Page 1 of 1

Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 12:12 am
by janMortis
Kaitsevõime... jah tõesti, suund on relvadele ja sõjaväele, poliitiline pudrutamine jääb seekord ukse taha.

Pikalt ei jahvata, seega teen lühidalt ja paari punkti kaudu:

1. Armee. On juttu olnud ja teatavate poliitikute pealekäimisel saab veel kaua olema palgalisele armeele üleminekust. Vastustan, nagu paljud professionaalsed sõjaväelasedki. Jah, tore, et me omame reaalse lahingukogemusega sõdureid a la Scouts, AGA... See käputäis ei suuda hoolimata Eesti väiksusest meie riigi julgeolekut tagada!!! Nad oleks heaks juhtideks (nii seeru kui leitnantite tasandil), kuid põhimass tuleb võtta mujalt. Rahva seast. Seega- ei mingit palgaarmeed (vähemalt sajaprotsendilist mitte), põhiraskus on ja jäägu ajateenistusele, reservile, Kaitseliidule!

2. Relvastus. Ei mingeid illusioone, ainus reaalne ründaja oleks meie jaoks Vene Föderatsioon (kes muuseas on teinud korduvalt Pihkva kandis sõjeväelisi õppuseid Baltikumi ründamise ja hõivamise teemal!). Venelane ründab lennukitega, elavjõu massiiviga (osalise soomustehnika toel) ja ilmselt ka eriüksustega väiksemate strateegiliste mis/kes target'ite pihta. Pluss diversioon meie endi venemeelsete kodanike poolt. Vaevalt et Eesti suudaks "avatud lahinguid" võita, seega peaks tegutsema väiksemate gruppidega (rühm, ehk kompanii), mille mobiilsus on arvestatavam. Minu camoflage-roosa unistus on, et Eestil oleks külluslik varu snaipreid, tankitõrje relvastust ja maa-õhk vidinaid :) Täpselt see, millega väiksemad grupid suudavad laastavat hävitustööd teha.

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 1:58 pm
by rax6
Vaevalt et Eesti suudaks "avatud lahinguid" võita, seega peaks tegutsema väiksemate gruppidega (rühm, ehk kompanii),

Tänapäeva lahingute jaoks on isegi rühm liiga suur üksus, millega manööverdada. sest vaenlasele (sibulale) oleks juba jao suurune üksus liiga hea sihtmärk (MP, keskmaa raketid, suurtükki komp. jne.) selleks ka minnakse tagasi aega kus rõhuti üksikvõitlejale ja sellega kaasnevatele oskustele, aga (nii masendav kui see ka ei oleks) jätab 1999-2009 aastakäigu ajateeniad "lolli seisu" sest nende üksikvõitleja tase koos ellujäämis oskustega extreemsetes oludes on enam kui nõrgad.
NB!ei võta üldiselt, sest nii mõnigi "vanakooli" ohvitseer treenis oma rühma ka sissiks ;)

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Fri Dec 31, 2010 3:38 pm
by Jann
Ainus variant Eesti jaoks oleks küll sissisõda...ehk astuge Kaitseliitu ;)

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Sat Jan 01, 2011 11:56 pm
by janMortis
Ei mäleta Kaitseliidust sissiõpet, aga noh... eks sinnaminek oli rohkem
motoriseerituse suunitlusega ka (tsiklid)...
Samuti sõjaväest ei mäleta sisseõpet (Armeesse sai mindud 96)... Ainus
õpe oli jao oma, isegi rühmakoostöö sai läbi tehtud vaid nö. "lõpurännakul".

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Sun Jan 02, 2011 6:36 pm
by rax6
KL liigub sissi õppe poole alates eelmisest aastast (mitte kõik rühmad loomulikult). 96aasta taoti sissi ikka mõnuga kõigis jalaväe pattides ja isegi õhuväes. küllap olid kuskil "vales" üksuses (piirivalve??)
PS! suures vaimustuses ei maksa loomulikult ära unustada, et sissid ei ole eriti kaua võitlusvõimelised kui neil ei ole toetust, seega logistika/tagala on eduka madina jaoks eluliselt tähtis ;)

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Sun Jan 02, 2011 10:42 pm
by janMortis
Aga relvastus? Toimiv ja funktsionaalne relvastus Eesti olude jaoks, mida oleks reaalne kasutada PIKAS perspektiivis? Arvestades, et igasugune tõsisem sõda, kus meie riigipead end "täis ei pissi" (loe: alistu) kestab kuid ja ehk aastaid (kuigi Eesti väiksust ja meie vere "külmust" arvestades, siiski pigem mitte). Juba üksainus maa-õhk rakett on päris korralik kopikas...

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Sat Jan 08, 2011 11:32 pm
by oTta
rühmasuuruste üsksustega oleks eesti vägi kõva tõesti...seda siis, kui oleks pidev sissiõpe. kunagi oli, sis lõppes. KL ning üksikud RÜ-d üksikutes pataljonides vel sellist väljaõpet korraldavad, aga se on kaduvväike kogus...kahjuks.

Re: Eesti Kaitsevõime Spekulatsioonid

PostPosted: Sun Feb 06, 2011 11:26 am
by Altaria
Kaitseliit on kahjuks organisatsioon, mis oma hüvedega suudab rahvast meelitada, aga mitte hoida, ja eriti mitte aktiivsena. Need, kes tahavad, teevad ju nagunii.

Mina olen ka palgaarmee vastu, nii üksikisiku kui riigi tasandil.