Feed

Ammud ja Eesti

Small-talk & chitchat...

Ammud ja Eesti

Postby janMortis » Mon Apr 21, 2014 3:32 pm

Kes teab, mis on Eestis lubatud ammu tõmbetugevus? 165lb? (75kg)
Ammumeistrite kodulehtedelt võib leida, et sellise tõmbetugevusega riistad
on "väiksema ja nõrgema kehakujuga" isikutele. (loe: NAISTELE!!!) Mis
tekitab "igas õiges isases inimeses" tõsiseid küsimusi :D No mis mees
tahaks osta ambu, milliseid originaalis ka roosadena pakutakse (ilmselge
vihjena, kellele konkreetne mudel mõeldud on)
:)

Mis mind huvitab, on veidi suurem tõmbetugevus versus Eesti. Ideid? Kust ja kuidas?

ps. üks vihje ka, MIKS (minu arust) suuremad riistad keelatud on:



:P

Sellegipoolest olen oma "illegaalsest ideest" huvitatud... Kui on reaalne idee, võib ka privas ;)
Küsimusele "Milleks sulle see?" ei vasta- eralõbuks :P
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Ammud ja Eesti

Postby janMortis » Mon Apr 21, 2014 4:29 pm

4. peatükk Jahipidamine
§ 23. Jahipidamine

    (1) Jahipidamine ehk küttimine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine.

    (2) Jahipidamisega on võrdsustatud jahisaaduse, jahitulirelva, jahikoera, koos lõikurotsikuga nooltega jahivibu või püünisega looduses viibimine.

Mnjaa, karmilt panevad, aga ei üllata...

Samas:
    (3) Jahipidamiseks ei peeta:
    1) tiheasustusalale tunginud uluki jälitamist, püüdmist, tabamist või surmamist;
    2) uluki surmamist ulukite tehiskeskkonnas hoidmise kohas, mis on registreeritud Keskkonnaametis;
    3) liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal;
    4) jahimaal viibimist püssikotis või kabuuris oleva laadimata jahitulirelvaga või lõastatud jahikoeraga;
    5) jahimaal viibimist vibukotis või kohvris oleva jahivibuga;

Ok, leidsin ka relvaseaduse, kus vibudest/ambudest juttu ja ongi nii, 75kg on nö. piiramatult lubatud. Kas suurem tõmbetugevus on kah võimalik, aga eri (relva?) lubadega?
Ja "tahtmatult" tekib küsimus, et kui inimene ise omale ammu (või arbaleti?) ehitab, siis kas ta läheb automaatselt kohtukulli ette (kui "vahele jääb")? Et omab "ohtlikku relva" millega ON VÕIMALIK inimest tappa vms. Samas, paljude kodus olevate asjadega on võimalik inimest tappa... Ja kes ütleb, et amb on mõeldud tapmiseks??? Kui väga otsida, leiaks mu elamisest kusagilt kasteetnoa, nii et põhimõtteliselt olen ma juba (külm)relvade tasandil seadust rikkunud? O_O
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Ammud ja Eesti

Postby rittmeister » Tue Apr 22, 2014 8:45 am

Ma käisin hiljuti relvaeksamil ja vana rasva pealt on minu arusaam selline, et ükskõik milline vibu/amb/arbalett - vahet pole - 75kg ja kõik. Seaduses on näiteks tulirelva kohta loetletud olulised osad, mille ebaseaduslik käitlemine läheb paragrahvi alla (näitks kui Su'lt leitakse taskust püstoli raud, ei aita vabandus, et Sa ei just leidsid selle ja arvasid, et see on vile). Ammu kohta oluliste osade loetelu puudub, seega kui leitakse ja väidad, et tegemist on riidepuuga, siis saadetakse see ekspertiisi, mille otsus on aluseks (eg "isevalmistatud amb tõmbejõuga üle 75kg, mida saab kasutada ka riidepuuna"). Ja algatataksegi krimiasi. Kui leitakse see asi lahtivõetult, võid väita, et ei tea mille jupid need on ja keegi ei saa tõestada, et oleksid need kokku panna osanud ja teadnud, et tulem ei ole riidepuu.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Ammud ja Eesti

Postby janMortis » Tue Apr 22, 2014 2:07 pm

Kusjuures mul on tunne, et seadused on mõeldud mitte kodanikkonna, vaid justnimelt võimuesindajate kaitseks. On nii? Sest pole probleemi ka 75kg tõmbejõuga palju paha teha (kuni inimese surmani välja). Vingematel riistapuudel on vaid üks erinevus- nende läbilöögijõud on selline, et kergemast turvisest läheb nool läbi... Ja siia ongi koer maetud minu arust. Kuna tsivilistidelt kaitseveste ja värke ei eeldata, siis on seadused eelkõige võimuesindajate kaitseks, kodanikkond on kama kaks (justkuinagu)...
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Ammud ja Eesti

Postby earache » Wed Apr 23, 2014 5:07 pm

mingi isetehtud vibuga võid ka inimese surnuks lasta. asi ju kõigest nooles ehk otsikus. nende "tilulilu" ambudega jahitakse ammu juba väikeulukeid jne. kui oskad lasta. kui ei oska, siis anna või raskekuulipilduja kätte, ikka lased mööda. mul on tunne et teemaalgataja küsib midagi sügavamat, mis on ridade vahele kirjutatud
User avatar
earache
Discens
 
Posts: 39
Joined: Thu Oct 07, 2010 12:23 am

Re: Ammud ja Eesti

Postby rax6 » Sat May 03, 2014 9:14 pm

Teoreetiliselt võid sa õppida ka püünis-lõksude ehitamist, aga praktiliselt nendega jahti pidada ei tohi. Samuti ei tohi sa ka palja käega vähki, ega kala püüda rääkimata loomadest ;)
Aga jah vibude tõmbetugevus võib olla kuni 75kg aga väga eduliselt saad väikeuluki maha juba 22kg tõmbetugevuse vibuga (nendega mida kasutavad erinevad turismitalud mängude läbiviimiseks)
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Ammud ja Eesti

Postby abasekh » Sat Sep 20, 2014 7:42 pm

Tered!
Kui pakub veel see teema huvi (ise sattusin siia vist liiga hilja),siis mul on olemas suht ainulaadne amb.See on valmistatud Eesti tehases,Pöögelmanis,kus neid vähe valmistati.On sel selline nimi nagu "proffessional 4".Tegin veel uue pära tammest,kuna esmane oli nigel ja murdus.See oli katseeksemplar.
Olen suhelnud ka omal ajal Pärnu Falcoga,kes teab kõike vibudest ja abidest...tuleb mul teha uused "suusad" sinna.Originaalid on nõrgad.
Olen ka haige relva"kütt",selles võtmes,et olen huvitatud erinevatest (eelkõige) külmrelvadest.
Minu mini amb varastati seoses mu kolimistega...kahju.Oli väga täpne ja tõhus.Lasin ka 2 rotti maha.On ka kusagil foto,kus rott paku küljes kinni...(((
See lihtsalt infoks,kui õieti aru sain....võimaliku info laekumise mõttes..
Edu Sulle!
A
abasekh
MVO
 
Posts: 5
Joined: Mon Apr 15, 2013 3:18 pm
Location: Tallinn ja harjumaa


Return to Vabad Teemad

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron