Feed

[Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Läheneme satanismile läbi ratsionaalse, peaaegu ateistliku prisma.

Moderator: rittmeister

[Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby rittmeister » Mon Oct 25, 2010 2:15 pm

[[repost jMo]]
Kui paljud satanistidest on ühel või teisel kujul üldse "kohanud" Saatanat?
Kas visuaalselt või tundena või unenäos või mis iganes... Ma mõistan, et
see eeldab teistlikku maailmavaadet ja -tunnetust, seega panen selle küsimuse
justnimelt siia, mitte kuhugi mujale.
Istun siin keset ööd üleval, suitsetan ja kuulan muusikat ning näete, kuhu
suunas mõtted tüürivad. Tekkis üsna kindel tunne, et ega isegi (või ütleme
koguni ERITI?) satanistide seas selliseid isikuid just väga palju ei ole. Kuivõrd
enamuse tänapäevaste satanistide jaoks on Saatan siiski kõike muud kui
teadvuslik identiteet. Ma usun, et MINGILGI kujul on MVO's Saatanaga
tegemist teinud (mingil tasandil intellektuaalse kontakti näol) võib-olla vaid
paar inimest. Saatana Sõjaväe Inimeste Armee, kus peaaegu ükski sõdur
ei ole näinud, ega saagi nägema/tundma oma Ülemjuhatajat?!
Ja kuidas see on võimalik, et satanistide ja nende vastaste arusaamad
Saatanast ja satanismist NIIVÕRD lahku lähevad? Kumb osapool on fanatismi
poolt pimestatud? Kumb osapool kumba rohkem süüdistab...
[[rePost lõpp]]

Nonäed, lugesin selle läbi ja tuli säärane kreedo Saatana loogikast:

Otsid teed Saatana loogikasse?
Ehk ei olegi nii raske kui esmapilgul paistab...
Jättes kõrvale hüvakäeraja lolli lohutuse, kus igat sitakeeramist tõlgendatakse jumala äraarvamatu tahtena, võiks öelda, et asendades kummardamise õppimisega, on kurakäerajal võimalik see tee Saatana loogikasse leida.
Kuid kuidas seda rakendada, sõltub satanistist endast.
Saatan ei hoia oma „tallekesi“ nagu sitta pilpa peal kuid ei „tasu“ ka neile käkikeeramisega.
Saatan annab lihtsalt vastu lõugu, et sind joone peal hoida ning sinu kohuseks enese ees on sellest omad järeldused teha. Jumal ei aita seda, kes end ise aitab, kuid Saatan aitab.
Kui sa pöördud Tema poole ning soovid midagi, siis pead arvestama, et kuigi see soov pole edastatud palve vormis, ei täida Ta seda siiski. Ta lihtsalt istub oma põrgutroonil ja irvitab, küsides „Ja mis sa minult tahad?“
Sinu kohuseks iseenda ees on elada nii, et olla igal hetkel valmis Temaga kohtuma. Sinu kohuseks iseenda ees on märgata seda, kui Ta mingist oma loogikast johtuvalt on SIISKI mingil (tavaliselt otsustaval) hetkel tõesti sinu heaks midagi teinud. Kui mingi Jõud on pannud su tegutsema või käituma moel, mis su eneseuhkusega täidab. See ei ole võrreldav judeokristliku lootusega. EI! See on võime MÄRGATA, sest seda, kas sina oled võimeline märkama, märkab Tema. Ta ei vaja tänu, ei vaja teenimist, ei vaja kummardamist – ainult märkamist. Sest ta on Isandata ja sooviks sedasama loomuomadust leida ka sinus. Ja see teeb Temast teadvusliku intetiteedi. Sinu jaoks.
Kui satanistis peaks tekkima ekslik illusioon, et Saatanaga suhtlemine on edu aluseks, siis, nagu öeldud, lõuahaak ei jää tulemata. Narr illusioon, et sel ajal kui tuimad massid marsivad ringiratast, lendab osav satanist otse eesmärgile, kehtib vaid end ilma teadlikult Saatana abita teostanud satanistide kohta. Saatana roll sinu elus ilmneb alati tagantjärgi, läbi MÄRKAMISE ja äratundmise, mis valmistab kuratlikku rõõmu mõlemale.
Ei ole vaja olla teadlik teist selleks, et Saatanat näha.
On vaja OLLA VALMIS.
Ja on vaja MÄRGATA.
Ja – ühest asjast ei ole Tal igapäevaselt kahju, kui ta irvitades sind jälgib – ÜLEVUSTUNDEST, ja läbi selle tunde oled sa valmis Temaga kohtuma.
Kui Ta peaks ühtäkki su ees seisma.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby Jann » Mon Oct 25, 2010 11:16 pm

Tere!
Ehk siis sina, rittmeister, defineeriksit Saatanat kui "teadvuslikku identiteeti" ehk identiteeti, mida iga isik endale teadvustab, kuid iial ei saa teada, milline ta on ning kas ta üldse olemas on, et saab teada ta olemasolust alles siis, kui iseend aitab ja tegutseb ning hiljem avastab, et miski on teda veel takka aidanud (kas siis hea tuju, enneolematu tahtejõu või muu sellisega), mis annaks satanistile aimu saatana olemasolust? Sain ma sust õigesti nüüd aru..mh?
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby rittmeister » Tue Oct 26, 2010 10:15 am

Tegelikult peaksin ma nüüd vastamiseks üritama anda emotsioonile kindla definitsiooni.
On's sel mõtet lisaks sellele, millest Sa nii-ehk-nii aru said või täpsemalt - lisaks sellele kuidas konkreetselt SINA sellest aru said?
Kas see poleks see n.ö. satanismi "tüüpviga"?
Aga - iga isik KINDLASTI ei teadvusta. Teadvustavad ainult need, kes leiavad endast peegelduse sellele arhetüübile - Saatanale.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby oTta » Tue Oct 26, 2010 10:22 am

tahsingi just öelda, et iga päev vaatab 1 "sarviline" mulle peeglist vastu :mrgreen:
Sul on 2 valikut:
kas lepid olukorraga
või parandad enda jaoks
,

..aga ÄRA VIRISE!!
oTta
Triplicarius
 
Posts: 372
Joined: Mon Sep 27, 2010 11:13 am
Location: mustamäe

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby Melanholic-Devil » Mon Jul 09, 2012 12:10 pm

Kes usub et see on teadvuslik identideet või midagi muud... siiski on paljude arvamust mõjutanud kristlik kirik. Kui nemad ei oleks inimestele saatanat ette kujutanud(seda sarvilist sokku). Kui kirik poleks seda nii välja mõelnud siis milline oleks saatana tegelikult?
My brain has two sides – on the left, there’s nothing right and on the right there’s nothing left
User avatar
Melanholic-Devil
Discens
 
Posts: 27
Joined: Thu May 03, 2012 1:03 pm

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby Jann » Mon Jul 09, 2012 2:38 pm

Ehk on saatan täpselt selline nagu oled sina ise? Igaühe saatan on tema ise. Nagu ka igaühe jumal on tema ise. Kui üldse on mingi kõrgem olevus olemas, on see sinu enda sees ja sa pead hoolitsema, et ta oleks väärikas ja austusväärne...
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby Evolve » Tue Mar 18, 2014 9:15 pm

Ei hakka kogu seda alateemat läbi lugema, küll aga vastan küsimusele, jagades oma kogemust, mida nägin kuskil 13-16 aastaselt.. hetkel olen 21.Tähendab, et kogu see asi juhtus, kui ma veel ei teadnud illuminaatidest, salajastest ringkondadest vms... teadsin vaid kirikust ja sellele vastanduvast midagi üldiselt.Niisiis nägin ma und.Unes juhtusin olema suures katedraalis, kus käisin läbi värviliste klaas-mosaiik käikude kapuutsides tegelaste järgi.Need mungad või mingid muud tumedad tegelased juhatasid mind Saatana kabinetti.Saatana nägu ma nagu väga meenutada ei suuda, aga igastahes oli ta selline punane musta habeme ja kirkate kuldsete riietega humanoid nagu see stereotüüp ikka.Olin siis kahekessi Saatanaga tema laua taga ja vahetasin mõtteid, kuid mitte sõnu.Ma andsin talle teada, et lahkun tema juurest ja mõju alt ning väljusin sest ruumist.Väljudes nägin eredat valgust end ümbritsevat ja mitte miskit muud peale selle tajumise, et Saatan ütles mulle, et ma tulen kunagi sinna tagasi. :twisted: :twisted: :twisted:
Evolve
Munifex
 
Posts: 5
Joined: Sun Mar 16, 2014 4:32 pm

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby Jann » Wed Mar 19, 2014 12:09 am

Lahe kogemus sul :) Võib-olla suvisel meie ühisüritusel saad oma lugusid teistegagi jagada? ;)
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Repost:jMo kes on kohanud Saatanat

Postby rittmeister » Wed Mar 19, 2014 11:43 am

...kusjuures teema täiesti tõsine! Sarnaste "käikudega" tegelesid ka Freud ja Jung väga tõsiselt, ainult et ei jõudnud kokkuleppele, kas alateadvusesse (unterbewusste) või teadvustamatusesse (unbewusste). Pole spets, aga pooldan seda va Jungi värki "kollektiivsest teadvustamatusest", milline "muster" ehk arhetüüp antakse inimesele kaasa sündides ja millele ta alles ehitab oma personaalse teadvustamatuse. Saatan kui tõepoolest arhetüüp, nagu CoS väidab?
Muide üks märkus - Saatanlikus Piiblis on üks ülioluline lause (s.t. neid on palju ja hetkeks on vaid Yankee Rose'i tähendus mõistatuseks jäänud) - ja nimelt, et "jumal on väga jungilik tegelane". ;)
Ainet mõtlemiseks...
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby janMortis » Thu Mar 20, 2014 5:42 pm

Siinkohal tõusid mul karvad korraks turri, selle lausejupi peale, et "...milline arhetüüp antakse inimesele sündides kaasa..." Korraks tekkis sisemine protest, nagu elaks iga inimese sees "keegi teine"... Mingi teine süsteem, mis ei allu teadvusele ja millega tegeleb rohkem meie alateadvus (mida me aga kontrollida ei suuda)...

offtopic: Mai tea miks, aga Jungi lugemine pakub alati RÄMEDAT RAHULDUST ;)
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby earache » Thu Mar 20, 2014 7:47 pm

vastan "nii ja naa". kui saatan on filosoofiline tegelane, mitte persoon, siis "ei!"

kui saatan on mingi kristlik värd-olend, siis selliseid kohtan korra kuus kindlasti (inimeste näol ja veel hullemaid värdjaid kui piibel kujutadagi oskab)
User avatar
earache
Discens
 
Posts: 39
Joined: Thu Oct 07, 2010 12:23 am

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby rittmeister » Fri Mar 21, 2014 10:32 am

...seljakarvad siis ilmselt :)
Lihtsalt Jungi teooria on säärane, et igal inimesel on sündides kaasas ainult talle omane "kollektiivse teadvustamatuse" muster. Sõna "kollektiivne" ei tähenda ju mitte kolhoosivärki, vaid et "kõigil on", kuigi ainulaadne ja individuaalne. Ja kust siis see ammu tõestatud-rakendatud isikutüübi teooria-praktika? Ikka sealtsamast.
Kaasasündinud isikutüüpi saab kuid EI TOHI vägivaldselt muuta, muidu läheb inimene lihtsalt katki. Miks on äärmuslike/fundamentalistlike/kultuslike usugruppide "mind control" destruktiivne? Sest muudab inimese isikutüüpi. Miks mõned inimesed on kultuses õnnelikud ja teised lähevad katki? Üldjuhul lihtne põhjus selles, et kui inimesel on juba liitudes grupinormidele vastav või ligilähedane tüüp, siis sobib uus keskkond talle ka paremini (see ei kehti satanismis, kus võimalikul grupil ei ole kõiketeadvat ja ilmeksimatut juhti ning seega ka grupiteadvust kui normi). Seni tõestatust on levinuim "grupitüüp" ESFJ (ja vähesel määral ESFP). Kas üldse ja kui palju inimese teadvustamatuse muster ja seega isikutüüp määrab tema religiosse suundumuse, on seniajani lahtine küsimus. Seda on uuritud, kuid seniajani ei ole leitud tõendeid isikutüübi ja religioonivaliku vahelistest seaduspärasustest. Leitud aga on kindlad seosed religiooni sobivuse ja isikutüübi vahel.
Üldjuhul jah - teadvustamatuse muster kui primaarne ei allu teadvusele, kuid introvertne suhtumine on seda rahulikult tunnistada. Agnostikuna ei ole see raske. Teadvuse primaarseks pidamine on aga ekstravertne suhtumine ja eks ekstravertne inimene leia ise oma tee siin maailmas. Kurakäerada poleks see mis ta on, kui igaüks ei saaks ise valida ja teised ei aksepteeriks seda vaidlusisse astumata.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby Evolve » Fri Jun 06, 2014 11:33 pm

jahh..rääkisin siin oma kunagisest kogemusest unes, aga võiks ka siis juba mainida, et kuskil 4-5 aastaselt leidsin vanema vennaga koos mööda sõjaväeosi ja kolahunnikuid ringi tuhlates sellise kitsepeaga skeptri(ps kokkusattumus, et isa leidis umbkaudu sama vanalt maa seest mõõga...kuskil 1800 vast), mis tõeliselt autentne.Kes teab, mispärast ta minema visati, kuid nüüdseks on tal juba 15 aastat vähemalt uus omanik ja vaatab minu toas loojuva päikese poole.Ese on täis graveeritud/põletatud igasugu arusaamatuid sümboleid ja pentagramme, millest ma kahjuks aru ei saa..olen kyll pyydnud dešifreerida, kuid kindlat šiffrit pole, kõige lähem näib vb heebrea keelele a mitte ka päris see.Ehk oskab keegi aidata mind asja lahti selgitamisel!! Muidugi olen huvitatud ka, mis üritusi te suvel peate ja võiksin siis ka oma erilist puuslikku teistele tutvustada...
Evolve
Munifex
 
Posts: 5
Joined: Sun Mar 16, 2014 4:32 pm

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby GraMortis » Sat Jun 07, 2014 6:05 pm

OFFTOPIC küll, kuid vastusena ürituste kohta. Ainuke avalik üritus sel suvel on Eesti Satanistliku Foorumi Kokkutulek, mis on juba järgmisel nädalavahetusel. Teema infoga - http://mvo.saadanas.org/foorum/phpBB3/viewtopic.php?f=33&t=321
"If you want a picture of the future, imagine a boot stomping on a human face - forever." George Orwell
User avatar
GraMortis
Admin [MVO]
 
Posts: 830
Joined: Sun Sep 26, 2010 9:19 pm
Location: Eesti

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby Morgoth » Tue Nov 11, 2014 11:45 am

Me kohtame Teda iga päev - alustuseks võiks oma "hingepeeglisse" vaadata...
Morgoth
Munifex
 
Posts: 17
Joined: Sun Nov 02, 2014 10:00 am

Re: [Repost:jMo] Kes on kohanud Saatanat?

Postby neovo » Sat Nov 07, 2015 6:35 pm

Ma usun et ma olen teda ühe korra näinud või oli see keegi teine.
Tegutsen igast loitsumistega mis vajavad väga keerukaid koostisosasid, ükskord siis lugesin ühte sumeri keelset loitsu (mis töötas väga hästi) aga kui ma ütlesin viimast loitsu sõna ja maustasin koostisosa siis minu ees oli suur must inimese kujuga kogu (umbes 1.5m kaugusel) ja lihtsalt seisis seal mingi 10 sekundit ja kadus ära. peale seda mul kadusid kõik südame probleemid (sünnist saati südameklapi rike) ja mu süda on täiesti terve nüüd.
neovo
Discens
 
Posts: 44
Joined: Sun Mar 22, 2015 10:11 am
Location: Valgamaa


Return to Satanism kui filosoofia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron