Page 1 of 1

"...kas satanism tõuseb ausse?"

PostPosted: Sat Feb 19, 2011 5:16 pm
by janMortis
Erakond Eestimaa Rohelised koostas hiljuti pressiteate, mis tegi ettepaneku võrdsustada kõik usud. See aga ei meeldi omakorda ristirahvale: maausulised on nende silmis paganad, ja sellisel puhul peaks riik ka saatanat toetama.

Ristiusk on paljude riikide ametlik usk. Ka Eesti Vabariik toetab ristiusku – paljud kirikupühad on ka ametlikud riigipühad. Kui näiteks kaitseväel on vaja väeosa lipp sisse õnnistada, teeb seda ristiusku jumalasulane.

Roheliste erakonna juhatuse liige Tanel Ots ütleb Kanal 2 "Reporterile", et tegu on lihtsalt suure arusaamatusega, mille on pöörlema pannud Sõltumatu Infokeskus. Sealt öeldi "Reporterile", et Infokeskus edastas vaid, mis Roheliste kodulehel kirjas.

"Siin ei ole vastasseisu ei Maavalla Koja ega kirikutega. Küsimus on ühe erakonna volikogu otsuses, millest tehti täiesti kõverpeeglis uudis," põhjendab Ots.

"Meie riigis ei ole järgitud põhiseadusliku usuvabaduse põhimõtet," ütleb taarausuliste ja maausuliste Maavalla Koja vanem Ahto Kaasik. "On antud järjest eelisõigusi teatud konfessioonidele... Näiteks lapsed viiakse jumalateenistusele, ilma et oleks küsitud nende vanematelt. Selliseid rikkumisi on tulnud järjest juurde."


ÕL

Esiteks, on ikka idioodid. Mulle meenuvad Aafrika uudised, mis ma lõpuks ära plokkisin, sest neil on seal ikka ette ja taha kõik Saatanast ja satanistid. Aafrika, neegrid, satanism... brrr! Samamoodi paugub meie "ristirahvas" (Ilmselt ühes kahes isikus küll ainult) nüüd midagi satanismi suunas.
Teiseks, nagu kirjatüki alguses kirjas ja ka kommentaarides. Usuvabadus. Kui kaua on MVO otse ja varjatult ilkunud riikliku silmakirjalikkuse üle sellel teemal? Piisavalt. Usuvabadus ja võrdne kohtlemine on üks suur ila. Sealjuures ilastavad ametnikud meile näkku nii et silm ka ei pilgu. Räägitakse et MVO pärast muudeti kibekiiresti koguni seadusepügalaid ennemuistsel aal, peaasi et satanistidel poleks mingit võimalust reaalselt saavutada võrdset kohtlemist.
Samas tuleb tunnistada, et vale, eriti vale, kuhu on kaasatud sõna satanism, võib ohtlik olla, väga ohtlik. Meie ühiskond ei ole veel nii kõrgelt arenenud, et me tunnistaks inimest ja tema tegusid, mitte nimetusi, mida üks või teine on inimesele pannud. Kui sul on väiksemgi kavatsus poliitilisel maastikul tegutseda, siis "kiida kristlust ja nea satanismi" igal võimalusel... Või midagi umbes nii. Siis on kogu see lambukesteks maskeerunud huntide kamp su ümber rahul, ega rebi sind silmakirjalikult esimesel võimalusel ribadeks, nii et maa on soolikatest ja verest punane...

Re: "...kas satanism tõuseb ausse?"

PostPosted: Sat Feb 19, 2011 5:59 pm
by rax6
http://www.reporter.ee/2011/02/18/rohel ... seb-ausse/

Reporter tegi "otsa lahti" :D

/nats veel ja Satanism on riigi "usk" ja kirikud .../ :twisted:

Re: "...kas satanism tõuseb ausse?"

PostPosted: Wed Feb 23, 2011 11:04 am
by oTta
ma sin mõtlesingi, et varsti pean ka mina kapole aru andma, et miks satanism ja MVO (kõigi muude asjaolude hulgas, mis minevikus toimunud). huvitav, kui mõistvad nad on...ja tolerantsed? kas nad aksepteerivad usuvabadust ning peavad lugu erinevatest religioonidest..?
olen skeptiline, aga reaalsus koidab kohvilauas.

Re: "...kas satanism tõuseb ausse?"

PostPosted: Wed Feb 23, 2011 9:46 pm
by janMortis
KaPos on suht-koht pragmaatiline realism. Nad ei tegele spekulatiivse reaalsusega, neile on olulised faktid. Ja viimase 10 aastaga on neil pilt ikka üsna selgeks saanud ma arvan. Sataanism, selline nagu ta Eesti Vabariigis on, ei kujuta ohtu ei riigile, riigikorraldusele ega ühiskonnale tervikuna. Muu pole oluline. See kui satanist on valmis jõule jõuga vastama ja lööb näiteks oma lapse tapja võimalusel kohapeal maha, see on juba tavapolitsei pädevuses...

Re: "...kas satanism tõuseb ausse?"

PostPosted: Sun Feb 27, 2011 11:22 pm
by oTta
...hea teada!