Page 1 of 1

Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

PostPosted: Wed Jul 25, 2012 4:12 pm
by Raudvasar
Olen üldiselt skeptiline nähtamatu maailma suhtes, kuid tahaks teada, mis on teiste arvamus.

Kas Vaimud, Deemonid vms. eksisteerivad või on see rohkem inimeste fantaasia vili?

Fantaasia looja jaoks on tema vaimumaailm alati nö. alternatiivne reaalsus ja tihti reaalsem kui materiaalne maailm, aga kas deemonid kui sellised ka iseseisvalt on olemas?
Mis arvate ?

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

PostPosted: Sat Jul 28, 2012 10:53 pm
by janMortis
Kõik on kinni uskumises, puhtalt usus, kuni mingi isiklik kogemus teistmoodi tõed paika paneb. Ja kuna usk on isiklik asi, siis vaevalt, et keski tegelikult väga "oma hinge sügavusest" (ausalt) vastata tahab.

Ma jooksen ise suht kokku, püüdes sel teemal end konkreetse vastuseni tirida. Ei saa, konkreetsust ei pigista kusagilt välja. Liiga palju erinevaid tasandeid, kus mõte paraleelset infot analüüsib. No näiteks: alternatiivne reaalsus- teaduslikult täiesti aktsepteeritav mõiste (nii lisadimensioonide, kui ka paraleel-universumite võtmes).
Inimese fantaasia - mõistuse/teadvuse seisukohalt vaat et sama oluline, kui reaalsus ise. Magava mõistuse jaoks on unenäomaailm sama oluline, nagu ärkveloleku-maailm. Elik kõik on kinni konkreetses mõistuses, mis tähendab et laiemas pildis (teiste inimeste, gruppide jaoks) on kõik hoopis hajus ja ebakindel.
Kristlikud inglid ja deemonid ja muu maailma ürgteadvuse esile kutsutud personaliseeritud hirmud, tabud, ihad jne. - no ma ei tea, reaalsusest pigem üpris kaugel. Isegi jumal olevat vaid inimese enese olemuse teatud aspektide personaliseerimine ja võimendamine ja inimkehast väljapoole asetamine...

Kahtle kõiges (minugipoolest kasvõi salajas ilkumiseni välja), kuni pole läbinud kogemust, mis räägib teist juttu... Ma olen kogenud mingeid ebamääraseid ebakindlaid juhtumisi, mida vaid kergeltmõjutatav mõistus millekski üleloomulikuks tembeldaks. Mina ei ütle selle koha muud, kui et mu enda mõistuse (ja teatud keemia?) koosmõju...
Kuri kahtlus, et kui inimene elab raudkindla veendumusega, et enne ei usu paranormaalset või vaime või jumalat, kuni asi VÄGA ÜHESELT seletatav on, ei juhtu ta elus mitte midagi "üleloomulikku"... Sest kõik "üleloomulik" juhtub alati vaid siis, kui asjal on mitu seletust, mitu tõlgendust, mitu "reaalsust"...

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

PostPosted: Sun Jul 29, 2012 5:34 pm
by 27vaimu
27 vaimu on täiesti reaalne nähtus :D
aga tõsisemalt võttes kurja seda teab, alko all olles tundus et vaimud täitsa olemas ( ei olnud deliirium <> MED hullus, teadvuse segasus, eriti joomahullus) lihtsalt seeaeg tundus et keegi andis näpunäiteid (olen pääsenud suurtest jamadest, võib olla jällegi enesealalhoiu instinkt, krt seda teab ).
Unenäod on teinekord hoiatanud jamade eest, võib olla juhus võibolla kokkusattumus aga peale teatud unenägusid jama on pea alati käes ka.....loogiline järeldus mingile tegevusele ja öösel unes alles teadvustad millega hakkama oled saanud...
Tegelikult loodan et nad oleks olemas, kuigi pole ühegiga kohtunud, õnneks või kahjuks ja nagu eelkõneleja mainis, kõik on kinni usus, mida tahad uskuda ja mida mitte.
Olen uurinud ka inimese ebausu teooriaid, nii amatööri tasemel, millessegi uskumine aitab tõsta enesekindlust kui juba enesekindlusega kõik ok siis läheb ju paremini ka.
Usu et vaimud aitavad sind ja sa aitad iseennast ise, nii lihtne see ongi (vist)

Re: Vaimud Deemonid - kas eksisteerivad

PostPosted: Sun Oct 11, 2015 3:17 am
by neovo
Puhas fiktsioon

Inimesed on erilise andega et suudavad olematudele asjadele panna tähendused nagu ka kristlased oma "666"ga :D ja ise omale antikristuse välja mòtlemisega.