Feed

Paragrahv 19

Eesti esimesest satanistlikust organisatsioonist.

Paragrahv 19

Postby janMortis » Tue Oct 19, 2010 8:21 am

Jõudis minuni ka üks infokild, mida ennem ei olegi kuulnud/näinud (või tähele pannud:). Nimelt MVO registreerimistaotlustega seoses on härra Pihl (jah, seesama kes äsja potkut sai sotsdemmide pukist) usinasti pastakat kulutanud, nagu tol ajal nii mõnedki teised hirmunud ametnikud/poliitikud, ja käske/korraldusi siia-sinna jaganud, et "satanistlik oht" kiiresti ja effektiivselt (seaduse jõuga?) elimineerida. Selles valguses hakkan ma üha selgemini aru saama, miks absoluutselt KÕIK meil nii kaua aega võttis, miks kummi venitati riigi poole pealt praktiliselt katkemiseni. Nojah, kui püksid püüli sõeluvad, siis... Muudeti seal minuteada kibekiiresti koguni seaduseidki (võeti uus vastu)? Meie pärast?

Igatahes on ühest office'ist teise saadetud kiri, mille viimane lõik on säärane (kahjuks ei viitsi ma kahte A4 siia ümber trükkida):

Satanistlik ideoloogia ei austa ega arvesta teiste inimeste õigustega Põhiseaduse (paragrahv) 19 kohaselt (inimväärikus, piinamine ja julmuse keeld), seetõttu on satanismi koguduse registeerimisest keeldumine õigustatud usuvabaduse piirang, mis on demokraatlikus ühiskonnas vajalik ja ei moonuta usuvabaduse olemust.
Lugupidamisega Jüri Pihl Kantsler
*12.04.2005a


Vaat nii. Selle võiks suisa teemaks võtta, kuidas ja mida arvab satanism inimväärikusest, piinamisest ja julmusest. Samal ajal iga keharakuga tunnetades, et hoolimata riigikiriku puudumisest on Eesti riigiaparatuur vägagi kristliku mentaliteediga. Vähemalt selles osas, mis puudutab "saatanlikku ohtu"... Musta Veenuse Ordu on OHT Eesti riigile ja selle kodanikele. Siinkohal tekib küsimus, miks sitapäisusele peab reageerima teise põse pööramisega, kust võtab riik (või selle ükskõik milline esindaja) õiguse kodanikult ALANDLIKKUST nõuda?!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Tue Oct 19, 2010 11:36 pm

Siin polegi midagi eriti juurelda ma mõtlen, sest Pihl ilmselgelt räägib SELLEST satanismist, millega kristlus oma jüngreid hirmutab, mitte aga sellisest reaalselt eksisteerivast satanismist, millesse meie usume ja mis on lühidalt kokku võetud "Saatanlikus piiblis".
Kui satanism oleks tõesti selline nagu kristlik filosoofia sellest räägib, siis oleksin ma arvatavasti tulihingelisem satanismi vastu võitleja kui härra Pihl.
Samas..ma arvan, et riigiametnik ei saa nii rumal olla. Küllap ta ise ka teab, mis see satanism on, kuid...miski takistab ametnikke mõistmast. Arvan, et kristlus on maailmas lihtsalt nii korraliku töö teinud oma versiooni jutustamisega satanismist, et kõik löövadki vedelaks kohe kui seda sõna kuulevad. Kardan, et sama eelarvamus on ka kohtunikel...

Usun, et tulevikus see arvamus muutub, kui me kohtusüsteemis veel kainet mõistust ja ateistlikke kohtunikke eksisteerib.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby Woland » Wed Oct 20, 2010 1:00 pm

Teine võimalus on see, et Hr. Pihl on lihtsalt tähenärija, kes on võtnud väga tõsiselt Saatanliku käsku nr 4.
Code: Select all
4. Kui külaline sinu valdustes ei austa sind, kohtle teda julmalt ja halastuseta.

Arvatavasti on Hr Pihli ettekujutus sõnast julmus satanismi kontekstis sellinne:

Image
Woland
Tiro
 
Posts: 3
Joined: Tue Oct 19, 2010 11:00 pm

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Wed Oct 20, 2010 3:13 pm

Mhmh, keskaegne inkvisitsiooni piinamismeetod "veega piinamine".
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby rax6 » Wed Oct 20, 2010 4:02 pm

Vaevalt ei jüri ültse seda paberit läbiluges. mingi asjapulk tõi selle hommikul ta lauale, va tegelinski viskas lihtsalt "käpa alla" (nagu ikka need asjad käivad)
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Paragrahv 19

Postby janMortis » Wed Oct 20, 2010 4:03 pm

Üldiselt riik peabki tähte norima. Heaoluühiskond (selline, mida me VÄIDAME end olevat või mille poole me VÄIDAME end püüdlevat) ei saa omale potentsiaalseidki probleemseid kohti lubada. ERITI, kui tegu on religioonidega/usuga, ERITI-ERITI, kui tegu on sellise grupiga, nagu satanistid!

Tunnistagem ausalt, et Eesti satanism on toores, eesti satanistid vb veelgi tooremad. MVO'l puudub selline massiivne raskekahurvägi juristika alal, millist oleks vaja, et Eesti riigiaparatuuris satanismi läbi suruda. Seda lihtsalt ei ole. Isegi kui MVO'l oleks mingil personaalsel põhjusel ilma rahata töötav tipp-jurist, siis ei aitaks ka see. Vastujõud on lihtsalt liiga tugev ja jäärapäine ning... sabaotsani hirmunud ja vihane!

Me võime öelda, et ametnikud on jõulukristlased ja omavad satanismist soovunelmatesse kalduvat "ülevaadet", mis toetub pigem Hollywoodi filmidele kui reaalsusele, KUID... Nende kohus on asju juriidiliselt korrektselt teha, kõik esitatud dokumendid ja materjalid detailides läbi nämmutada ning leida LEGAALNE põhjus igasugu taotluste tagasilükkamiseks, kui esitatud materjalid seda vähegi võimaldavad. Kindlasti on neil mingi visioon, milline satanism "võiks olla" või milliseks "seda sundida". Aga selle tulemuseks oleks samas see, et nende arusaamadest lähtudes ja end ümber defineerides muutuks Eesti satanism mingiks haigeks lilleliseks ilaks, mis oleks muu maailma silmis lausa naeru- ja põlastusväärne.

ps. niipalju kui ma olen takkajärgi pabereid uurinud (nüüd, kus mul on veidi rahulikkumat mõtlemist ja omamoodi pädevust), võib öelda, et MVO on ametnikele andnud ohtralt nii kuule kui püssirohtu enese tulistamiseks... Ja ma ei räägi üksnes komavigadest, vaid põhimõttelistest apsakatest...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Wed Oct 20, 2010 11:36 pm

Viskaks isegi neile põhjalikuma pilgu peale, nüüd, kus ma sealt töölt ära tulin ja enam-vähem jagan, kuidas need asjad "seal" legaalselt käivad... Et millised need nõrgad kohad siis vanast asjaajamisest ikka on, mida nad tulistada vajadusel saaksid... Oluline tuleviku vaatevinklist ongi just see, mida on öeldud meie esindajate suust... ah aga see selleks, mis sest praegu ikka nämmutada, kaugem tulevik.

Ilget juristiarmeed pole MVO-le mu arust vaja, piisaks vaid ühest, kes läheks ja oskaks minna asjaga lõpuni (st vajadusel Riigikohus). Ei pea hetkel kedagi konkreetset silmas siiski...näis, mis tulevik toob.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby janMortis » Thu Oct 21, 2010 12:14 am

No usu mind, riigil (ja selle kristliku mentaliteedi mõjusfääris olevatel ametnikel) OLI, kus tähte norida ja millega vastu tulistada :) Aga jah, me olime noored ja rohelised ka eks... Ning puudus esiteks teatav elukogemus ja oskus erinevaid skeeme läbi mängida eelnevalt ning oma tagalat kindlustada...

ps. sa ära siin väga valjusti midagi plaanidest räägi, mõni ametnik situb end täis veel jälle ja ajab mesilasepesa sumisema ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Thu Oct 21, 2010 11:28 am

Selleks ma nii ebamääraselt rägingi ja end tundmatuna hoian...kõik jutul lõpp. Ma tulen nüüd su poolt läbi ja ostan raamatu kingituseks ühele mehele.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby earache » Mon Oct 25, 2010 5:19 pm

mõtlesin ka pisut kuidas antud asja parandada ja tekkis paar mõtet
et pöörata rahva arvamust peaks alustama heategevusest
alustada katkematut inimestele heategemist
koguda lastekodudele raha
koguda vahendeid kõikidele invaliididele ja mõistuselt nõrgematele
käia vanadekodudes vanuritega suhtlemas, neile lehti lugemas, toeks
õnnetuste korral olla vabatahtlike esirinnas abiks
noorte seas propageerida moraali, kõrgeid ühiskondlikke väärtuseid
jne jne

kui mitte algul, siis aasta- paari pärast kindlasti hakatakse äramärkima häid, vastutustundlikke, entusiastlikke, ühiskondlikult aktiivseid jne- sataniste
User avatar
earache
Discens
 
Posts: 39
Joined: Thu Oct 07, 2010 12:23 am

Re: Paragrahv 19

Postby Valhalla » Mon Oct 25, 2010 6:41 pm

Kusjuures osad mainitud ideed on ysna head nagu:koguda lastekodudele raha(ka vajaminevaid esemeid, nagu riided, jalatsid,tarbekaubad. mitmete autoklubidega on kujunenud see traditsiooniks.)
koguda vahendeid kõikidele invaliididele ja mõistuselt nõrgematele.

Kuid noo andke andeks, kuid ma ei kujuta ette käia vanadekodudes vanuritega suhtlemas, neile lehti lugemas ilma et see tekitaks koigepealt yhiskonnas täieliku mässu ning sakuti vanurite sydamed ei pea vastu kui saab avalikuks et lehelugeija on satanist. Vaesekesed hakkavad arvama et tahame nende hingi poorata jne.

Kuid v6imaluse korral v6iks uurida näiteks j6ulupakkide tegemist m6nele lastekodule. Ja kas ongi vaja toonitada et see just satanistide poolt. See v6iks hoopis olla lihtne zest yhiskonna hammasrataste vahele jäänud laste aitamiseks.

6nnetuste korral olen olnud korduvalt vabatahtlik, nii metsatulekahjudel kui ka inimeste otsinguil. Kuid pahatihti eeldab selline abistamine ka seda, et isik v6i isikud midagi ka antud valdkonnast teavad. Vastasel korral v6ib tekitatud kahju olla suurem kui asi seda väärt on. Ehki m6eldakse head.

Kardan et yhiskond pole valmis veel vastu v6tma ideed heast Satanistist. Kristlik kirik on kujundanud seda imaget viimased 2000 aastat oma suva järgi, seda juba paari aastaga ei murra.
Valhalla
Admin [MVO]
 
Posts: 197
Joined: Sun Sep 26, 2010 4:51 pm
Location: Pärnumaa.

Re: Paragrahv 19

Postby oTta » Tue Oct 26, 2010 10:52 am

no inimväärikusest ei saa isegi poliitikas juttu olla...neil pole seda lissalt. meie ju ülistame elu...eriti enda oma.
aga kust kohast se "piinamine ja julmus" välja võlutud on. põhikirjast siukest punkti mai mäleta, et me kedagi kuskil julmalt piinamas peaksime käima.
pihl võiks siiski lähtuda rohkem põhikirjast, mitte Saatanlikust Piiblist.
on ju võimalus, et ta seda lugenud on, aga siiski põhimõtteliselt vastu. kui lugenud pole, sis on veelgi ignorantsem.

ei kujuta ette, et mingi heategevusega tegeleda suudaksime, kui meie aktiivne meeskond sedavõrd väike. mul endalgi viimasel ajal raskusi foorumi postidega ennast kursis hoida..rääkimata sis mingi heategevusega seigelda.
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Paragrahv 19

Postby janMortis » Tue Oct 26, 2010 2:53 pm

Piinamist ei löö jah ette, aga julmus on tõlgendamise asi selles kontekstis. Julmus on seaduse silmis põhimõtteliselt kallaletungijale sama või suurema jõuga vastamine!!! St. enesekaitsepiiride ületamine.
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Paragrahv 19

Postby rax6 » Tue Oct 26, 2010 5:50 pm

jM, asta... keegi võiks mu mälu parandada, aga minteada oligi probleem selles, et SP ütleb mis tingimustel loomi tappa ja samas võtab SP inimest kui üht loomadest. Samuti ei olnud/ole "intelligentidele" vastuvõetav rünnak teise põse ette keeramise asemel ja muu millest võib välja lugeda füüsilst "madinat". Samuti ei olnud sellel ajal tehtud ühtegi rituali (tseremoniaal) ja loomulikult meid (MVO-d) ei usutud vaid arvati, et MVO varjab SUURT vandenõud (ega ise kah ei oleks uskunud).
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 6:56 pm

See hädakaitsepiiride ületamine on muidugi nii ja naa. Meile räägiti ühest Riigikohtu lahendist, kus mees oli üksi kodus ja tema korterisse tuli kaks murdvarast sisse. Mees äsas ühe neist kirvega surnuks, lüües otse pähe (mehel olid vist ka naine ja lapsed kodus) ning teine pani seepeale plehku. Hädakaitse oli õigustatud kuna oht nii mehele kui ta perele oli reaalne ning minuteada olid vargad ise ka külmrelvaga vist varustatud (seda veel välja tõmbamata, aga olemas oli). Vahel on ka julm tegu õiglane on jutu mõte.
Väita aga, et satanism julmust soosib, on küüniline.
SP-s ma nii palju mäletan, et vaid üks põhimõte lubab looma tappa ja ka siis kui ta ründab. Sama kehtib ka inimesega ja teatud juhtudel võib tapmine olla isegi õigustatud nagu eelmainitud näite varal, kuid ENAMASTI peab jah olema tekitatud kahju maksimaalselt võrdne ärahoitavast kahjust...inimese elu ja tervis on väga olulised õigushüved ning nende kaitseks on teatud juhtudel lubatud ka väikene hädakaitsepiiride ületamine.
Enamasti, kui rünnatakse püstoliga, võid ka end kaitsta püstoliga, kuid kui ründajaid on kaks ja nad tulevad nugadega, ka siis on lubatud tulirelvaga end kaitsta...kõik sõltub asjaoludest. Põhjustades hädakaitses aga kellegi surma, võid olla suht kindel, et asi jõuab kindlasti kohtusse.

Siit jällegi minu mõte, et iga saatanlikku maailmareeglit jms filosoofiast tulenevat peab muidugi tõlgendama kooskõlas selle riigi seadustega, kus sa asud noh.

Naljakas tglt luegda, et kunagi selliste väidetega registreerimist maha tehti riigi poolt :lol: uskumatu... no arusaadav on see, et inimene kardab või pigem pelgab seda, mis on talle tundmatu ja millest täit arusaamist pole, kuid siis tuleb end lahti seletada, et karta pole ju midagi ja me ei kujuta endast värdjaid julmureid...kas siis rahulikul teel või muude institutsioonide kaudu... noh see on mu mõte.

Mis teised arvavad sellest jutust?
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby rax6 » Tue Oct 26, 2010 7:06 pm

:shock: :?
Kahjuks enamus asju mis võivad sinujäoks "naljakda tunduda" foorumis ei arutata.
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 7:10 pm

Korraks tooks välja EV PS §19 täpse sõnastuse:
§ 19. Igaühel on õigus vabale eneseteostusele.

Igaüks peab oma õiguste ja vabaduste kasutamisel ning kohustuste täitmisel austama ja arvestama teiste inimeste õigusi ja vabadusi ning järgima seadust.

Kas märkate siin sõnu piinamine ja julmus. Piinamist ja julmust saab ette heita vaid siis, kui "seadust ei järgita" piinamine ja julmus on karistusseadustikus. Minu arust täiesti asjatundmatu inimese poolt kirjutatud etteheide aastal 2005. Aga noh, selge see, et see tekst oli kellegi teise poolt ette söödetud ja nii ta ka läks. Naljakas...

Mingi etteheide oli vist ka see, et SP-s sisaldub "Inimohvri valikul". Lugeda see läbi, siis seal sisalduv on põhimõtteliselt tavainimese jaoks kasulik selles mõttes, et tegu on ENESE VÄLJAELAMISE MEETODIGA kuskil omaette (hävitusrituaali n.ö läbi viies). Parem las elab inimene end välja omaette viha välja valades, olgu selleks siis sajatuste kirjutamine paberile või seal kirjeldatud nukk, mida neetakse...kui inimesel hakkab sellest parem, siis on ju hästi. Igatahes parem, kui ta läheb vihatud inimesele füüsiliselt kätte maksma! - NII saakski seda peatükki lihtinimese kombel seletada, arvan ma.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 7:11 pm

Ah siin polegi midagi suurt arutada, lihtsalt imelik, et selliste väidetega tullakse vastu noh. Muud polegi öelda..
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby Jann » Tue Oct 26, 2010 7:33 pm

Ehk mõtles härra kantsler hoopis Põhiseaduse § 18?

"§ 18. Kedagi ei tohi piinata, julmalt või väärikust alandavalt kohelda ega karistada.
Kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele."
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Paragrahv 19

Postby janMortis » Tue Oct 26, 2010 9:55 pm

Seaduse painutamise võimalus. Tõlgendamisvõimalus st.

Ainuüksi see, et satanist nimetab idiooti idioodiks võib olla teise inimese väärikuse solvamine! Tänaval jah räägitakse, ja tehakse "päris" asju, aga ametlikul tasandil peab tähte norima.

Kusjuures, niipalju kui ma olen aru saanud, on satanismi legaliseerimise/registreerimise vastaste suurimaks kiviks, mida nad meie suunas heita saavad... Saatanlik Piibel! Ja tunnistagem, see on tõlketöö, me ei ole seda loonud, seega ei ole me võimelised selle IGAT LAUSET kaitsma ja lahti seletama tasandil, millega riik rahulduks. Kristlust näiteks võtta pole üldse mõtet kusjuures, kristlusel on eristaatus, mida toetavad vist KÕIK olulistel kohtadel töötavad isikud ning seda ebakõla/vastuolu ei võeta arvesse, tuues sisse igasugused muud põhjendused (kui üldse, sest meie paraleelide tõmbamisele on "tugevama õigusega" suhtkoht sülitatud seni!!!).

Seega... Saatanlik Piibel tuleks satanismi alustala staatusest (paberites) välja arvata? Religiooni arhitektuur tuleks üles ehitada puhtalt "oma materjalidest", et absoluutselt iga sõna ja lause oleks kontrollitud (meie loodud)? Ma niisama spekuleerin, mitte-ametlikult ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Next

Return to Musta Veenuse Ordu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron