Feed

Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Small-talk & chitchat...

Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Jann » Fri Dec 24, 2010 1:08 pm

Uurimaks, mida siinsed foorumlased 24. detsembril teevad.

Ise käime perega vanavanemate haual ning hiljem sööma ning jagame kingipakke, mis tuleb laulu või luuletusega välja lunastada...puhtalt traditsioonid ega mingit seost kristlusega...nagu tavaks saanud.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Fomoorlane » Fri Dec 24, 2010 3:36 pm

Käisin venna haual,siis vanaisa haual ja isa poolsel(loe vanaema)haual.
Küürisin tuba,siis lähen end ilusaks pesus kaapima,siis söön ja siis olen ilus edasi.
Sometimes when you're blind, and times seem darkest, you can often see things more clearly.
User avatar
Fomoorlane
MVO
 
Posts: 156
Joined: Sat Sep 25, 2010 6:23 pm

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Kurat21 » Fri Dec 24, 2010 4:43 pm

Olen tuttaval külas Otepääl. Sai sauna ja kaminasse tuli tehtud... puid sai katlasse tassitud ja ehk saan isegi esimest korda mootorsaaniga sõita :) ja loomulikult piisavalt alkohoolset jooki... ;)
Last edited by Kurat21 on Sun Dec 26, 2010 10:51 pm, edited 1 time in total.
"Ma ei tea edu saladust, kuid tean, et läbikukkumise võti seisneb püüdluses kõikide meele järele olla."
Bill Cosby
User avatar
Kurat21
Sesquiplicarius
 
Posts: 118
Joined: Sat Sep 25, 2010 7:42 pm

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby rax6 » Fri Dec 24, 2010 7:29 pm

ESF jäeiejutt :lol:

/iga aasta sama teema/
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Corpy » Wed Dec 29, 2010 11:34 pm

Mida ma tegin,
Käisin vanavanemate haudadel, panime küünlaid. Kodus olles aga panin kaminasse tule põlema, mõned kingid sai saadud kui ka jagatud. Vanemad ehtisid ka jõulukuuse viimasel hetkel. Eriti see jõulukära ja sära ei meeldi, kuid elab üle. Ülejäänud aja sai siis valgel ajal veidi sõbraga koos ATV-ga möllatud lumes ja õhtupoolikul kamina ees glõgi joodud ja läpparis istutud. :lol:
User avatar
Corpy
Munifex
 
Posts: 18
Joined: Sun Sep 26, 2010 11:57 am
Location: Harjumaa, Anija Vald, Lükati küla.

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Jann » Thu Dec 30, 2010 12:19 am

Corpy wrote:Mida ma tegin,
Käisin vanavanemate haudadel, panime küünlaid. Kodus olles aga panin kaminasse tule põlema, mõned kingid sai saadud kui ka jagatud. Vanemad ehtisid ka jõulukuuse viimasel hetkel. Eriti see jõulukära ja sära ei meeldi, kuid elab üle. Ülejäänud aja sai siis valgel ajal veidi sõbraga koos ATV-ga möllatud lumes ja õhtupoolikul kamina ees glõgi joodud ja läpparis istutud. :lol:

Noh, täitsa chill siis ju! Eks normaalne ongi oma pere keskis olla ja kadunuid mälestada..mis siin muud ikka.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby astaroth » Thu Dec 30, 2010 10:25 pm

Jann wrote:
Corpy wrote:Mida ma tegin,
Käisin vanavanemate haudadel, panime küünlaid. Kodus olles aga panin kaminasse tule põlema, mõned kingid sai saadud kui ka jagatud. Vanemad ehtisid ka jõulukuuse viimasel hetkel. Eriti see jõulukära ja sära ei meeldi, kuid elab üle. Ülejäänud aja sai siis valgel ajal veidi sõbraga koos ATV-ga möllatud lumes ja õhtupoolikul kamina ees glõgi joodud ja läpparis istutud. :lol:

Noh, täitsa chill siis ju! Eks normaalne ongi oma pere keskis olla ja kadunuid mälestada..mis siin muud ikka.



jõulud ainuke aeg mil kadunuid mälestada???

wtf...
"Then I saw that there was a way to hell, even from the gates of heaven."

John Bunyan, The Pilgrim's Progress
User avatar
astaroth
Discens
 
Posts: 32
Joined: Mon Oct 04, 2010 3:12 pm
Location: Tallinn

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby rax6 » Thu Dec 30, 2010 11:35 pm

aga ültse.. miks on JUST jõulud kadunukestega seotud?? pigem volber...hellokas ..... :twisted:
rax6
MVO
 
Posts: 344
Joined: Sat Sep 25, 2010 8:34 pm
Location: EST

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Jann » Fri Dec 31, 2010 3:37 pm

Ma arvan, et surnud lähedasi võib mälestada koguaeg, siis kui tunned, et igatsed teda või meenuvad mõned tema korda saadetud saavutused. Kuidagi on aga suguvõsas traditsiooniks saanud teha seda ka enne jõuluvana ja kingikoti tulekut :) ka hingedepäeval saab küünal süüdatud.
User avatar
Jann
Centurio
 
Posts: 608
Joined: Wed Oct 13, 2010 9:33 pm
Location: Tallinn

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Corpy » Sat Jan 01, 2011 7:32 pm

Ega ei olegi jõulud ainuke aeg, ikka saab käidud ja mälestatud. Jõuludel selline komme, et käid viid küünlaid.
User avatar
Corpy
Munifex
 
Posts: 18
Joined: Sun Sep 26, 2010 11:57 am
Location: Harjumaa, Anija Vald, Lükati küla.

Re: Mida teete Teie täna, 24. detsembril?

Postby Altaria » Sun Feb 06, 2011 12:20 pm

Minu jaoks on see kristlikult ajastatud-korrigeeritud talvine pööripüha siiski ennekõike pere jaoks, seega veedan 24nda õhtu alati kodus traditsioonilise seaprae ja kapsa seltsis.
User avatar
Altaria
Munifex
 
Posts: 13
Joined: Sun Jan 16, 2011 1:26 pm


Return to Vabad Teemad

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron