Feed

Eesti Iseseisvuspartei

Siseriiklike Murede Arutamise Keskus...info Eestist selle erinevates vormides.

Eesti Iseseisvuspartei

Postby janMortis » Tue Dec 20, 2011 12:18 pm

Ma tean, et siin on EIPi pooldajaid, seega osaliselt on tegu sütetel kõndimisega, kuid teisest küljest satanistina ei tohiks olla mingit hirmu vaba eneseväljenduse osas.

Küsimus, kas see tundub ainult mulle (kes ma pean ennast üsna vastuoluliselt kohati konservatiiviks ja kohati liberaaliks) või ka laiemale publikule, et EIP on "kergelt" paranoiline ühendus? Hetkel kolan üle mõne aja jälle EIPi kodukal ja tunnistan, et vorm on kena. Värvid ja disain ja sümboolika... Aga samas meenuvad mõningad sõnavõtud, mis panevad kulmu kerkima oma kompromissitus vaenus kõige suhtes, mis küüneotsagagi globaliseerumist puudutab.

Protektsionism, millel ma näen küll emotsionaalset õigustust, kuid pikas perspektiivis peaaegu üldse mitte loogilist. Kas on üldse tänapäeval võimalik omale rusikaga vastu rinda tagudes kuhugi jõuda? Jah, kindlasti on nii võimalik olemasolevat säilitada ja kaitsta, kuid kas ka edasi minna, areneda? Koos muu maailmaga? Üks näide tehnoloogia vallast, on täiesti võimatu, et Eesti Vabariik suudaks ainult iseendale toetudes viia orbiidile üheainsagi tehiskaaslasegi! Seega, kui tahame sammu pidada, on koostöö ja teatud süsteemide integratsioon sünkroniseerimine vältimatu.

Iseenesest ei saa ju midagi olla EIPi eesmärkide vastu, kuid pahatihti jõuavad meediasse sõnavõtud, millel on üksainus iseloomustav sõna kõike muud varjutamas: hüsteerilisus (või paranoia). Ja see on asi, mis demonstreerib "nõrgemat positsiooni" (poliitilisel maastikul). Mis omakorda ei ole soodne valijaskonna suurendamisele.

Mis oleks lahendus? Ma ei ole poliitikaekspert... Kuid meeleldi näeks midagi vahepealset. Midagi, mis pole Reformierakonna lits-internatsionaalsus, ega ka EIPi (või kohe-kohe kaduva VEE) teravalt kitsas ja hambutu kompromissitus. Kompromiss mitte poliitika tasandil vaid erakondade tasandil. Ei ole vaja luua uut pehmet "keskpärast" poliitikat, mida enamus vaevu talub või mille peale vaid õlgu kehitab, vaid tore oleks näha valitsust, kus on ka äärmused sees. Ohh seda potentsiaalset sõnasõda ja võitlust... Kujutage ette näiteks EIPi ridadest tulnud sise- või justiitsministrit :D (Välispoliitika ei saa KUNAGI sattuma nende haardesse, see on küll kindel!)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby rittmeister » Tue Dec 20, 2011 2:51 pm

Naljakas - maandusin sellele postitusele otse EIP kodukalt... mul on mitmeid asju järjehoidjastatud, mida siis aeg-ajalt kohvi kõrvale korra lappan.
Aga selle (või ka muidu parteide kohta) ma konkreetselt sõna ei hakkagi võtma, kuna ei huvitu poliitikast. Vaadetelt - kergelt vasakule kaldu liberaal. Peaasi on üks - igasugused "marssijate" ja "peeretajate" parteid ei huvita. Paraku kipuvad aga kõik parteid minu silmis just ühte või teise kategoorijasse mahutuma.
Selle "hüsteerilisusega" on minu arvates nii, et kui partei on totaalses vähemuses, siis kipub kogu rahulolematus saama välja valatud vastumeelse enamuse peale (loomulikult koos süüdistustega diskrimineerimises ja/või võimu kuritarvituses); saab nimetet partei aga võimule, valatakse vastumeelsus välja mittetoetajatest vähemuse peale (koos põhjendusega toestada riigis enamuse soove). nagu nõiaring, ma mõtlen.
Tegelikult koosnevad kõik parteid inimestest, ning ideoloogia, mida nad endas kannavad, johtub eelkõige nende inimeste isikuomadustest. Minu arvates on äärmiselt oluline, et võimul mitteolevate parteide puhul tuleks vaadata nende poliitilise tausta kõrval ka liidrite-liikmete isiklikku tausta - no kui esimees-juhatus-juht-füürer on ikka kehkenpüks, siis tuleks mõelda, kui palju on tema (partei) tegevus suunatud isiklike ambitsioonide rahuldamisele. Kui see selge, siis - vaatame edasi. Jutt pole konkreetselt EIP-st (keda pidevalt natslikuks sõimatakse ja millega ma kohe kindlasti nõus ei ole), kuid vaadates kodukalt juhatust, pean alustama järeldusega, et ühte ma ei tunne, üks on tuntud ajakirjanik (väga hea terav sulg muide) ja üks näeb välja nagu kaader filmist "Tahte triumf". Ühtegi isiklikult ei tunne, seega - usume siiralt, mida nad teevad-räägivad.

Aga...vaadake ka nõmme valitsuse kodukat ja öelge, mis Te sellest arvate. No sealt ma mäletan isiklikult mõnda meest... :lol:
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby janMortis » Tue Dec 20, 2011 6:25 pm

Jah, peaks hakkama Nõmme kodukat ka vaatama, ma ju nõmmekas nüüd (hetkel veel vaid paberite järgi) :D
Nõmme Raadio saab ka varsti põhiraadioks vist... muig.

ontopic: jah, ei ole natsipartei, ometigi on ilmselt paljudele nahkpeadele ja "wannabe"-dele mokkamööda... Samas poliitilisel maastikul sellised seosed edasi ei vii. Vähemalt hetkel ja lähitulevikus seda küll Eesti kontekstist ei usuks. Seega võib-olla aitaks neid sääraste seoste purustamine. Ei, mitte agressiivne eitamine vaid läbi millegi muu aktiivse toetamise... Valjuhäälne ja pidev eitamine mõjub inimesele ikka kahtlaselt...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby rittmeister » Wed Dec 21, 2011 9:50 am

Tegelikult olen ma mõelnud alati ka üht teist asja, mida eile siiski kirja ei pannud, kuid - hopsti! nagu tellitult - netis üleval EIP liikme jõulukaart poodud poliitpäkapikkudega.
Mind on alati ettevaatlikuks teinud need inimesed, kelledel on üliarenenud võimuiha, mida poliitwannabe'na rakendada. Nagu klounid. Aga need klounid ongi potensiaalsed poojad-mahalaskjad, anna neile ainult võim kätte. Ja ka siis ei pruugi vastaste likvideerimise põhjuseks olla mitte soov kindlustada kättevõidetud (või lihtsalt ajaloolise paratamatusena saabunud nagu 1940, 1941) võimu, vaid lihtlabane kättemaksuiha, mida sääraste tüüpide perssekukkunud vastutustundetu ego endast välja pritsib. Olen sihukesi näinud küll - ettevaatlikuks teeb. Tegelikult - kui oled endale saanud säärase vaenlase (isegi omapoolse tegevuseta, lihtsalt sina ja sinu vaated näiteks ei meeldi talle), siis tekib küll arusaam, et pöördeliste ajaloosündmuste saabudes oleks vist enesealahoiuinstinktist johtuvalt mõistlik tegu anda ise ennetav löök. Aga see on juba radikaalne meede...
Ahaaa - radikaalidest. Mis kena sõna, kas pole? Iseloomustav, enesemääratlev, ka sõimusõnana rakendatav. Kui vaatad mingit isehakanud "eksiilomavalitsuse kindralmajorist kaitseministrit Tema Majesteedi regendi ülesannetes", siis ei jää kahtlust, milline loomujoon seda tüüpi kannustab.
Samas - vaatad/kuulad Margus Lepat, kes on enesemääratluse kohaselt radikaal ja nõustud sellega täielikult. Selliseid mehi ühiskond lausa vajab. Teame ütlust, et vaimukust ei saa õppida, inimene kas on seda või ei ole. Margus Lepa taolised radikaalid on seda täiel määral, päkapikupoojad ei ole seda teps mitte. Ja siit johtub minu arvates asjaolu, et ei saa olla radikaal olemata vaimukas, omanäoline. Kumb läheb massile paremini peale, kas Lepa jutt või poodud päkapiku postkaart? Viimane loomulikult. Seega tuleb välja, et ei saa nimetada radikaaliks lolli, kes meeldib tühmile enamusele, sest vaimuvaene poliitika võib küll lolle naerutada, kuid ei paku midagi asemele peale "sina pukist, mina asemele" vangerduse. Nojah - ega Lepagi midagi asemele paku, aga selles ju konks ongi - poojad tahavad võimu, Lepa-taolised ei taha. Judging-Perceiving relation, kui taas Jungile viidata.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby Jann » Thu Dec 22, 2011 4:58 pm

Ma iseenesest 2009 suvel astusin EIP-sse kuna arvasin, et see ühtib palju mu maailmavaatega lisaks sellele, et olen rahvuslane, aga mõne aja pärast leidsin, et päris 100% ikka ei ühti kaa..rohkem nagu 50% ja siis ma ei leia, et peaks seal niisama vegeteerima ning esitasin lahkumisavalduse. Lisaks tuli ka parteitu olla seoses ühele töökohale kandideerimsiega paraku tööle aga ei saanud... ikkagi on nii, et ükskõik, mis parteis oled, siis kuigi avalikult väidetakse, et ei mõisteta hukka kui mõnes asjas teisiti mõtled, kuid omavahel kuskil üritustel suheldes tuleb see ikkagi haigelt välja.. Mulle ei istunud see eriti, et igas asjas, mida valitsus teeb või midagi maailmas toimub, nähakse kohe kurat sadat vandenõud ja massoonide kurje plaane...sellise paranoilisusega kaugele ei jõua, eriti Riigikokku.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby rittmeister » Thu Dec 22, 2011 5:27 pm

No näed, siis on üks kogemus elus juures. Ma pole kunagi ühtegi erakonda kuulunud ja sestap ei tea rääkida. Riigikokku aga parteitud ei pääse, ole siis nii väärt inimene kui tahes. Vandenõuteooriad on minu meelest sellised asjad, mille asemel tänapäevases maailmas teevad ilma hoopiski avalikud valed. Nagu Goebbels vist õpetas, et vale peab nii suur olema, et tundub uskumatu, siis hakatakse seda uskuma (või vähemalt ei vaielda vastu). Sestap pole skepsiselgi mõtet - vaata niisama lahtiste silmadega ringi ja kui isegi tõde jääb nägemata, ei jää vale märkamata.
Aga eelmises postituses panin mingil määral puusse sellega, et - nojah!, Lepa tõmbas kah selle pildi nõmmeraadio kodukale üles. Inimene on inimene, "oskus" aegajalt järelemõtlematusi teha on meile kõigile igiomane.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby oTta » Mon Jan 16, 2012 1:23 pm

EIP-l on positiivseid iseloomuomadusi ning siht mulle meeldib, kuid radikaalsed meetodid on kaugelt haistvad. Tõsi, tihti on radikaalsus hädavajalik...paraku hetke hummaansus-poliitilise seisuga vastuvõetamatu.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby janMortis » Mon Jan 16, 2012 2:19 pm

Jah, aeg-ajalt on ka ise praktiseeritud "üle vindi" ütlemisi, et inimestes "haavatud seisundit" tekitada, mille jooksul siis soovitud mõte läbi "haavandi" ehk ka kohale jõuab. Aga teisest küljest on see kahe teraga mõõk, nagu ikka. Sa võid saavutada öeldule piisava energia ja jõu, kuid samasl iigub vastukaaluks sihik paigast ära. Ja lajatadki sihtmärgi asemel selle taga asuvasse metsa.
Poliitika on asi, kus ei saa lahmida. Kus iga öeldud sõna ja tehtud tegu peab olema hästi läbi mõeldud. Kui tegusid veel mõeldakse läbi (sest see võtab aega), siis sõna on kiire üle huulte lipsama. Sa võid ühiskonda raputada küll oma radikaalsete seisukohtadega (globaalpoliitika kontekstis), aga tulemus ei pruugi olla see, mis soovitud. No näiteks jah, on atraktiivseid jooni ka minu jaoks, kuid samas hakkab totaalselt vastu see vastandumisvaim.
Jah, inimestele on loomulik ennast defineerida läbi vastandumiste, KUID... poliitiline juriidiline ühik võiks siiski veidi külmemat/kainemat sõnavara omada.
Väike ja mikroparteidel on muidugi raske end esile tõsta ilma väikeste shokiteraapiateta. Nõiaring... Väiksus ajab radikaalseks, radikaalsus aga omakorda tõukab enamiku inimestest eemale... mis tähendabki tillukeseks jäämist... mis jälle omakorda toodab vimma ja kibestumist... jne jne jne.
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Eesti Iseseisvuspartei

Postby oTta » Mon Jan 16, 2012 3:39 pm

mnjaa...nähtavaks (kuuldavaks) on nad oma haukumisega end teinud, kuid see ka kõik. hetkel lissalt eristatakse neid hallist massist ning valdavalt kiila-pealae mõttelaadi tõttu...see maik neil paraku mann on.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe


Return to S.M.A.K.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron