uskumises, puhtalt usus, kuni mingi isiklik kogemus teistmoodi tõed paika paneb. Ja kuna usk on isiklik asi, siis vaevalt, et keski tegelikult väga "oma hinge sügavusest" (ausalt) vastata tahab.

Ma jooksen ise suht kokku, püüdes sel teemal end konkreetse vastuseni tirida. Ei saa, konkreetsust ei pigista kusagilt välja. Liiga palju erinevaid tasandeid, kus mõte paraleelset infot analüüsib. No näiteks: alternatiivne reaalsus- teaduslikult täiesti aktsepteeritav mõiste (nii lisadimensioonide, kui ka paraleel-universumite võtmes).
Inimese fantaasia - mõistuse/teadvuse seisukohalt vaat et sama oluline, kui reaalsus ise. Magava mõistuse jaoks on unenäomaailm sama oluline, nagu ärkveloleku-maailm. Elik kõik on kinni konkreetses mõistuses, mis tähendab et laiemas pildis (teiste inimeste, gruppide jaoks) on kõik hoopis hajus ja ebakindel.
Kristlikud inglid ja deemonid ja muu maailma ürgteadvuse esile kutsutud personaliseeritud hirmud, tabud, ihad jne. - no ma ei tea, reaalsusest pigem üpris kaugel. Isegi jumal olevat vaid inimese enese olemuse teatud aspektide personaliseerimine ja võimendamine ja inimkehast väljapoole asetamine...

Kahtle kõiges (minugipoolest kasvõi salajas ilkumiseni välja), kuni pole läbinud kogemust, mis räägib teist juttu... Ma olen kogenud mingeid ebamääraseid ebakindlaid juhtumisi, mida vaid kergeltmõjutatav mõistus millekski üleloomulikuks tembeldaks. Mina ei ütle selle koha muud, kui et mu enda mõistuse (ja teatud keemia?) koosmõju...
Kuri kahtlus, et kui inimene elab raudkindla veendumusega, et enne ei usu paranormaalset või vaime või jumalat, kuni asi VÄGA ÜHESELT seletatav on, ei juhtu ta elus mitte midagi "üleloomulikku"... Sest kõik "üleloomulik" juhtub alati vaid siis, kui asjal on mitu seletust, mitu tõlgendust, mitu "reaalsust"...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

Postby 27vaimu » Sun Jul 29, 2012 5:34 pm

27 vaimu on täiesti reaalne nähtus :D
aga tõsisemalt võttes kurja seda teab, alko all olles tundus et vaimud täitsa olemas ( ei olnud deliirium <> MED hullus, teadvuse segasus, eriti joomahullus) lihtsalt seeaeg tundus et keegi andis näpunäiteid (olen pääsenud suurtest jamadest, võib olla jällegi enesealalhoiu instinkt, krt seda teab ).
Unenäod on teinekord hoiatanud jamade eest, võib olla juhus võibolla kokkusattumus aga peale teatud unenägusid jama on pea alati käes ka.....loogiline järeldus mingile tegevusele ja öösel unes alles teadvustad millega hakkama oled saanud...
Tegelikult loodan et nad oleks olemas, kuigi pole ühegiga kohtunud, õnneks või kahjuks ja nagu eelkõneleja mainis, kõik on kinni usus, mida tahad uskuda ja mida mitte.
Olen uurinud ka inimese ebausu teooriaid, nii amatööri tasemel, millessegi uskumine aitab tõsta enesekindlust kui juba enesekindlusega kõik ok siis läheb ju paremini ka.
Usu et vaimud aitavad sind ja sa aitad iseennast ise, nii lihtne see ongi (vist)
27vaimu
Immunis
 
Posts: 68
Joined: Tue Feb 01, 2011 5:43 pm

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

Postby neovo » Sun Oct 11, 2015 3:17 am

Puhas fiktsioon

Inimesed on erilise andega et suudavad olematudele asjadele panna tähendused nagu ka kristlased oma "666"ga :D ja ise omale antikristuse välja mòtlemisega.
neovo
Discens
 
Posts: 44
Joined: Sun Mar 22, 2015 10:11 am
Location: Valgamaa


Return to Vaimud, Deemonid ja Jumalad

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron