Feed

Seadusemuudatus: ordud lubatud

Siseriiklike Murede Arutamise Keskus...info Eestist selle erinevates vormides.

Seadusemuudatus: ordud lubatud

Postby janMortis » Thu Dec 02, 2010 3:30 pm

Täna kiitis valitsus heaks seadusemuudatuse, mille kohaselt on edaspidi võimalik registreerida laiendatud hulka usulisi ühendusi. Nii näiteks tekib võimalus registeerida ordu.

Kirikute ja koguduste seaduse muutmise seaduse eelnõu kommenteerides ütles regionaalminister Siim Valmar Kiisler, et praeguse seisuga on ordudel võimalik eksisteerida ainul kloostri sees.

Eelnõu eesmärk on lahendada kirikute ja koguduste seaduse rakendamisel eeskätt usuliste ühenduste registrisse kantud andmete muutmisel ilmnenud probleeme ning tagada Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vahel katoliku kiriku õigusliku staatuse kohta sõlmitud kokkuleppe täitmine, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vaheline kokkulepe katoliku kiriku õigusliku staatuse kohta Eesti Vabariigis jõustus 1999. aastal. Kokkuleppe kohaselt garanteerib Eesti katoliku usu avaliku tunnistamise ja praktiseerimise vabaduse. 2009. aastal pöördus Püha Tooli nuntsius Eesti poole diplomaatilise noodiga, milles tehti ettepanek lisada kirikute ja koguduste seaduses usuliste ühenduste loetellu ka välislepingu alusel tegutsevad institutsioonid. Eelnõu kohaselt täiendataksegi seadust sellega, et usulisteks ühendusteks peetakse ka välislepingu alusel tegutsevaid kiriku institutsioone.

Usuliste ühenduste kohta MTÜ-de registrisse andmete esitamise täpsustamiseks on lisatud, et nii kiriku enda kui ka kõigi tema koguduste, kloostrite ja institutsioonide puhul on avalduse registrile esitajaks kiriku juhatus. Nimetatud täpsustus on vajalik, et eristada millal esitab andmete muutmise avalduse kirikute või koguduste liidu juhatus ja millal on muudatuste registrisse kandmise avalduse esitajaks kloostri või koguduse juhatus ise.


D

Novotsiis... Ainult et... Novot :P Nad kallikesed seal üleval pole eriti "ordu" definitsiooniga kursis, mitte iga ordu pole Püha Tooliga seotud, ega selle alluvuses ning et nimetuse "ordu" võib kasutusele võtta ka ilmalik organisatsioon!!! Eks Jann suudaks end veidi teemasse pureda...

Random Comm:

bixpoku, 02.12.2010 13:05
Tegelikult huvitaks, et kas nüüd musta veenuse ordu saab ka ametliku kiriku õigused?
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Seadusemuudatus: ordud lubatud

Postby Jann » Fri Dec 03, 2010 8:38 am

Eks ma homme kaine peaga süvenen :lol: muidu hea teema jah. ordu inglise keeles on muidu order ehk tõlkes kord" hmm... aga jah, 2morrow :oops:
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Seadusemuudatus: ordud lubatud

Postby Jann » Fri Dec 03, 2010 4:17 pm

Nojah, ega see suurt midagi ei aita, et nüüd võib ORDU nimelist usuühendust ka registreerida, kuna põhjused olid ikka muud, miks ei lubatud. Kindlasti polnud põhjuseks pelgalt vaid see, et viga on nimes, milles sisaldub ordu. Oli vaja ju vaid põhjust, miks see ära keelata meil. Põhjuse aga leiab alati...
Aga pmst on see ikkagi hea uudis ka, kuna nüüd ei pea regama mitte Eesti Satanistliku Kogudusena, vaid peaks olema lubatud ka Musta Veenuse Ordu nimi. ee on hea..aga jah põhjused olid ikkagi muud ma saan aru.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn


Return to S.M.A.K.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron