Feed

SATANIST

Jutt satanismist, mis ei vaja kitsamat fookust.

Moderator: rittmeister

SATANIST

Postby Kurat21 » Tue Sep 28, 2010 2:18 pm

{{{RePosting Beloved}}}

Iga ennast satanistiks pidav foorumlane paneb (mitte vähem kui) viie selgesti arusaadava punktina siia topicusse kirja, et miks just tema ennast satanistiks peab (seejuures vältida herr LaVey üksühest tsiteerimist, sest kindlasti on igal satanistil niipalju individuaalsust, et mitte olla herr LaVey kloon).

Miks? Sellepärast, et on vaja. Nüüd.

Tegelikult sellepärast, et IGA satanist peab oskama põhjendada-vajadusel selgitada, miks ta nimetab ennast satanistiks.
Arvate, et sellist vajadust ei tule? No palun, oodakem järgmise ajaleheartiklini, kus ennast satanistiks nimetav tegelane on kuskil hauda rüüstanud või mõne muu sigadusega hakkama saanud. Kas soovid tõesti, et sind sellisega seostataks?
Satanistidel on võimalus luua ise oma imago, mitte oodata, et mõni leheneeger seda nende eest teeb. Selleks on aga vaja jõuda ühisele seisukohale, mis enamusele satanistidest sobiks.

Niisiis, mis teeb SINUST satanisti?
(võta aega, ja mõtle selle üle rahulikult järele, alles siis kirjuta)
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

SATANIST

Postby Kurat21 » Tue Sep 28, 2010 2:19 pm

{{{RePosting JanMortis}}}

Kusjuures, kui sa loeks ja võrdleks meediaväljaannete teemakajastusi, mis puudutavad satanismi, siis näeksid, et viimase 5 kuni 10 aasta jooksul on need niiöelda "satanistid" oma vandaalitsemistega leheveergudelt kadunud. Ei ole satanistid, nüüdsest on huligaanid. Pealegi, kui mõni selline ka lehte ilmuks, siis ei ole vist just ilmavõimatu ära track'ida kesse murjam on ja kus ta tõenäoliselt elab või koolis käib... :)

Aga:
Ma pigem defineerin satanismi, sest siis kukub ehk arusaadavam välja. Et siis, mis on satanism minu jaoks ja sealt siis ehk loete ka välja, miks ma end satanistiks pean.

Satanism on...

...ausus teiste ja iseenda vastu.
...uudishimu, mida ei saa käskude keeldudega piirata, lämmatada.
...SP's olevate käskude/reeglite loomupärane aktsepteerimine ja nende järgi elamine (konstantne üritamine, mis ehk viib lõpuks võiduka lõpuni).
...püüd loogika ja objektiivsuse suunas.
...iseenda tunnete (hirm, armastus...) tunnistamine.
...suutmatus aktsepteerida pealesunnitud Tõdesid.
...Saatan kui teadvuslik entiteet.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: SATANIST

Postby oTta » Wed Nov 10, 2010 8:24 pm

olen satanist, kuna:
- olen iseendale aus
- olen skeptiline kuni tõestuseni
- teen head sellele, kes teeb seda mulle (ja vastupidi)
- olen ambitsioonikas
- usun ennast ja toetun kõige enam endale (olen ise enda kõige suurem jumalus)
- hindan end ümbritsevat elu
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: SATANIST

Postby Abbaddon » Thu Dec 23, 2010 12:31 am

Olen satanist, sest:
*tean mida tahan ja ei karda seda saavutada;
*tean enda väärtust ning julgen seda tunnistada;
*oskan ja tahan olla kriitiline asjade suhtes, mis mind häirivad;
*tahan olla vaba;
*armastan end sellisena nagu olen ja ei muutu ilma Enda isikliku tahteta.
Even I make mistakes. I know it's hard to believe-kind of surprises me myself-but I guess it has to happen. It's probably some kind of karmic way to balance out the universe. Otherwise it wouldn't be fair one person so full of awesomeness.
User avatar
Abbaddon
Tiro
 
Posts: 4
Joined: Wed Dec 22, 2010 11:23 pm
Location: Tallinn

Re: SATANIST

Postby Jann » Fri Dec 24, 2010 1:26 pm

Olen satanist, sest pean oluliseks järgnevat:
- olen enesekindel ja minu arvamus peab olema arvestatav
- pean oluliseks tarkust, ambitsioonikust ja edasipürgimist, sallimata isikuid, kelle elus puudub kindel siht
- kohutavalt meeldib kriitiliselt mõelda ja püüda kahelda kõiges, sest see arendab sind ennast paremuse poole
- huvitun maagiaga seonduvast
- pean inimesele väga omaseks enamikku, mis on kirjeldatud saatanlikes pattudes, deklaratsioonised, käskudes...kuid iga satanist valib sealt enda jaoks sobivamad, mitte ei püüa kõiki oma elule kohandada.
- olemata lugenud "Saatanlikku piiblit" juba järgisin teatud põhimõtteid, mis seal raamatus kirjeldatud olid. Hiljem avastasin, et see ongi raamat, mis mulle üsna omane on, kuid mitte 100%-liselt.
- sest tunnen, et satanism on niivõrd südamelähedane, et pean vajalikuks vajadusel selle edu eest võidelda legaalsete vahenditega.
- sest tunnen, et kui olen hädas või masenduses, siis eelmainitud põhimõtete järgimine toob mu sellest välja ja teeb taas enesekindlaks ja olemise heaks...
- sest mulle ei meeldi kummardada kedagi teist kõrgemat..kui üldse kummardada, siis iseennast...
- sest usun, et elan siin maailmas vaid ÜHE KORRA ja teist ei tule ja elangi nii, et see on esimene ja VIIMANE KORD!
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: SATANIST

Postby marengo » Sun Dec 25, 2011 12:14 am

Tahan oma aega pühendada neile, kes seda minu silmis väärivad.

Tahan, et ülbitsejast vaenlane saaks karistatud viisil, mis kaotaks tal isu edaspidi taolist käitumist korrata.

Ma ei viitsi jamada vastuoludega, mida ohtralt pakuvad nn hüvakäe rajad.

Kui keegi väidab midagi uut teema kohta, mis on minu jaoks oluline, tahan alati tõestust (juhul, kui ei ole tegu isikuga, keda väga usaldan).

Olen enda suhtes kriitiline, sest tahan areneda.
marengo
Munifex
 
Posts: 11
Joined: Sun Nov 27, 2011 3:39 am
Location: Tallinn

Re: SATANIST

Postby rittmeister » Fri Jan 06, 2012 3:58 pm

1. ...sest ei pea end kunagi kellestki kehvemaks ja valin endale autoriteedid omaenese-, mitte ühiskondlikest-, kriteeriumidest lähtuvalt.
2. ... sest olen 80-90%-ni küündivalt introvertne (mõtlev – tajuv/märkav tüüp), suheldes kogu ümbritsevaga läbi subjektisuhte (ehk siis läbi peegelduste iseendas), asendades moraali omaenese eetiliste tõekspidamistega (toestatuna vastutusvõimele).
3. ...sest kahtlen skeptitsismi mõttekuses, kuna tunnistades fantaasiamaailma sama vajalikuks kui reaalselt eksisteeriva, oman kindlat piiri nende vahel, mida ei liiguta ka mitte mingisugused kogemused (s.o. skeptitsism – reaalsuse suunas ja/või vaimne kogemus – fantaasia suunas). Kõik jäägu sinna, kus on, kuid leidku tunnustust ja rakendust (7.käsk!).
4. ...sest, oh seda kokkusattumust :) , olen eluaeg olnud meelitaja ja shokeerija, sest see vastavalt kas avab tee teistesse inimestesse või sunnib ebameeldivad isiksused minust eemale hoidma.
5. ... sest jätan nii ükstaskõik millised usklikud koos võitlevate ateistidega rõõmsalt hüvakäerajale, kus nad kõik võivad omavahel kakelda ja mitte leppida sellega, et see mida nad peavad tõeliseks, ei pruugi üleüldse „nii“ või „olemas“ olla. Kurakäerajal võin ma endale jätta julguse leppida sellaga, et see mida ma ei pea tõeliseks, VÕIB olemas olla. Ja sõltumata tulemist või tegelikusest on see minu enda valik ja otsus, millega ma olen valmis silmitsi seisma.

... ja autoroolis eelistan raadiole enamasti omaenda peas toimuvat jälgida/kuulata/mõelda :)
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: SATANIST

Postby Ishtar » Wed Aug 08, 2012 12:52 am

Ma ei salli rumalust, ma ei salli teiste arvel "toituvaid" parasiite.
Olen alati olnud väga individualistlik ning mulle ei meeldi karjas jooksmine. Eelistan ise oma asjad üksi ära ajada.
Ma suhtun teistesse inimestesse nii, nagu nemad minusse suhtuvad: kui tegelane käitub minuga halvasti, saab ta selle kõik tagasi ning andestust ei tule. Kui aga teine mind hästi hoiab, hoian ka mina teda hingega vastu.
Ma tunnen ennast kõige loomulikuma loomana: mul on oma vajadused, soovid, tahted, mis tuleb mul endal täita.
Ma armastan ennast, ma armastan ELU! Naudin seda kõike täiest hingest. Üritan alati kõike kõige paremini näha, et nautida iga momenti oma elust. Elan vaid korra! Praegu! Ei kohku iial tagasi enda heaolu pärast võitlemisest.
User avatar
Ishtar
Discens
 
Posts: 48
Joined: Sat Aug 04, 2012 11:11 pm

Re: SATANIST

Postby Jann » Fri Aug 10, 2012 1:53 am

Sinus ja Su jutus võin tunnetada täiesti sobivat materjali ühe hea satanisti jaoks. Teretulemast meie perre :)
Elame ju vaid ühe korra ja seda elu tuleb nautida täiel rinnal ja elada nii, et endal ja ka oma lähedastel oleks lahe kuna kui on su lähedastel hea, siis on ka sinul kuna nad vastavad samaga.. niiet õiged mõtted! Astu ligi ;)
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: SATANIST

Postby Ishtar » Fri Aug 10, 2012 11:27 pm

Tore kuulda, et mind hakatakse vaikselt omaks võtma! Usun, et minu vanus [noorus] pani nii mitmedki inimesed kahtlema, ent ma tõestan, et minu puhul on tegemist täiest hingest elu nautiva satanistiga! ;)
User avatar
Ishtar
Discens
 
Posts: 48
Joined: Sat Aug 04, 2012 11:11 pm

Re: SATANIST

Postby Kurat21 » Mon Aug 13, 2012 3:42 pm

Ishtar wrote:Tore kuulda, et mind hakatakse vaikselt omaks võtma! Usun, et minu vanus [noorus] pani nii mitmedki inimesed kahtlema, ent ma tõestan, et minu puhul on tegemist täiest hingest elu nautiva satanistiga! ;)

See paneb tõesti kukalt kratsima...:D Ma olin ka ennem kuulnud, et vanus on formaalne, aga seniajani polnud ma vist seda eriti tõsiselt võtnud.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: SATANIST

Postby Fomoorlane » Mon Aug 13, 2012 8:01 pm

Püüan ka siia midagi väikest lisada:
Olen satanist kuna
1)olla mina ise ja väärtustada teisi sellisena,nagu nemad on:
2)kui ma suudan kõrvaga kuulda seda,mida saan käega katsuda,siis on see minule reaalne ja mitte võlts.
3)tahan austada neid ,kes austavad mind ja tahan tunda neid,kes tahavad mind tundma õppida.
4)kui ma olen rumal,või teen midagi rumalat,siis ma vabandan ,mitte ei poe oma vale/rumalus taha.
5)austada pere ja oma sõpru
6)ma ei sunni end vägisi arenema,veel enam ,arenema teistele,et nende silmis olla keegi.
7)areng on minule kui söök.Kui ma olen näljas,siis ma tarbin seda ja kui ma vajan midagi uut,siis ma teen selleks midagi.
8)ma ei seedi õelaid,ülbeid ja valetajaid.
9)kui ma valetan,siis kas põhjusega ,või vaenlasest vabaneda,kuna häda vale on lubatud,kuid pead siiski jääma iseendaks.
10)ma ei poe märgi või sümbolite taha,et tõstada kellegile ,kes ma olen või olla tahan.
11)sümboleid mida ma kanna ,on tähtsad mulle,mitte teistele
12)satanism elab minus läbi mu muusika mida ma kuulan,raamatud ,mida loen,inimesi/tuttavaid/sõpru ,kellega suhtlen,elu ja hinge energia,mida ma tajun ja mida ma tajun teistes.
13)Ära valeta iseendale!!!!!!!!!!!!
Sometimes when you're blind, and times seem darkest, you can often see things more clearly.
User avatar
Fomoorlane
MVO
 
Posts: 156
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:23 pm

Re: SATANIST

Postby 27vaimu » Mon Aug 13, 2012 10:02 pm

Tegelikult sellepärast, et IGA satanist peab oskama põhjendada-vajadusel selgitada, miks ta nimetab ennast satanistiks.

1. Ma ei "PEA" mitte midagi kui ma ei taha.
2. Ma suudan selgitada inimestele, kellele pean üldse vajalikuks seda teha, miks ma olen "Satakas"

Sry, kõlab õelalt aga punkt 1 ütleb kõik: Ma ei pea kui ma ei taha: hoolima ,armastama, lööma, jooma, vihkama ja mida kõike veel.

Veider asja juures on see et ma olen enda noorusea tõeks-pidamiste juurde tagasi jõudnud.

MA EI PEA MIDAGI TEGEMA EGA USKUMA.........mida ma ei taha
SA EI PEA MIDAGI TEGEMA EGA USKUMA.........mida sa ei taha (V.Mets)
27vaimu
Immunis
 
Posts: 68
Joined: Tue Feb 01, 2011 5:43 pm

Re: SATANIST

Postby Ishtar » Mon Aug 13, 2012 11:35 pm

Kurat21 wrote:
Ishtar wrote:Tore kuulda, et mind hakatakse vaikselt omaks võtma! Usun, et minu vanus [noorus] pani nii mitmedki inimesed kahtlema, ent ma tõestan, et minu puhul on tegemist täiest hingest elu nautiva satanistiga! ;)

See paneb tõesti kukalt kratsima...:D Ma olin ka ennem kuulnud, et vanus on formaalne, aga seniajani polnud ma vist seda eriti tõsiselt võtnud.




Aga miks on siis foorumis teema "Kuidas suhtuda väikestesse?" ja see täidetud igast küljest negatiivsete tekstidega, et noored ei saa arugi, millega on tegu jne?
User avatar
Ishtar
Discens
 
Posts: 48
Joined: Sat Aug 04, 2012 11:11 pm

Re: SATANIST

Postby janMortis » Tue Aug 14, 2012 12:23 pm

No sellest võib näiteks järeldada, et teema algatamise hetkel olid noored (ma mõtlen, alla kahekümnesed inimisendid) ja nende suhtumine satanismi ning nende eneseväljendamine satanismi võtmes siin nö. "teemaks".
Elik MVO kui ainus ühendus Eestis, mis püüdleb satanismi juriidilise aktsepteerimise suunas lihtsalt on kohustatud oma seisukohti kujundama erinevate MVOsse ja satanismi puutuvate füüsiliste/juriidiliste isikute ja nähtuste suhtes.

ps.vaatan, et tegu pealegi RePost'iga, mis tähendab, et asi on kopeeritud meie vanast foorumist ja põmst justkui hoopis teisest ajastust :D
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: SATANIST

Postby Ishtar » Tue Aug 14, 2012 4:51 pm

Ahah, selge. Mõistan! [:
User avatar
Ishtar
Discens
 
Posts: 48
Joined: Sat Aug 04, 2012 11:11 pm

Re: SATANIST

Postby The_Wraith » Tue Aug 14, 2012 6:56 pm

Märkasin, et ma polegi siia teemasse midagi kirjutanud. Kui ma õigesti mäletan, ei teinud ma seda ka eelmises foorumis.
Ega siis midagi, lubage ma räägin teile...

Küsimusele, mis teeb minust satanisti võiks ma vastata, et minust teeb satanisti eelkõige suhtumine kõige noorematesse.
* Ma ei kannata, kui lapsi kiusatakse, olgu see siis füüsiliselt või psüühiliselt. Vanemate, võõraste, või teiste laste poolt.

Teiseks toon välja vastutustunde.
* Inimesed, kes on tõestanud end võimelisena oma tegude eest vastutama, pälvivad minu austuse. Samas inimesed, kes on tõestanud vastupidist, ei ole minu silmis midagi väärt.

Ära mainimist tasub ka minu suhtumine elusse.
* Minu arvates on elu lihtsalt üks pikk võimaluste jada, seejuures on võimalusi igasuguseid. Olukorda "kehvemaks" teha võimaldavaid valikuid võib isegi olla rohkem kui neid, mis elujärge parandada võimaldavad... Kuid valikuid on siiski palju ja igasuguseid. Tuleb teha õiged valikud, mitte kunagi kahetseda ja nautida seda, mis on kätte võidetud (töötatud).

..ning inimestesse.
* Tunnen vastumeelsust inimeste suhtes, kellel puudub uudishimu. Siinkohal täpsustan, et probleemiks pole mitte see, kui inimest ei huvita mingi teema, mis temast laia kaarega on terve elu mööda läinud. Pigem mulle ei meeldi see, kui inimene ei ole nõus õppima uut nippi uue probleemi lahendamiseks, vaid lunib kellegi teise seda tema eest lahendama. Eriti vastik on minu arvates "õpitud abitus", olukord, kus inimene keeldub mõne korduva "probleemi" lahendust selgeks õppimast samal ajal teades, et ta sellega kindlasti veel kokku puutub. Sellised inimesed raiskavad oma suhtumisega nii enda kui teiste (kelle juurde nad abi paluma jooksevad) aega. Leebemalt suhtun vanema põlvkonna esindajatesse. Samuti: jõukus ei anna häbeneda, ma ei näe probleemi kui teadmiste/osavate käte eest makstakse.

* Mõnedel inimestel on komme iseendale valetada, või vähemalt ignoreerida tõde seda kohates, mis teeb põhimõtteliselt sama välja. Niisuguste inimeste vastu mul küll midagi pole, kui välja arvata võibolla kübeke põlgust. Ühtlasi leian, et kui nad juba ise endale valetavad, võin ka mina seda rahumeeli teha. Samuti teen ma ka kõigile teistele (nii, nagu nad tahavad, et neile tehakse).

* Mainimata ei saa jätta ka austust omandi vastu. Ei ole omanikuta maad ja ei ole omanikuta asju, võõra omandit kasutades, leian, et peaks inimene olema eriti aupaklik omaniku suhtes. Sama ka tema maal viibides.


Ja selle.. EI PEA MITTE MIDAGI koha pealt.. hirmsasti tahaks nõustuda.. kahjuks kuna alternatiivsed valikud on tihti vastuvaidlematult kehvemad, siis tegelikult siiski peab mõnda asja.
User avatar
The_Wraith
Munifex
 
Posts: 15
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:52 pm
Location: Harjumaa

Re: SATANIST

Postby rax6 » Tue Aug 14, 2012 9:57 pm

27vaimult üle pika-pika aja mõistlik jutt :twisted:

VOT KUI EI TAHA SIIS EI PEA! Eriti kellegile tõestama kes ja mis olen ja mida usun 8-)
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: SATANIST

Postby 27vaimu » Wed Aug 15, 2012 4:17 pm

Ja selle.. EI PEA MITTE MIDAGI koha pealt.. hirmsasti tahaks nõustuda.. kahjuks kuna alternatiivsed valikud on tihti vastuvaidlematult kehvemad, siis tegelikult siiski peab mõnda asja.


Sellise asjaga teema ka väga lihtne: Perekond, lapsed..... kui keegi peaks mind panema valiku ette kas pere, lapsed ................siis ei toimu mingit valikut, siis on pere.
Aga see on juba teine teema, igal juhul ei kavatsa ma kunagi teha valikut oma pere ja usu vahel.
Oma pere ees olen valmis täitma oma KOHUSTUSI.
27vaimu
Immunis
 
Posts: 68
Joined: Tue Feb 01, 2011 5:43 pm

Re: SATANIST

Postby neovo » Sun Oct 11, 2015 3:34 am

- Teen mis meeldib ev seaduste ja moraalinõuete piires.
- Allaandmatult saavutan omad eesmärgid et saada hea haridus ja palju raha.
- Ei usu jumalat, usun fakte.
neovo
Discens
 
Posts: 44
Joined: Sun Mar 22, 2015 10:11 am
Location: Valgamaa


Return to Üldine Infovoog

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron