Feed

Kolm Tingimust

Shemhamforash...

Moderator: rax6

Kolm Tingimust

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 1:05 pm

Öeldakse, nende poolt, kes on ise maagilisi rituaale läbi viinud, et maagiliste toimingute (okei, ütleme konkreetselt: maagia) sooritamiseks peavad olema täidetud kolm tingimust, mille puudulikkus võib drastiliselt mõjuda nii rituaalile endale kui ka rituaali läbiviijale:

    1 - inimesel peab olema TAHE!
    2 - inimesel peab olema fantaasiavõime!
    3 - inimese füüsis ja tervis peavad olema väga head!

Esmakordselt neid punkte kohates tundusid need osaliselt naljakad, aga nüüd aja jooksul on asi muutunud mõistetavaks. Samas tõukavad sellised tingimused nii mõnegi maagiast eemale või kipuvad rikkuma tulemust. Kes on maagiat õppinud ja ka ise praktiseerinud (aastaid ma mõtlen), mida arvate?
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Kolm Tingimust

Postby rax6 » Mon Oct 18, 2010 1:43 pm

kolmanda punkti nimetaks pigem ümber "VÄGA SOOVITAV" mitte "KOHUSTUSLIK"
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Kolm Tingimust

Postby rittmeister » Mon Oct 18, 2010 1:48 pm

janMortis wrote:1 - inimesel peab olema TAHE!
2 - inimesel peab olema fantaasiavõime!
3 - inimese füüsis ja tervis peavad olema väga head!


Täitsa nõus.
mainiks juurde, et punkt 1 pluss punkt 2 garanteerivad Ülevustunde, mis omakorda aitab kõige paremini parandada just punkti 3, elik kui füüsis ja/või vaimne olukord pole just kiita - stress, tüdimus, jne.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Kolm Tingimust

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 1:50 pm

No ma lugesin ka ülejäänud jutu läbi, kus need tingimused kirjas. Ja kuna tegu oli "dark wiccan"-tüüpi inimesega (Konstantinos, kes teab ja on lugenud), siis tema tegemised ei puudutanud üksnes "omapoolset energiat", vaid ka "võõrenergia" kaasamist. Ehk siis deemonlikke entiteetidega koos töötamist nö. See aga viis teatavate komplikatsioonideni aegajalt, sest sellised võõrolendid (minugipoolest võite neid kasvõi väljamõeldud arhetüüpideks nimetada) mõjutavad protsesse ettearvamutets suundades igal võimalikul juhul. Esiteks on oht kogu maagilise rituaali eesmärgile, teiseks inimese psüühika langeb sellise pinge alla, et see hakkab tema füüsilist tervist mõjutama. Krooniliselt haiglane inimene, tema organism, ei pea sellisele stressile aga vastu!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Kolm Tingimust

Postby rittmeister » Mon Oct 18, 2010 2:32 pm

Jaah... siin nüüd minu kaasarääkimine kohe kondlasti katkeb. Igasugusest wiccast ei tea tuhkagi ja ega ausalt öeldes väga ei huvitagi.
Mis ei välista, et see asi päris huvitav ei võiks olla.
Igaüks tegutseb ilmselt omist lähtekohtist, tunnetest ja kogemustest lähtuvalt.
Kas vahe tuleb sisse eesmärgipüstitusest? Eesmärk pühitseb abinõu, seega kui eesmärk kirjutab ette ka sääraste tumedate jõudude kaasamise, siis peaks olema asi põhjendatud?
Kui eesmärgiks on vaid enese rahulolu, siis aitab ka küünaldest, kassist ja ..muudest sõbralikematest tegelastest.. :)
Äkki on nii, et igaüks kasutabki neid jõude, milledes veendunud on, olgu nad siis nii rasked taltsutada kui tahes?

Üks uudishimulik küsimus - kas keegi siinkirjutaniust on näinud, kuidas kass NÄEB kedagi, keda sina ei näe, kuid kelle kohalolu on sel hetkel (füüsiline) reaalsus? Mina olen. Kuni selleni mulle kassid vaid väga meeldisid, sellest hetkest usaldan neid täielikult.
Reaalsus.
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Kolm Tingimust

Postby rax6 » Mon Oct 18, 2010 2:38 pm

Kasside kohta ei oska miskit öölda, aga koerad tunnetavad/näevad küll igasugust "sitta" paremini kui inimesed
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Kolm Tingimust

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 2:50 pm

Nii räägitakse. Ise olen märganud kuidas mu kassid (neid on ikka hulgi olnud aastakümnete jooksul) "midagi" vahivad, aga see on ka kõik (vb nad lihtsalt "hangusid ära"). Üldiselt loomi võib alati rohkem usaldada, sest loom on loom, aus nö. Ja see on see koht, kus võib tõesti joone tõmmata ja öelda, et vähemalt selles kontekstis on inimene loomariigist eraldi. Inimene võib olla paheline ja salakaval ja "corrupted by mass-mentality", loom seda ei ole, ta reageerib mõjutajatele nii, nagu loomus nõuab, mitte nii nagu on "õige" (omasuguste paika pandud reeglite järgi).
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Kolm Tingimust

Postby rittmeister » Mon Oct 18, 2010 3:20 pm

Ma ütlesin, et reaalselt tajutav (olevus?).
see OLI midagi, mida varem ega hiljem pole näinud - reaktsioon oli selline.. noh..
Ei -rääkida ei saa, liig isiklik ja sellega on teema läbi.
sorry
rittmeister
Moderator
 
Posts: 84
Joined: Mon Sep 27, 2010 8:59 pm
Location: Tallinn/Harjumaa

Re: Kolm Tingimust

Postby issues » Mon Oct 18, 2010 4:39 pm

Mul on küsimus 3 punkti kohta..
Kui inimesel on mingi krooniline haigus kas sel juhul võib see ägeneda?.. See põhjendaks ühte asja..
issues
Immunis
 
Posts: 91
Joined: Fri Oct 15, 2010 4:59 pm

Re: Kolm Tingimust

Postby rax6 » Mon Oct 18, 2010 5:00 pm

issues wrote:Mul on küsimus 3 punkti kohta..
Kui inimesel on mingi krooniline haigus kas sel juhul võib see ägeneda?.. See põhjendaks ühte asja..

ei
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Kolm Tingimust

Postby janMortis » Mon Oct 18, 2010 5:05 pm

1 - rax ei usu inimese loodud reeglitesse (sel tasandil), ehkki sõjaväelist käsuliini ta aktsepteerib samas ;)

2 - nende "reeglite"/tingimuste loojad on nendeni jõudnud alles peale isiklikke kehvasid kogemusi...

ps. Ja muidugi võib alati öelda, et teise inimese kirjutatud reeglid/tõed minu kohta ei kehti... Ja vahel võib see isegi tõsi olla!
Image
User avatar
janMortis
Admin [ESF]
 
Posts: 614
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:03 pm
Location: Nõmme

Re: Kolm Tingimust

Postby rax6 » Mon Oct 18, 2010 5:14 pm

VOT!! "sel tasandil" olen ma kah jõudnud teatud "reegliteni" aga need kehtivad ainult MINULE ja neist räägin vähestega. aga kui mingi usa neeger tuleb lärmama "see ongi PUHAS KULD millest räägin...." /pangu puuotsas ahvi edasi/

ps. täidan ka liikluseeskirju (niivõrd-kuivõrd) ja ev. seadusi, sest nende rikkumine ei ole MULLE kasulik/hea. aga kas ma ka neid kõiki pooldan ...... sama seis on ka ekv käsuliiniga ;) aga see hoopis teine teema/asi!
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST


Return to Maagia / Rituaalid

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron